Liga mistrů – Liverpool – Villarreal


Villareal působí v semifinále Ligy mistrů jako mimozemšťané. Klub z města o velikosti Jihlavy mezi fotbalovou elitou? To je trochu šok. Nevlastní je žádný arabský pracháč, ale španělský podnikatel, vlastník sítě supermarketů Mercadona. Villarreal sestava, to jsou po většinou převážně domácí hráči. Přesto se úspěšně rvou o nejprestižnější trofej Evropy. 27. 4. 2022 od 21 hodin je čeká velký zápas v Liverpoolu.

Liga mistrů – Liverpool – Villarreal

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Villarreal s handicapem +2.51.381.37

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Liverpool – Villarreal
  • Soutěž: Champions League
  • Čas zápasu: 27. 4. 2022, 21:00
Liga mistrů – Liverpool – Villarreal tiket

Liverpool z posledních 25 zápasů prohrál jediný

Liverpool z posledních 25 zápasů prohrál jediný. A to ještě šlo o odvetu osmifinále Ligy mistrů, kde prohra 1:0 s Interem Milán nic neznamenala. Reds totiž úspěšně uhájili náskok 2:0 z prvního zápasu a postoupili dál. Ve čtvrtfinále si hladce poradili s Benficou. Stále jsou ve hře o quadruple, neboli 4 trofeje z jediné sezóny. Žádný anglický klub toho nikdy nedosáhl.

Hodně se toho namluvilo o enormní síle Manchesteru City. Klub ve světlemodrých dresech je považován právem za jedno z nejlepších mužstev, které ve 21. století běhalo po trávnících. Ale v posledních měsících mu vyrostl konkurent. Forma Liverpoolu je neskutečná. Poslední ligový zápas proti Manchesteru United toho byl jasným důkazem.

Liverpool z posledních 25 zápasů prohrál jediný

Běžela 23. minuta a United měl na kontě skoro ve všech statistikách nulu. Pardon, měl 1 aut a 1 faul. To bylo vše. Jinak zápas kontroloval ve velkém stylu Liverpool. Nejdříve Salah vyzval ke skórování do prázdné brány spoluhráče Díaze, potom se trefil sám egyptský faraon. Ve druhé půli se prosadil také třetí z velké ofenzivní trojice Mané. A pak dal Salah na rozloučenou soupeři ještě jeden gól. Stal se prvním mužem historie anglické ligy, který dal slovutným United 5 branek v sezóně.

Jürgen Klopp svůj tým řídí jako spolehlivý automobil. Když je cesta k vítězství křivolaká, zařadí trenér nižší rychlostní stupeň a pečlivě vybírá každou zatáčku, aniž by vůz jedinkrát poskočil. Když to ale jede z kopečka, vůz se hezky rozjede. S Manchesterem United to na podzim Liverpool odřídil na pětku, teď „zpomalil“ na čtyřku. Podstatné ale je, že vůz se vždy dostane do cíle a jízda je to plynulá, většinou klidná.

Platí to nejen pro cesty v domovské Anglii, ale také v Evropě. Liverpool další zápas Ligy mistrů hraje tentokrát doma. Je to nová situace, doposud vždy začínal venku a postup pak slavil před fanoušky na Anfield Road. Proti nevyzpytatelnému soupeři to bude chtít si vypracovat nějaký náskok, aby ve Španělsku nehrozily komplikace.

Úspěch Villarrealu v Lize mistrů vyzní o to překvapivěji, že v domácí lize je to bída

Úspěch Villarrealu v Lize mistrů vyzní o to překvapivěji, že v domácí lize je to bída. Poslední dva zápasy Žlutá ponorka vyhrála, z toho ten druhý bylo ostře sledované derby proti rivalům z Valencie. Ani těchto 6 bodů ale nestačilo, aby se klub odlepil ze 7. místa v tabulce ligy. To nezaručuje dokonce ani účast v Konferenční lize.

Úspěch Villarrealu v Lize mistrů vyzní o to překvapivěji, že v domácí lize je to bída

Španělští soupeři jsou pro Villarreal těžkým oříškem, zato ti evropští kořistí. Na Emeryho svěřence si nepřišla v základní skupině ambiciózní Atalanta Bergamo, v osmifinále pak Villarreal přesvědčivě zdolal slavný Juventus. Ten největší triumf si ale schoval pro čtvrtfinále, kde vzdor všem prognózám villarrealští vyřadili Bayern Mnichov.

Villarreal není dobrý tehdy, kdy se od něj očekává tvoření hry. Když ale měří síly s evropskými soupeři té nejvyšší kvality, dobře uplatňuje, co umí nejlépe. Napadá rozehrávku, vykrývá všechny mezírky, kudy by mohla přijít přihrávka, obránci úspěšně chytají soupeřovy útočníky do ofsajdové pasti. Když se Villarreal chopí míče, je schopen vyrazit do rychlého brejku. Protiútok není ojedinělou záležitostí, třeba proti Bayernu Villarreal zaútočil mnohokrát a mohlo z toho být mnohem více gólů než nakonec bylo. Villarreal další zápas přichází proti soupeři, se kterým se často nesetkává. Naposledy se stalo v roce 2016, kdy Liverpool v Evropské lize Žlutou ponorku vyřadil.

Tip redakce

Očekáváme, že Liverpool vyhraje. Na tuto událost je ale kurz pouhých 1.29. A proto tradiční padesátikorunu vložíme na událost, které věříme úplně stejně, má ale kurz vyšší. Že si totiž Villarreal nenechá dát bůra. Handicap +2.5 ve prospěch španělského klubu znamená, že sázka je úspěšná, když Liverpool vyhraje jen 1:0 nebo 2:0. Výhry se dočkáme i v případě, že Villarreal dokonce dosáhne na remízu nebo na vítězství. Španělský tým působí dojmem toho soupeře, na který Klopp raději zvolí opatrný styl jízdy, možná i se zataženou brzdou.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Villarreal s handicapem +2.51.381.37

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓