Liga mistrů – Lille – Chelsea


Lille mělo po staletí pověst průmyslového města. Obyvatelé tohoto severofrancouzského města vydělávali na chléb v hutích a uhelných dolech. Fotbalový klub z takového města sotva bude vynikat hravostí, kreativními útočnými akcemi. Spíše si představíme houževnaté fotbalové dělníky. Lille nyní hostí Chelsea v odvetě osmifinále Ligy mistrů. Francouzi mají těžký úkol – odčinit dvoubrankové manko z prvního zápasu. Hraje se 16. 3. od 21:00.

Liga mistrů – Lille – Chelsea

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Chelsea a padne méně než 4.5 gólů2.172.20

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Liga mistrů – Lille – Chelsea tiket

  • Zápas: Lille – Chelsea
  • Soutěž: Champions League
  • Čas zápasu: 16. 03. 2022, 21:00

Fotbalistům Lille už nikdo neodpáře, že se jim podařil mimořádný úspěch

Fotbalistům Lille už nikdo neodpáře, že se jim podařil mimořádný úspěch. V minulé sezóně vyfoukli titul ve francouzské lize boháčům z Paris Saint Germain. Přitom jde o klub, jehož celková hodnota je vyčíslena na 230 milionů eur – to je jen čtvrtina oproti PSG. A i takové Monaco, Lyon nebo Marseille jsou bohatší. Lille to ale dokázalo, i když o titulu rozhodlo až výhrou 2:1 nad Angers v posledním kole.

Menší kluby, kterým se podaří takový majstrštyk, většinou po sezóně čelí velkým výprodejům. A i Lile se proměnilo. Hvězdy Soumaré, Ikoné nebo Maignan byly bohatě zpeněženy. A odešel i důležitý strůjce úspěchu, trenér Christophe Galtier. Jen 2 dny poté, co se fotbalisté Lille stali šampiony, oznámil, že „má upřímně řečeno pocit, že se jeho čas v Lille dovršil“. A odešel do svého rodného regionu, k Azurovému prostředí. Nice, které nyní koučuje, pod jeho vedením vzkvétá. Loni 9. klub Ligue 1 je aktuálně druhý.

Fotbalistům Lille už nikdo neodpáře, že se jim podařil mimořádný úspěch

Ale zpět k Lille. Klub těží především z bezvadně organizované defenzívy. Loni severofrancouzský klub měl nejnižší počet obdržených branek. Letos je to horší. Částečně za to může odchod obranných opor – Soumaré nebo Maia byli důležití defenzivní záložníci, Maignan zase brankář, který odchytal skoro celou sezónu. Částečně je to tím, že nový kouč Jocelyn Gourvennec má problém navázat na dědictví svého úspěšného předchůdce. Po Guingampu nebo Bordeaux je Lille prvním špičkovým klubem, který trénuje. Lille sestava dokázala vyhrát základní skupinu Ligy mistrů. Stačilo jí k tomu 7 branek, nejméně ze všech postupujících. Skupina G také byla asi nejlehčí ze všech – Salzburg, Sevilla ani Wolfsburg nepatří mezi světovou extratřídu. K ní se určitě řadí Chelsea, která Lille v úvodním klání osmifinále porazila 2:0.

Chelsea vyhrála 9 z 10 posledních zápasů

Chelsea vyhrála 9 z 10 posledních zápasů. Zrovna ten jeden jediný prohraný ji ale mrzí nejvíce. Po dramatické bitvě Blues podlehli ve finále Carabao Cupu Liverpoolu. Stav byl po 90 minutách i po prodloužení 0:0. Nakonec rozhodly penalty. Brankář Kepa Arrizabalaga, který byl Tuchelem střídaný coby expert na pokutové kopy, nechytil jediný z 11 pokusů liverpoolských hráčů. Za svá záda pustil i střelu soupeřova gólmana Caoimhina Kellehera. Naopak sám svoji penaltu neproměnil.

Chelsea vyhrála 9 z 10 posledních zápasů

Fanoušky Chelsea ale teď trápí jiné starosti. Klubu, který byl po léta považovaný za nejbohatší na světě, hrozí finanční problémy. Za všechno může ruský diktátor Vladimir Putin, který vyslal armádu na Ukrajinu. Hanebná invaze nemohla zůstat bez odezvy. Rusko opouští řady zahraničních firem, rubl klesá ke dnu a vlády šlapou na krk ruským oligarchům. K nim patří i majitel Chelsea Roman Abramovič, třebaže ten se tváří v tvář konfliktu snaží tvářit jako mírotvorce. Nabídl se coby jeden z vyjednavačů příměří a ohlásil prodej Chelsea. Výtěžek má jít na náhrady škod napáchaných na Ukrajině.

Jenže to tak snadno nepůjde. Britská vláda zareagovala rychleji, než k prodeji došlo. Uvalila na majitele klubu sankce. Chelsea nemůže dělat prodeje ani nákupy hráčů, dokonce ani nemůže prodávat vstupenky. Na Chelsea další zápas tak mohou jen permanentkáři. Chelsea sestava navzdory nejistým zítřkům bojuje statečně. Klub postupně porazil Burnley, Norwich i Newcastle a v tabulce Premier league hájí třetí místo. Mužstvo působí semknutě a odhodlaně. Finanční situace je tak nejistá, že se teď bude hodit každá penny. Postup do dalších bojů v Lize mistrů bude mít velkou hodnotu. Chelsea bude hodně motivovaná náskok 2:0 z úvodního klání proti Lille udržet.

Tip redakce

Opět si troufneme na kombinovanou sázku. Vycházíme ze dvou předpokladů. Obrana Lille je na špičkové úrovni, klub hraje velmi zodpovědně vzadu. Ani ty nejlepší týmy si se sehranou defenzívou francouzského klubu neumí poradit. Na druhou stranu, Chelsea hraje ve velké formě. Nyní je navíc dvojnásob motivovaná postoupit. Věříme, že londýnský klub ztvrdí postup další výhrou. Možná to nebude nijak atraktivní podívaná, možná utkání skončí jen 1:0. Ale Chelsea má všechny předpoklady postoupit.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Chelsea a padne méně než 4.5 gólů2.172.20

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓