MS v hokeji – Česká republika vs Velká Británie


Mistrovství světa v ledním hokeji je tady. Při neúčasti Rusů a při angažování nového trenéra se jindy bezútěšné naděje českého nároďáku na úspěch významně pozvedly. Příprava českých hokejistů byla velmi zdařilá. Teď to chce prokousat se náročnou základní skupinou. Na úvod čeká soupeř z kategorie sparingpartnerů. Velkou Británii Jalonenův výběr musí porazit stůj co stůj. Hraje se 14. 5. od 15:20 v Tampere. Vsaďte s námi, u Tipsportu nyní pro nové klienty čeká větší vstupní bonus než obvykle – až 500 Kč.

MS v hokeji – Česká republika vs Velká Británie

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Češi vyhrají s handicapem -4.01.581.77

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

MS v hokeji – Tiket

  • Zápas: Česká republika vs V.Británie
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 14. 05. 2022, 15:20

Češi mají před sebou poměrně těžkou základní skupinu

Češi mají před sebou poměrně těžkou základní skupinu. Švédsko, USA, Lotyšsko a na závěr domácí Finsko – to jsou soupeři Jalonenova výběru. Určitě si nejeden fanoušek řekne, o kolik jednodušší to má Kanada ve „své“ skupině v Helsinkách. Švýcarsko, Německo a Slovensko, to by měla být pro javorové listy snadná sousta. Jenže není důvod ke stížnostem. Když se základní skupina podaří a Češi skončí třetí nebo dokonce ještě lepší, čtvrtfinálový soupeř by měl být hratelný.

Proto je důležité tentokrát skutečně zabojovat o každý bod. Dobrá pozice do čtvrtfinále bude mít velkou váhu. Finsko i Švédsko český výběr v přípravě porazil, druhý jmenovaný dokonce nevídaným skóre 9:3. Ale sestava pro šampionát bude v obou případech zcela jiná než během těchto „přátelských“ zápasů.

Češi mají před sebou poměrně těžkou základní skupinu

Česká republika sestava vypadá každopádně solidně. A to tentokrát na všech postech. Do útoku přichází posily v podobě nejlepšího hráče celku San Jose Sharks letošní sezóny Tomáše Hertla. Detroitský Jakub Vrána celý ročník laboroval se zraněními, na závěr se ale do kádru Rudých křídel objevil a prezentoval se výbornou střeleckou formou. Dominik Simon není žádný snajpr, ale v reprezentaci odvedl vždy spolehlivé výkony.

Obranu posilují urostlí beci Šimek a Hronek. Druhý jmenovaný by měl povzbuzovat útočnou fázi. Sklenička, Krejčík, Moravčík, Musil a Kundrátek, tedy obránci z Evropy, jsou všichni do jednoho zkušení borci se vždy skvělým přístupem k práci v národním týmu. A brankář? 25letý Karel Vejmelka je mužem, který letos z českých gólmanů v NHL zářil asi nejvíce. Na rozdíl od ostatních měl nejblíže k tomu, aby se mohl nazývat týmovou jedničkou. A i když je jeho zaměstnavatelem podprůměrný celek Arizona Coyotes, dokázal vychytat spoustu cenných výher.

Český tým živý přenos by tentokrát mohl být více ke koukání, než tomu bylo v posledních letech. Je to dobře složené a na lavičce se objevuje autoritativní kouč, který má za sebou nějaké ty úspěchy. Kari Jalonen má 3 mistrovské tituly v respektované finské lize. Lev Praha dovedl až do finále KHL. A tým Suomi dovedl v roce 2016 ke stříbru na mistrovství světa v hokeji.

Vrána MS v hokeji

Tým Velké Británie již prověřil sílu českého mužstva

Tým Velké Británie již prověřil sílu českého mužstva na loňském šampionátu. Tehdy Česko vedl ještě Filip Pešán. Utkání skončilo 6:1 pro český výběr, o góly se podělilo 5 různých hráčů. Nejvíce zářili beci, kteří se do střelecké tabulky zapsali hned 4x. Byl mezi nimi i Filip Hronek, jenž může svůj gólový účet vylepšit i letos.

Britové se mezi hokejovou elitou pohybují už od roku 2019. Obrovskou cenu mělo tehdy v roce 2019 vítězství nad týmem Francie, nikým nečekané. Tím se Britové zachránili ve skupině A a poslali tak o úroveň níž právě galského kohouta. Pak přišel koronavirus, poté zrušený šampionát ve Švýcarsku – a když Britové přijeli na loňský šampionát do Rigy, věděli, že ani tentokrát nesestoupí. Loni se totiž v Lotyšsku nevyřazovalo.

Tým Velké Británie již prověřil sílu českého mužstva

Jenže ostrovní tým se opět dokázal vyhnout poslednímu místu ve skupině. V Olympijském sportovním centru zahráli velmi solidní zápasy. Už Slováky hodně trápili, proti Dánům potom vybojovali bod. To přitom Dánové o 3 dny dříve slavně porazili Tre kronor. Sympatické výkony svěřenci skotského kouče Petera Russella korunovali výhrou nad Běloruskem. Velká Británie živý přenos sledovala se zatajeným dechem – hokej začíná být na Ostrovech populární a porazit silného soupeře 4:3 a poslat jej na poslední místo tabulky, to už něco znamená.

MS v hokeji – Česká republika vs Velká Británie

Suverénně nejlepším hráčem Britů loni byl Liam Kirk, který senzačně vybojoval cenu pro nejlepšího střelce turnaje. 22letý kanonýr si za své výkony vysloužil draft do NHL. V dresu Arizona Coyotes se ale neobjevil, v listopadu 2021 jej zastavilo zranění kolene. Kvůli němu Kirk neposílí britský tým ani na MS.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Česko2.452.42

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

MS v hokeji – Tiket

Tip redakce: Vyhraje Česko s handicapem -4.0

Začneme optimisticky. Přípravné zápasy české reprezentace se nám velmi líbily. Britové sice budou na úvodu turnaje plní sil, ale bez Kirka by snad nemuseli být tak nebezpeční. Loni Češi tohoto soupeře porazili 6:1, bude-li se tento výsledek opakovat, pak bude sázka úspěšná.

Standings provided by SofaScore LiveScore