MS v hokeji 2022 – Česká republika vs Rakousko


Trenér Jalonen má o čem přemýšlet. Česko prohrálo svůj druhý duel ve skupině B na MS v hokeji 2022 se Švédskem 3:5. Nejde ani tak o porážku s tradičně silným soupeřem, ale on ani ten výkon nestál za moc. A to na všech postech sestavy. Je nutné se revanšovat v dalším utkání s Rakouskem. Raději tohoto soupeře nepodceňovat, v neděli náš jižní soused obral o body USA. Utkání Česko – Rakousko začíná 17. 5. od 15:20. Průběh zápasu lze sledovat také na TV Tipsport. Pokud zde ještě nemáte účet, vězte, že pro nové klienty sázková kancelář Tipsport připravila bonus za registraci 500 Kč.

MS v hokeji – Česká republika vs Rakousko

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Rakousko vyhraje s handicapem +4.51.411.49

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Česká republika vs Rakousko
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 17. 05. 2022, 15:20

Česko prohrálo nedělní duel se Švédy 3:5

Česko prohrálo nedělní duel se Švédy 3:5. Půjde o počátek krize, nebo o výchovnou facku, která Jalonenův tým probere? To ukáží další zápasy. Před Červenkou, Krejčím a spol. jsou těžké duely s Američany, Finy nebo Lotyši. Další soupeř Rakousko by ale měl přinést povinné tři body. Snad!

Výkon proti Švédům totiž rozhodně nebyl uspokojivý. Někteří hráči, kteří mají být oporami, totiž zatím nepřesvědčují. Je to hlavně Vrána a Hertl, jež zůstávají za očekáváním. Kouč Jalonen ostatně po prohře se Švédy výslovně zmínil tyto dvě opory z NHL, nad nimiž, podle jeho slov, „bude přemýšlet“. Za předchozích trenérů by měly takové hvězdy pořád místo v předních řadách jisté. Jen by se jim proházeli spoluhráči. Ovšem u Jalonena, tedy kouče vyžadujícího disciplínu, jeden nikdy neví.

Česko prohrálo nedělní duel se Švédy 3:5

Otázkou je také pozice gólmana. Karla Vejmelku všichni odhadovali na post jedničky. Ale proti Švédům příliš moc zázračných zákroků nevyčaroval. Ne, že by chytal špatně, ale přece jen… je frustrující, když se spoluhráči v útoku snaží, vytvoří tlak – a pak soupeři stačí z protiútoku jedna střela a je z ní gól. To jsou právě okamžiky, kdy gólman má být jistotou a podržet mužstvo. Česká republika sestava do dalších utkání je tedy nejistá. Nyní přichází Rakousko, což je soupeř umožňující trochu zaexperimentovat s kádrem. Nějaké změny se asi dají očekávat. A to také v obraně, kterou brzy doplní Michal Kempný z Washingtonu Capitals. Těžko ale říci, jestli se 31letý bek stihne k týmu připojit už v úterý.

Pomoc z NHL Kempný

Rakousko ani na MS startovat nemělo

Rakousko ani na MS startovat nemělo. Vstupenku mezi elitu dostalo až v souvislosti s vpádem Putinových vojsk na Ukrajinu. Jenže stejně jako ve skupině A Francie i rakouští hokejisté ukazují, že si nechtějí šampionát jen tak odjezdit. Už v prvním utkání se Švédy hráli dobře. Tři korunky se zmohly jen na tři góly. A Rakousko si připsalo první branku na mistrovství světa v hokeji, konkrétně Schneider, který v sezóně 2020/21 hrál za Kometu Brno.

Druhý zápas, rovněž favorit – a už přichází body do tabulky. Sice jen jeden, ale proti Američanům dost cenný. Ale že se hvězdy NHL hodně natrápily! 18letý Rakušan Kasper procházel obranou jako nůž máslem, brankář Kickert chytal skvěle. Po dvou třetinách na ukazateli svítilo skóre 2:1 pro outsidera. A i když nováček na MS musel skousnout vyrovnání krátce před koncem, zdaleka se nechtěl spokojit jen s bodem. Už zmíněný Schneider v prodloužení ale trefil tyč. Z protiútoku se prosadil Hughes – trochu smůla.

Rakousko ani na MS startovat nemělo

Ale Rakousko neteskní. Těžký program, kdy 3 ze 4 týmů světové elity potkává už na začátku turnaje, zvládá mužstvo výborně. Bod je dobrým vkladem na pozdější souboje s Lotyšskem, Velkou Británií nebo Norskem o udržení na MS 2022. A třeba si svěřenci Rogera Badera uloupnou od favoritů ještě další body. Ale na to nechtějí čeští fandové ani pomyslet.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Rakousko vyhraje s handicapem +4.51.411.49

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

MS v hokeji – Tiket

Tip redakce: Rakousko vyhraje s handicapem +4.5

Ze začátku turnaje jsme Rakušany podceňovali, teď už jsme ale poučeni. Outsider hraje proti silným týmům s otevřeným hledím. Nemá totiž co ztratit, ví, že ty důležité zápasy teprve přijdou, konkrétně proti Britům či Lotyšům. Český výběr měl už zkušenost s týmem podobného ražení. Proti Velké Británii se ale v první třetině trápil. Výhra přišla, sebevědomí se ale nedostavilo. Švédové se na vítězství tak moc nenadřeli. Bylo by skvělé, kdyby se český tým oklepal a vylepšil si chuť osmigólovou náloží. Jenže v roli sázkaře musíme na bezbřehý optimismus zapomenout. Rakousko bude kousat, raději volíme sázku s handicapem. Live stream Česko – Rakousko sledujte 17. 5. od 15:20.

Standings provided by SofaScore LiveScore