Liga mistrů – Liverpool – Benfica


V úvodním klání čtvrtfinále Ligy mistrů jsme měli za to, že padne méně než 3 góly. Měli jsme za to, že se Liverpool spokojí s výsledkem 2:0. Nakonec nám to o gól nevyšlo – zápas skončil 3:1 pro Liverpool. Tento výsledek je pro Reds požehnáním, dodal sebevědomí do megadůležitého víkendového utkání proti Manchester City. Liverpool se bude snažit kontrolovat postup do semifinále LM.

Liga mistrů – Liverpool – Benfica

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Benfica s handicapem +2.51.371.34

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Liga mistrů – Liverpool – Benfica tiket

  • Zápas: Liverpool – Benfica
  • Soutěž: Champions League
  • Čas zápasu: 13. 4. 2022, 21:00

Pro Liverpool je výsledek 3:1 z prvního zápasu požehnání

Pro Liverpool je výsledek 3:1 z prvního zápasu požehnání. Atmosféra v Lisabonu byla vynikající, na stadionu bylo skoro 60 tisíc lidí. Fanoušci hnali Benficu do útoku ostošest, avšak portugalský tým volání svých příznivců nevyslyšel. Benfica hru moc neotevírala, a to ani poté, co v 17. minutě otevřel skóre liverpoolský bek Konaté.

Výsledek 3:1 znamená, že Liverpool má větší díl práce ve čtvrtfinále Ligy mistrů za sebou. Na odvetu tento týden nebude určitě nikdo z Reds myslet. Před hráči a trenérem je totiž Liverpool další zápas, a to v neděli proti Manchesteru City v F.A. Cupu.

Pro Liverpool je výsledek 3:1 z prvního zápasu požehnání

Ať už dopadne toto derby jakkoli, je jasné, že fanoušci o něm budou diskutovat ještě ve středu, cestou do ochozů na Anfield Road. Odveta s Benficou pozdvižení vyvolávat nebude – je přece skoro rozhodnuto. V tom se skrývá jediná naděje pro Benficu. Každopádně, hráči budou v tomto náročném programu dost obouchaní. Není to ostatně jen Liga mistrů a Premier league, ale také FA Cup a reprezentační povinnosti.

Hráči nejsou roboti, šílená zápasová nálož se musí projevit. Takový Salah v prvním utkání proti Benfice se jevil být myšlenkami jinde. Špatně zpracovával balóny, kazil přihrávky, neúspěšně se snažil obcházet jeden na jednoho. Podle hodnocení This is Anfield měl nejhorší známku z celého týmu. Liverpool sestava se i bez jeho excelentního výkonu obešla. Ale v odvetě může být takto unavených hráčů více.

Liga mistrů je pro Benficu poslední motivací v této sezóně

Liga mistrů je pro Benficu poslední motivací v této sezóně. Portugalská liga už je v podstatě dohraná – 6 kol před koncem jsou Orli třetí, 9 bodů za Sportingem, 9 bodů před Bragou. Ve střetnutích s rivaly Benfica v této sezóně selhala. Městský kolega Sporting Benficu porazil v rámci ligy i ligového poháru. Porto Benficu skolilo v rámci ligy i Portugalského poháru. A na lisabonský klub si vyšlápla i čtvrtá v pořadí, Braga. Stejně jako loni tedy klub, jehož ředitelem je slavný Rui Costa, obsadí bronzovou pozici.

Liga mistrů je pro Benficu poslední motivací v této sezóně

Výhodou tedy je, že do odvety Ligy mistrů má Benfica klid. O víkendu doma hostí sestupující Belenenses. Oproti tomu, co v neděli čeká Liverpool, je to takřka relaxační program. Jenže co do odvety v Anglii vymyslet? Dvoubrankové manko je proti soupeři takového kalibru takřka nepřekonatelná bariéra. Benfica sestava v prvním zápase vyprodukovala jen 2 velké šance, z nichž 1 proměnila. To Liverpoolu statistiky naměřilo 17 střel, z nichž 8 mělo paramatery gólové šance. Držení míče měla Benfica jen 34 %. Liverpool ji zkrátka k ničemu nepustil. Benfica další zápas musí hrát odvážněji, jestli stále chce uvažovat o postupu.

Tip redakce

Tato sázka vypadá, jako bychom věřili v portugalský zázrak. Není tomu tak. Otěže hry bude držet Liverpool. A Liverpool dá přednost údržbě. Možná přece jen nebude Liverpool sestava nejsilnější, někteří hráči by mohli dostat po nedělním duelu se City volno. Takový Salah si o něj hlasitě říká, Liverpool může útočit klidně s Maném a Jotou. Anebo třeba zcela bez útočníků. Není snaha portugalského soupeře podusit tuhou ofenzívou. Čekáme, že odveta bude mít spíše ospalý charakter. Střetnutí týmu, který ví, že na postup nemá, a týmu, který si nepotřebuje nic dokazovat, hlavně nestojí o zranění klíčových opor. Sázíme nejvýše na 2:0 pro Liverpool.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Benfica s handicapem +2.51.371.34

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓