Manchester City vs. Chelsea


29. 5. se od 21:00 odehraje velký finálový souboj Manchester City vs. Chelsea. Zápas se nakonec kvůli zpřísněným opatřením neodehraje v Istanbulu, nýbrž zamíří do Porta. Oba týmy hrají opravdu o hodně. Jak tento zápas dopadne a kdo nad hlavu nakonec zvedne ušatý pohár vítěze Ligy mistrů?

tip na sázení Manchester City vs. Chelsea

  • Zápas: Manchester City – Chelsea
  • Soutěž: Champions League
  • Čas zápasu: 29.5.2021, 21:00
Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Ligu mistrů vyhraje Manchester City2.052.07

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Tuchelův rozjetý válec

Ohromný rozdíl mezi Chelsea pod Frankem Lampardem a pod Thomasem Tuchelem byl již mnohokrát probírán. Finále Ligy mistrů je určitě o dost více než se čekalo. K podstatnému zlepšení došlo i v lize, tam to však stále není ideální. Chelsea sice stále drží čtvrtou pozici, nicméně může o ni přijít kvůli dotírajícímu Liverpoolu. To by se vzhledem k jeho horší formě mohlo zdát jako snadná záležitost, prohra Chelsea s Arsenalem však naznačila, že ani Blues nejsou neporazitelní.

Jestli se v něčem Chelsea jako jedna z mála dokáže Man City vyrovnat, je to síla lavičky. Tuchel klidně může nechat odpočívat aktuálně nejlepšího hráče Maisona Mounta a má za něj hned několik skvělých alternativ. Kromě něj bude jistě velká otázka, jak německý trenér sestavu v útoku poskládá. Může hrát silný Werner, který však letos je schopen spálit v podstatě cokoliv, Havertz, Zijech nebo veterán Giroud. Správná trefa do sestavy bude klíčem k úspěchu.

Tuchelův rozjetý válec

Uklidněný Guardiola

Se základní sestavou si jistě bude lámat hlavu i Guardiola, pro největší zápasy ji však má celkem ustálenou. Důležité bude, aby ji úplně nerozboural, jak to občas v Lize mistrů dělá. Takový De Bruyne v bráně a Sterling kdekoliv na place by Citizens zisk první trofeje z Ligy mistrů. Vepředu letos Manchester nemá řádného útočníka, tuto nedokonalost se však daří týmu v pohodě nahrazovat rozvrstvenými gólovými příspěvky. Velmi dobrou gólovou pohodu ukázal v obou semifinále hlavně Mahrez.

Bylo to omíláno už mnohokrát, nicméně právě vítězství v Lize mistrů je to poslední, co Guardiolově éře v klubu chybí k dokonalosti. Tato série se navíc stále protahuje, což ambiciózní majitelé nenesou snadno. Nikdy nebyli tak blízko jako letos. Možná i proto by mohla být na některých hráčích být znát větší nervozita než by bylo zdrávo. Takový Kevin De Bruyne v Manchesteru usiluje o tuto trofej už opravdu dlouho. Tahle drobná svázanost se může projevit, nicméně tým je natolik obouchaný těžkými zápasy, že by ji měl zvládnout.

Manchester City Mahrez

Kdo vyhraje Ligu mistrů

Na koho si tedy vsadit? Poslední dvě klání těchto soupeřů vyhrála Chelsea. V semifinále FA Cupu dokázala City velmi dobře eliminovat a postoupit dál. Nedávno vyhrála i v lize, u City však hrál výrazně obměněný tým, kterému o moc nešlo. Oba tyto zápasy je třeba brát v potaz, ani jeden však není úplně relevantní měřítko. V obou dvou zápasech mělo City výrazně nižší motivaci, což se projevilo i změnami v kádru.

Tip na vítěze

Naším tipem tedy je, že Manchester City prolomí prokletí a dokáže konečně vyhrát Ligu mistrů. Hovoří pro něj kvalita i sehranost kádru, trenér Tuchel si ještě ani nemohl vybrat své posily a přizpůsobit tým vlastním představám. Nicméně třeba za rok se týmy potkají znovu a to už by naopak favoritem klidně mohla být Chelsea.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Ligu mistrů vyhraje Manchester City2.052.07

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓