Liga mistrů – Red Bull Salzburg – Bayern Mnichov


22:3. To není skóre kanadského ženského hokejového výběru po základní skupině olympijského turnaje. To je skóre Bayernu Mnichov po 6 úvodních zápasech Ligy mistrů. A jejich soupeři přitom nebyli žádní nazdárci, ale Benfica Lisabon, Barcelona a Dynamo Kyjev. Poté, co mnichovský klub takto přejel tyto soupeře věhlasných jmen, čeká v osmifinále rakouský Salzburg. Úvodní zápas je na programu 16. února ve 21:00.

Liga mistrů – Red Bull Salzburg – Bayern Mnichov

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Bayern dá gól v obou poločasech1.771.88

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Liga mistrů – Red Bull Salzburg – Bayern Mnichov tiket

  • Zápas: Inter Milan – Liverpool
  • Soutěž: Champions League
  • Čas zápasu: 16. 02. 2022, 21:00

Red Bull Salzburg v Rakousku nemá konkurenci

Red Bull Salzburg v Rakousku nemá konkurenci. Klub z rodného města Wolfganga Amadea Mozarta vyhrál 8 ligových titulů v řadě. A zřejmě se letos stane šampionem po deváté, protože z 19 zápasů prohrál jen jediný. Druhý tým tabulky Wolfsberger AC hledí na Salzburg z uctivé dálky – na hegemona ligy ztrácí 14 bodů.

Na soupisce klubu přitom nenajdeme žádná věhlasná fotbalová jména. Jenom skuteční fotbaloví odborníci dokážou identifikovat brankáře Nico Mantla, obránce Jérôme Onguéného nebo záložníka Nicolase Seiwalda. Jsou to všechno hráči, které lze vystihnout pojmy – talent a mládí. To je totiž základní filozofie málo známého klubu z alpského podhůří. Red Bull Salzburg základní sestava obvykle má věkový průměr 23 let. V letošním ročníku Ligy mistrů to je suverénně nejmladší tým, druhý Sporting má svou základní jedenáctku o více než rok starší. Velmi mladý je také kouč Salzburgu. Němci Matthiasu Jaisslemu je pouze 33 let.

Red Bull Salzburg v Rakousku nemá konkurenci

Salzburg je pro mnoho hráčů přestupní stanicí do bohatších klubů. Hodně silná je vazba týmu s Lipskem, které rovněž patří pod koncern Red Bull. Mnoho hráčů po loňské – rovněž úspěšné – sezóně ale přestoupilo do jiných bundesligových týmů, případně do Belgie, Turecka nebo do USA. Pro majitele klubu z toho samozřejmě je tučný výdělek. Ten je ale použit na další rozvoj klubu. Letos jsou v Salzburgu jiní mladíci, ale možná ještě lepší. Oproti loňskému výběru letos Salzburg sestava pronikla do vyřazovací části. Setká se s Bayernem Mnichov, který loňské verzi Red Bull Salzburg uštědřil porážky 3:1 a 6:2.

Bayern Mnichov má, jako každý rok, ty nejvyšší cíle

Bayern Mnichov má, jako každý rok, ty nejvyšší cíle. Základní skupinou projel jako příslovečný nůž máslem. Je pravda, že Barcelona prochází těžkým obdobím přestavby. Přesto ale dvě výhry 3:0 rozhodně nelze brát na lehkou váhu. Když k tomu přičteme 9 gólů do sítě Benficy a 7 Dynamu Kyjev, dostáváme silný válec, který je zjevně schopen rozdrtit vše, co mu přijde do cesty.

Bayern Mnichov má, jako každý rok, ty nejvyšší cíle

Bayern Mnichov sestava je vyváženou kombinací zkušeností a dravého mládí. To platí už dvě dekády. Vždy je v mužstvu jeden nebo více veteránů, kteří do hry přináší klid a rozvahu. V současném Bayernu jsou to brankář Manuel Neuer a útočníci Lewandowski a Müller. Pak je zde střední generace, která je připravena v budoucnu převzít vůdcovskou roli mužstva. Kapitánskou pásku jednou ponesou Leon Goretzka, Serge Gnabry nebo Niklas Süle. A konečně jsou zde rychlí mladí štírci, kteří svými kličkami motají hlavy soupeřových obránců. To jsou momentálně Kingsley Coman a Alphonso Davies. Porážky se mohou přihodit, ale u Bayernu mají spíše ojedinělý charakter. Naposledy se tak stalo minulý týden, 12. února zaskočila Nagelsmannův výběr v pohledném utkání Bochum. Nikdy se ale nestává, že by taková porážka přerostla v dlouhodobější krizi. Naopak, většinou po jednom takovém selhání je Bayern Mnichov další zápas vítězný. A několik dalších také. Kvalitní stroj totiž sice občas klekne, ale pak se zase spolehlivě rozjede.

Tip redakce

Osmifinále Ligy mistrů je pro Salzburg zřejmě maximum. Ostatně, do play-off se dostali s notnou dávkou štěstí. Tento klub byl nalosován do poměrně lehké skupiny. Navíc, favorit skupiny G Sevilla letos neprožívá nejlepší sezónu. Salzburg sice na podzim 2 zápasy prohrál proti Lille a Wolfsburgu, poté ale šťastně překonal právě Sevillu 1:0 a na její úkor ukořistil druhé postupové místo. Střetne se s Bayernem, který loni rakouskému mistrovi uštědřil lekci 6:2 a 3:1. Bayern obecně dává v zápasech hodně gólů. Proto se nespokojujeme s obyčejnou sázkou na výhru bavorského giganta. S kurzem 1.77 sázíme na to, že Bayern dá gól v obou poločasech. Zatím se tak stalo ve 4 zápasech Ligy mistrů.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Bayern dá gól v obou poločasech1.771.88

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓