Liga mistrů – Bayern Mnichov vs Dynamo Kyjev


Mnichovský gigant musí být na pozoru. Ukrajinská liga rozhodně není špatnou soutěží, má v Lize mistrů hned dva zástupce. A tím aktuálně lepším je Dynamo Kyjev. V konkurenci Bayernu, Benficy a Barcelony mu fotbaloví fanoušci přisuzují 4. příčku. Že se ale Dynamo chce porvat o postup, to dokazuje úvodní remíza s portugalským celkem. Duel s Bayernem je na programu 29. září od 21 hodin.

Náš tipKurz TipsportKurz Synottip
Dynamo Kyjev handicap +2.52.092.05

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Liga mistrů – Bayern Mnichov vs Dynamo Kyjev

  • Zápas: Bayern Mnichov vs Dynamo Kyjev
  • Soutěž: Champions League
  • Čas zápasu: 29. 09. 2021, 21:00

Bayern i v těžké skupině favoritem na postup

Bayern, to je záruka stabilní kvality. V domácí soutěži s klidem sbírá tituly. V sezóně 2011-12 se naposledy z výhry v domácí soutěži radovala Borussia Dortmund, od té doby se na konci ligy z poháru pije výhradně bavorské pivo. A podobně spolehlivý je Bayern i v Lize mistrů. Zde je pochopitelně více kandidátů na titul, ale Bayern pravidelně postupuje alespoň do čtvrtfinále. Těžko čekat, že by měl problémy letos. Zvláště když základní skupinu Bayern otevřel výhrou 3:0 nad Barcelonou.

Mnichovský celek si potrpí na stabilitu kádru. Žádné velké experimenty, základní sestava je většinou podobná. Vždy najdete v týmu zkušené mazáky – aktuálně jsou to kromě kapitána Manuela Neuera útočníci Lewandowski a Müller. Až ti jednou skončí, taktovku převezmou Kimmich, Goretzka, Gnabry nebo Süle. Ač jim není ještě 30, už také mají v dresu Bayernu odslouženo kolem 100 zápasů. A pak jsou zde konečně mladí dravci – Davies nebo Coman.

Bayern Mnichov Gnabry

Také velké týmy mají někdy výkyvy formy. Aktuálně je na tom bledě Barcelona a Juventus, v nedávné minulosti trpěl třeba Manchester United. Ale Bayern nekolísá nikdy. Málokdy selže i proti méně zavedeným celkům v Lize mistrů, jakým by mohlo být právě kyjevské Dynamo.

Bayern i v těžké skupině favoritem na postup

Dynamo Kyjev úspěšně vede bývalý kouč Šachtaru

Už bylo řečeno, že v Ukrajině aktuálně vládne Dynamo Kyjev. Je vítězem loňského ročníku ligy, kdy zastínilo trochu překvapivě známější Šachtar Doněck. Dynamo na tento úspěch navazuje i letos, kdy znovu ligu vede.

Recept na vítězství přinesl v roce 2020 kouč Mircea Lucescu. Rumunský trenér ukrajinskou ligu umí, protože 12 let trénoval – koho jiného než Šachtar. Sice pak šel na zkušenou do Zenitu a tureckého národního týmu, ovšem ukrajinští fanoušci na jeho jméno nezapomněli. Bylo z toho pořádné haló, když podepsal zrovna u Dynama. Kyjevští patrioti skřípali zuby, ale když Dynamo po 5 letech vyhrálo titul, vzali Lucesca na milost.

Dynamo Kyjev úspěšně vede bývalý kouč Šachtaru

75letý kouč je vyznavačem agresivního stylu hry. Co nejvíce kontrolovat balón, hodně využívat útočníka, který by měl být silový typ schopný zvládat souboje. V Šachtaru Lucescu s úspěchem využíval své jedinečné schopnosti – je polyglotem a mluví 7 jazyky. V Dynamu jeho znalosti cizích jazyků možná trochu stagnují, protože tento klub je tradičně více ukrajinský. Ale týmu to i tak šlape.

V Lize mistrů Dynamu věří málokdo, vzhledem ke konkurenci ve skupině. Ale pozor: s Benficou to nakonec vyšlo za bod. Barcelona? Ta má v letošní sezóně bez Messiho nemalé problémy. A možná, že nepřekonatelný nebude ani ten Bayern.

Tip redakce

Proč to nezkusit? Ač je Bayern útočně zdatný, nyní se setká s nepříjemným soupeřem. Vždy platilo, že když už se Dynamo dostalo do základní skupiny Ligy mistrů, alespoň 1 nebo 2 výhry vyválčilo. A silní soupeři jim debakl nenadělovali. Při poslední účasti v sezóně 2016-17 se Dynamu povedl husarský kousek – skončilo sice v tabulce poslední, ale s pozitivním skóre 8:6. Na to, že Dynamo prohraje nejhůře o dva góly, je lákavý kurz přes 2.0. Sázkové kanceláře i většina tiperů čeká, že Lewandowski bude řádit jako černá ruka. My spíše myslíme, že v zápase moc gólů padat nebude. Hraje se ve středu 29. září od 21 hodin.

Náš tipKurz TipsportKurz Synottip
Dynamo Kyjev handicap +2.52.092.05

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓