MS 2021 – Česko vs Bělorusko


Nikoli s nadšením a sebevědomím, ale spíše s obavami mohou hokejoví fanoušci vyhlížet další zápas národního týmu na MS 2021. V pondělí 24. května se od 19:15 v Rize utká s Běloruskem. A jde do tuhého. Pokud nezabere, může se letošní play-off týkat jiných mužstev. Češi mohou jet s ostudou domů.

Česká republika vs Bělorusko

  • Zápas: Česká republika – Bělorusko
  • Súťaž: MS v hokeji 2021
  • Čas zápasu: 24.5., 19:15
Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Padne méně než 6,5 gólů1.571.60

Česko, Švédsko a Británie. Jediné týmy bez bodu

Situace ve skupině A po dvou odehraných kolech vypadá velice zamotaně. Na čele tabulky se vyhřívají sebevědomí Rusové, spolu s nimi nečekaně dobře hrající Slováci. A na dně? Tam se krčí tři týmy, které ještě nezískaly bod. Podržte se – kromě Velké Británie jsou to Češi a Švédi. Česko sice nyní čeká papírově snadný soupeř, ale papírové předpoklady, jak se zdá, letos nic neznamenají. Vždyť Bělorusko v minulém kole vytřelo zrak právě respektovaným Švédům. A pokud zabere i proti českému týmu, budou se v následujících kolech hledat body potřebné k postupu do play-off těžko.

Tým Filipa Pešána se nachází ve složité situaci. Poprvé po třiceti letech národní tým zahájil MS v hokeji dvěma porážkami. Do bezpečnostní bubliny, ve které české mužstvo sídlí, nikdo nevidí, lze se ale domnívat, že v ní panuje lehká nervozita. Kouč Pešán burcuje k větší bojovnosti, nutno ale říci, že tým naopak postrádá lehkost a hravost. Proti Švýcarům, kteří vyhráli přesvědčivě 5:2, selhal hlavně v oslabení. Zbytečná vyloučení helvetský kříž potrestal hned třikrát.

Česko, Švédsko a Británie jediné týmy bez bodu

Bělorusko na koni. Jako tehdy v Salt Lake City

Jak bylo řečeno, Bělorusové už své první body na MS v hokeji mají. Slovensko sice nad týmem v rudých dresech zvítězilo 5:2, ale Švédové si na běloruské obraně vylámalo zuby. Utkání skončilo 1:0, úplně stejným výsledkem, jako při v Bělorusku dodnes vzpomínané senzaci v Salt Lake City, kde Třem korunkám cestu do semifinále olympijského turnaje zavřel obrovskou chybou legendární gólman Salo.

Současné Bělorusko sází na podobnou taktiku, jako jiné reprezentace podobné úrovně. Je zde velká role naturalizovaných cizinců. Především je to spolehlivý gólman Taylor, tvrdý obránce Bailen, původně ze státu New York, nebo velezkušený útočník Platt, který se prosadil i v NHL. V zámořské soutěži působil také známý forvard Sergej Kosticyn, který nezvykle na MS postrádá svého staršího bratra Andreje. Ten se mihl v letošním ročníku i v české extralize, ovšem za národní tým na vrcholu sezóny bojovat nemůže. Zbrzdilo ho zranění. Dalšími klíčovými postavami národního týmu jsou Jegor Šarangovič, vycházející hvězda New Jersey Devils, a kostra KHL klubu Dinama Minsk – obránci Falkovskij, Znarčenko nebo útočníci Prince a Děmkov.

Bělorusko na koni jako tehdy v Salt Lake City

Góly moc padat nebudou

Česká reprezentace bude postrádat v možná klíčovém utkání MS 2021 beka Vitáska, který se zranil. Ten ostatně nehrál už proti Švýcarům. Trenér Pešán ale určitě zamíchá kartami ještě více, protože jak sám naznačil, s výkony některých není spokojen. Jaký bude průběh zápasu? Úvodní zápasy české reprezentace jistě nejen nás naplnily jistou skepsí. Je třeba držet palce a věřit, že Češi boj o play-off zvládnou. Coby sázkař je ale nutné nahlížet na blížící se zápas objektivně. Sázet na jednoznačné vítězství konsternovaného českého týmu může být ošidné.

Pořád věříme, že se Češi nenachází v takovém svrabu, jako například Švédové. Proti silným Rusům přišli o body 19 vteřin před koncem, Švýcaři sice vyhráli jednoznačně, ale jim zase nelze upřít kvalitu. Švédsko naproti tomu nasbíralo porážky proti Dánsku a právě Bělorusku. Trenér Pešán se mohl podívat, jak se projevují svěřenci trenéra Zacharova proti favoritovi. Lze si z toho vzít ponaučení.

Tip na vítěze

Na Čechy čeká defenzivní bitva. Bělorusko vsadí na úspěšný recept a pokusí se těžit z disciplinované obrany. Češi zatím nemají ten nejproduktivnější útok, proto má smysl vsadit na příležitost „padne méně než 6,5 gólů“, která má slušný kurz 1.57 na Tipsportu a dokonce 1.60 na Fortuně. Odvážlivci mohou zkusit snížit gólovou prognózu ještě o jednu branku, čímž se dostanou s kurzem nad hodnotu 2.

.
Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Padne méně než 6,5 gólů1.571.60