MS 2021 – Česká republika vs Švédsko


Normálně by šlo o šlágr, souboj o přední příčky v tabulce. Ale na tomto mistrovství světa v hokeji není normální nic. Švédové i Češi se na šampionátu teprve hledají a v polovině odehraných zápasů v základní skupině se nachází mimo postupové pozice. Může se stát, že do play-off se nakonec jedna z těchto hokejových velmocí neprobojuje. Nebo dokonce obě? Záleží mimo jiné na tom, jak dopadne vzájemný souboj. Ten je na programu 27. 5. 2021 od 19:15.

Česko vs Švédsko

  • Zápas: Česká republika – Švédsko
  • Súťaž: MS v hokeji 2021
  • Čas zápasu: 27.5., 19:15
Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Padne méně než 5,5 gólů1.651.67

Bezzubí Švédové postrádají hokejové osobnosti

Švédsko je známé tím, že mistrovství světa v hokeji zde budí pozornost až teprve se začátkem bojů o medaile. Souboje v základní skupině zajímají jen několik nadšenců. Začátkem jara totiž seveřané vyráží ven užívat si sluníčka. Komu by se chtělo sledovat začátek mistrovství světa v hokeji, kde si modrožlutý tým stejně vždy vybojuje účast v play-off?

Letos je to ale trochu jinak. Hokejový národ je na nohou, protože začátek šampionátu je hotová katastrofa. Nejdříve Švédsko prohrálo s Dánskem – poprvé v historii světových šampionátů – a poté podlehlo Bělorusku – rovněž poprvé v historii světových šampionátů. Hokejový expert z deníku Express Sanny Lindström upozorňuje, že další zápasy budou těžší a těžší. „Nechci nic předjímat, ale nepostoupit do play-off by byl historickým propadákem, který by měl vliv na naši hokejovou budoucnost.“

Bezzubí Švédové postrádají hokejové osobnosti

V médiích už je také slyšen názor, že kouč Johan Garpenlöv by měl odstoupit. A také bylo zmíněno, že zatím jediným Švédem, který v Lotyšsku něco vyhrál, byl obránce Viktor Svedberg, který ale reprezentuje Kazachstán. Garpenlöv se nachází v obtížné pozici. Na šampionát nemohl nominovat to nejlepší, co má švédský hokej k dispozici. Ze zámoří chodily převážně omluvenky, jediní, kteří souhlasili s účastí na mistrovství, byli útočníci Rakell a Lundeström z Anaheimu, Kempe z Las Vegas, Sörensen ze San Jose a Olofsson z Buffala. Modrožlutý dres ale nechtělo obléct ani hodně hráčů z evropských lig. Například z mistrovského Växjö Lakers jsou v reprezentaci jen brankář Fasth a útočník Holmberg. Výsledkem je tým poslepovaný z mnoha hráčů s malými reprezentačními zkušenostmi. Zvláště obrana postrádá osobnosti. A to se Švédům může vymstít. Nepostup do play-off by byl na severu Evropy velkým tématem. Možná by mohl změnit nezájem, respektive bohorovný přístup Švédů k úvodním zápasům mistrovství světa.

Češi už se naučili Švédy na MS v hokeji porážet

Také v Česku panuje po začátku mistrovství světa v hokeji znepokojení. Na svoji obranu ale mohou reprezentanti říci, že měli oproti Švédům těžší soupeře. Nejdříve Rusko, které je kandidátem na zlato – a mimochodem, nechybělo tak moc a Češi je mohli o body v úvodním střetnutí obrat. Ani Švýcaři nejsou žádní nazdárci. Naopak, někteří už o nich začínají uvažovat coby o černém koni turnaje. Sázková kancelář Tipsport postupně snížila kurz na jejich vítězství z původních 27.00 na současných 8.00. A konečně Bělorusko, které národní tým porazil alespoň v prodloužení.

Švédsko dlouho platilo za neoblíbeného soupeře českého týmu. To se začíná pomalu měnit. Na MS 2016 a MS 2019 národní tým tři korunky porazil. Zatím poslední vzájemné střetnutí v play-off hokejového mistrovství proběhlo v roce 2012, kde rozhodl památný gól Milana Michálka půl minutu před koncem. Duel, který je na programu 27. května 2021, bude možná takovým malým play-off.

Češi už se naučili Švédy na MS v hokeji porážet

Češi zatím na mistrovství doplácejí na nedisciplinovanost a chaotickou hru v obraně. K tomu se přidává jistá nervozita, kvůli níž se zdá, že reprezentanti mají těžké nohy. Totéž se ale dá říct o Švédech. Proto se dá čekat, že v zápase moc gólů nepadne. Trenéři budou nabádat své svěřence, aby se vyvarovali chyb, aby nehráli příliš riskantně. Individuální chyby jsou důvodem bodových ztrát obou týmů v dosavadním průběhu mistrovství. Nyní je v sázce příliš moc a na ledě bude soupeř, který budí respekt. Obrany se budou snažit hrát důsledněji a více na jistotu.

Tip na vítěze

Sázíme tedy na nízký počet branek. Třeba padne jen jeden nebo dva, každopádně doufáme, že se ujmou střely českých talentů. Vrána, Kubalík a Zadina jsou šikovnější útočníci, než jaké má k dispozici Garpenlöv. Snad rozhodnou o třech bodech pro český tým.

.
Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Padne méně než 5,5 gólů1.651.67