Liga mistrů – Sporting Lisabon – Manchester City


Sporting Lisabon zahájil skupinovou část Ligy mistrů porážkou 1:5 doma s Ajaxem. O dva týdny později si odvezl další prohru z Dortmundu. V tu chvíli v portugalském hlavním městě doufali tak maximálně v zisk třetího místa a možnost hrát Evropskou ligu. Jenže do konce bojů v základní skupině předvedli svěřenci trenéra Rúbena Amorima nevídaný obrat. Dostali se na druhou pozici a mohou si zahrát play-off. Zde na ně čeká už 15. února od 21:00 Manchester City.

Liga mistrů – Sporting Lisabon – Manchester City

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Manchester City1.291.30

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Liga mistrů – Sporting Lisabon – Manchester City tip redakce

  • Zápas: Sporting Lisabon – Manchester City
  • Soutěž: Champions League
  • Čas zápasu: 15. 02. 2022, 21:00

Sporting Lisabon byl po dlouhý čas v portugalské lize ten třetí tým vzadu

Sporting Lisabon byl po dlouhý čas v portugalské lize ten třetí tým vzadu. Tituly vždy sbírali buďto hráči Porta, nebo Benficy. Loni ale přišla nečekaná vzpoura. Po 20 letech se šampionem stal zelenobílý klub, v jehož dresu kdysi působili Cristiano Ronaldo nebo Pavel Horváth. Díky tomu se tento tým, v němž převážně působí Portugalci, kvalifikoval do Ligy mistrů.

Také letos si Sporting udržuje svoji kvalitu, i když v Lize to zatím stačí jen na druhé místo. Nadále platí, že je Sporting Lisabon sestava má kvalitní defenzívu. Loňský ročník Lisabonští odehráli s průměrem takřka půl obdržené branky na zápas, letos je to podobné. Obranu tvoří vesměs třicátníci, jsou to hráči, kteří vedle sebe hrají už léta. Uruguayec Sebastián Coates, Portugalci Neto a Palhinha a Maročan Feddal, to je čtyřka, která za svá záda jen tak útočníky nepustí. A pokud se tak stane, pořád je zde 34letý Antonio Adán Garrido. Tento brankář se neprosadil ani v Realu Madrid, ani u jejich městských rivalů Atlética. Ve Sportingu se ale stal oporou.

Sporting Lisabon byl po dlouhý čas v portugalské lize ten třetí tým vzadu

V domácí lize je Sporting solidní, v mezinárodní konfrontaci ale trochu tápe. Porážka 1:5 s Ajaxem ukázala, jak to vypadá, když na Sporting nastoupí tým razící zcela neportugalskou herní filozofii – rychlost, aktivní napadání, přímočaré útočení. Na postup do osmifinále to Sportingu přesto stačilo. Sporting Lisabon další zápas ale ukáže, jestli to není strop možností tohoto klubu.

Manchester City základní skupinu A ovládl

Manchester City základní skupinu A ovládl, i když to nakonec bylo jen o bod. Prohra 0:2 v Paříži ukázala, že ani Guardiolovi svěřenci nejsou neporazitelní. Také Manchester City další zápas proti PSG se nevyvíjel dobře, když úvodní gól dal Mbappé. Citizens nakonec otočili a oddechli si, že PSG ztratili trochu zbytečně bod v Bruggách. Kdyby v Belgii byli vyhráli, tak by měli proti Angličanům lepší celkové skóre. Takhle jde Pochettino a spol. v osmifinále na Real Madrid. Zato Manchester City coby vítěz skupiny dostal podstatně snesitelnější Sporting.

Manchester City základní skupinu A ovládl

Ušatá trofej pro vítěze Ligy mistrů je to poslední, co ve sbírce úspěchů klubu chybí. Kdyby to letos nevyšlo, už by to bylo k zbláznění. Vedení o tuto trofej hodně stojí, sehnalo kvůli ní skoro každého hráče, na kterého si Guardiola ukázal. Klub se proměnil v nemilosrdný válec, který už několik let ničí vše, co mu přijde do cesty. V rozhodující okamžik ale vždy nějaká ta součástka selže. Jako třeba loni ve finále Ligy mistrů, kdy se po poháru Guardiola už už natahoval. Přes prsty ho ale klepl Kai Havertz, který vstřelil krásný gól.

Letos působí City opět velice akademicky a důsledně. Premier league vede s 12bodovým náskokem, vstřelilo nejvíce gólů a nejméně jich obdrželo. Už se nahlas mluví o tom, že ligový pohár už má svého majitele. Takže se bleděmodří mohou plně soustředit na boje v prestižní evropské soutěži. Podmínky jsou k tomu více než příznivé – všichni klíčoví hráči jsou zdraví a hrají ve formě.

Tip redakce

Překvapení se sice dějí i v Lize mistrů – vzpomeňme na prohru Realu Madrid s Šeriffem Tiraspol. Ale v play-off už jsou favorité většinou důslední. O prvku podcenění nemůže být ani řeč – Guardiola dobře ví, že mnoho šancí získat se City vytouženou trofej už nebude. Sporting Lisabon není soupeřem s takovou kvalitou, aby Citizens o jejich sen připravil. Osmifinále Ligy mistrů bude zřejmě pro portugalský tým maximem.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Manchester City1.291.30

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓