MS v hokeji – Česká republika vs USA boj o bronz


Finále mistrovství světa v hokeji bylo pro Česko zase jednou hodně vzdálené. Kanaďané zasypali za 40 minut hry Karla Vejmelku šesti góly a do zápasu o zlato dokráčeli v suchém triku. Češi ale ještě mají motivaci do posledního dne turnaje. Bylo by skvělé přivézt do Prahy alespoň bronzové medaile. Cenný kov totiž českému hokeji chybí od roku 2012. Stejně jako na mistrovství světa v Praze 2015 je soupeřem v zápase útěchy výběr USA. Hraje se v Tampere v neděli 29. 5. ve 14:20. Útěchu může získat i český fanoušek, který si zpestří sledování přenosu sázkou. Tipsport poskytuje poslední dva dny bonus 500 Kč, je-li novým klientem.

MS v hokeji – Česko vs USA

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Češi vyhrají a padne více než 3.5 gólu2.732.25

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Česko vs USA
  • Soutěž: MS v hokeji o 3.místo
  • Čas zápasu: 29. 05. 2022, 14:20

Čechům se semifinálový duel s Kanadou mírně řečeno nevydařil

Čechům se semifinálový duel s Kanadou mírně řečeno nevydařil. Nestranný divák by si skoro řekl, že Kanada pojala zápas jako exhibici. Jako by si javorové listy řekly, že první třetinu úmyslně vypustí, aby daly soupeři zdánlivou šanci. Darovaly Jalonenovu výběru řadu přesilovek. Některé tresty pro kanadské hráče byly až směšně zbytečné. Skoro osm minut převahy rezultovalo ale jen v jeden přesilovkový zásah. Trefil se David Krejčí – to bylo vše. Trochu zklamání pro mužstvo, které si na zdárných přesilových hrách tak zakládalo. Na řadu českých nevyužitých šancí Kanada zareagovala ještě v poslední minutě první třetiny. Po ztrátě puku u zadního mantinelu Dubois poslal puk před branku a ten za Vejmelkova záda dostal Cozens. Taková malá ochutnávka toho, čeho měl být divák svědkem v následujících dvou třetinách.

Ms v hokeji 2022 bronz

Po zbytek zápasu totiž byli Češi v roli mužstva, které se úporně snaží, vymýšlí, ale ve výsledku nedokáže s výsledkem udělat nic. Bezmoc se projevila i ve špatné disciplíně. Opory mužstva Pastrňák a Krejčí se najednou střídaly na trestné lavici. Dvě z těchto přesilovek Kanaďané využili doslova za pár vteřin. Je klišé říci, že v zápase o třetí místo musí tým hodit semifinálový duel za hlavu. Tady to ale platí doslova. Ideálně musí Češi zapomenout na všechno, o co se v semifinále snažili, protože to jednoduše nefungovalo. Dobrou zprávou je, že tradičně perfektně připravenou, takticky i herně vyspělou Kanadu střídá výběr USA. Američané rovněž na turnaji předvedli skvělé výkony, ale v zápase o třetí místo by mohlo jít o schůdnějšího soupeře.

Také USA zahájily svoje semifinále dobře a ujaly se vedení

Také USA zahájily svoje semifinále dobře a ujaly se vedení. Také USA musely skousnout vyrovnání soupeře těsně před koncem 1. třetiny. Rozdíl je v tom, že americký souboj s Finskem se přece jen proměnil ve vyrovnanou bitvu. Na střely to skončilo 28:26 pro americký tým, na skóre 4:3 pro Finsko. Seveřané si oddechli až se závěrečným hvizdem – na rozdíl od duelu v základní skupině to tentokrát s výběrem Davida Quinna neměli jednoduché.

MS v hokeji USA

Američané představili na tomto turnaji mužstvo bez velkých jmen. Podalo ale úžasné týmové výkony a v ofenzivní fázi se mohlo spolehnout hned na několik triumfů. Paradoxně první útočná formace se ukázala být nejméně produktivní. Galchenyuka či Hartmana zastínil nebezpečný Adam Gaudette ze druhé a Ben Meyers ze třetí řady. Výborné výkony podal také kapitán mužstva, obránce Seth Jones. Američané naplnili to, o čem jsme v analýze duelu proti Finsku psali – prokletí neúspěšných semifinále. Už po třinácté v řadě za sebou jim semifinálový duel nepovedl. Jak se postaví k zápasu o třetí místo? Většinou do těchto zápasů nejdou moc motivovaní. Ale také jsou výjimky – třeba na MS 2015 v Praze si o bronz s chutí zabojovali s domácím výběrem. Jágr a spol. museli strávit porážku 0:3.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Češi vyhrají a padne více než 3.5 gólu2.732.25

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Tip redakce: Česko vyhraje a padne více než 3.5 gólů

Na závěr turnaje pojďme být optimističtí. Pro Američany bronz z mistrovství světa takovou hodnotu nemá, ale pro Čechy jde o cennou trofej. Jalonenův výběr sice udělal v turnaji řadu chyb, ale poctivě pracoval a bylo vidět, že hokejistům na úspěchu záleží. Pro Davida Krejčího jde zřejmě o poslední mistrovství, možná že podobné myšlenky se honí v hlavě Romana Červenky. 10 let bez medaile pro český hokej je dlouhá doba. Zítra je možnost to napravit. Snad budou mít čeští hokejisté na Tampere bronzové vzpomínky. Živý přenos začíná v neděli 29. května od 14:20.