Liga mistrů – Ajax Amsterdam – Benfica Lisabon


Už v prvním utkání jsme očekávali výhru Ajaxu. Nizozemský mistr ale roli favorita nepotvrdil, v Lisabonu jen remizoval. Výsledek 2:2 by byl ve starém systému, kde se započítávají branky z venkovního hřiště, slibný. Protože bylo toto pravidlo ale zrušeno, mají oba celky do čtvrtfinále stejně daleko. Rozhodnutí přinese 15. březen. Od 21 hodin v Johan Cruyff Areně začíná odveta mezi Ajaxem Amsterdam a Benficou Lisabon.

Liga mistrů – Ajax Amsterdam - Benfica Lisabon

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Ajax a padne více než 2.5 gólů1.761.78

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Liga mistrů – Ajax Amsterdam - Benfica Lisabon tip redakce

  • Zápas: Ajax Amsterdam – Benfica Lisabon
  • Soutěž: Champions League
  • Čas zápasu: 15. 03. 2022, 21:00

Všichni čekali proti Benfice lehčí práci

Fanoušci, hráči, možná i trenér Erik ten Hag, ti všichni čekali proti Benfice lehčí práci. Už v 18. minutě ostatně skóroval Tadić a vypadalo to, že se zase jednou roztrhne gólový pytel. Jenže Benfica nedovolila totéž, co její městský rival týden předtím proti Manchesteru City. Na tlak Ajaxu odpovídala rychlými brejky. Kombinaci hráčů amsterdamského celku se neustále snažila narušovat. A když se Benfica dostávala do blízkosti zóny hájené brankářem Remko Pasveerem, neváhala zakončovat. Exekutorem prvního gólu nebyl nikdo z hráčů v červeném, ale útočník Ajaxu Haller. Autor 10 gólů tohoto ročníku LM si připsal jedenáctou trefu, ovšem do špatné branky. Nešťastně zametl za Pasveerova záda Vertonghenův přízemní centr.

Pro útočníka z Pobřeží Slonoviny to vůbec byl bídný zápas. Do prvního poločasu stihl ještě trestuhodně minout prázdnou branku, když si nedokázal poradit s míčem odraženým od tyčky po Álvarezově střele. Ještěže se trefil už pár minut předtím, dorážkou po centru Berghuise. Ale střídající benfický útočník Jaremčuk stanovil konečné skóre 2:2. Ajax to trochu rozhodilo. O 4 dny později velmi podobná Ajax sestava nastoupila v lize proti Go Ahead Eagles. Na hráčích byla patrná trochu únava a 11. tým tabulky toho využil. Go Ahead Eagles vyhráli a náskok amsterdamského hegemona na čele ligy se ztenčil.

Všichni čekali proti Benfice lehčí práci

Obavy fanoušků o formu šampiona se rozptýlily po následujícím týdnu. Nejdříve Haller a spol. vyřadili z poháru silný Alkmaar. Ajax další zápas poté vyhrál proti Waalwijku. To hlavní ale přichází nyní. Příznivci scházející se v Johan Cruyff Areně tuší, že aktuální Ajax je nejsilnější za posledních mnoho let. Mohl by se tedy opakovat zázrak ze sezóny 2018/19, kdy Nizozemci hráli semifinále. Nebo že by mohl Ajax pomýšlet i na vyšší mety? Těžko říci. Nejdřív je nutné porazit Benficu.

Benfica není na venkovních hřištích moc nebezpečná

Benfica není na venkovních hřištích moc nebezpečná. Samozřejmě, když přijede na stadiony klubů s názvy Portimonense, Tondela nebo Arouca, tak září. Nevyrovnaná portugalská liga nabízí zápasy i s podprůměrnými soupeři, kde bývalý klub Karla Poborského září. Jinak je to ale s kvalitnějšími mužstvy. Fanoušky Benficy zklamal zvláště vánoční týden, kdy si svěřenci kouče Nélsona Veríssima dojeli do Porta pro dvě gólové nadílky. Tři góly dali Portští Benfice 23. prosince v rámci ligového poháru, další tři si schovali na předsilvestrovské ligové derby.

Benfica není na venkovních hřištích moc nebezpečná

Ani v Lize mistrů to venku nebyla žádná extratřída. Remíza 0:0 ve skupině proti Barceloně měla svoji cenu, ale tatáž remíza s Dynamem Kyjev se rovnala nepříjemné ztrátě. Týmž výsledkem skončil i zápas v Eindhovenu z předkola Ligy mistrů. A Mnichov Portugalce přivítal dokonce nářezem 5:2. Z portugalských pohárů jsou hráči As Águias dávno venku. V lize ztrácejí výrazně za oběma svými rivaly – Portem i Benficou. A zbývá už jen 9 utkání k tomu bodové manko dorovnat. Benfice tak zbývá poslední naděje v podobě Ligy mistrů. Benfica další zápas proti Ajaxu bude důležitý moment o bytí a nebytí. Když přístavní klub postoupí do čtvrtfinále nejsledovanější evropské fotbalové soutěže, možná fanoušci přece jen nebudou tuto sezónu hodnotit jako vypráskanou.

Tip redakce

Po dlouhé době zkoušíme kombinovanou sázku. Ajax i Benfica jsou gólově nejproduktivnější mužstva svých soutěží. Hodně útočně se projevovala i v dosavadním průběhu Ligy mistrů. A první vzájemné střetnutí skončilo 2:2 – zkrátka, má svoji logiku věřit, že i v odvetě nebude žádný z týmů hrát zaďoura. A co výsledek? Nikdo z týmů by si asi nepřál prodloužení, které je často vabank. Vyšší kvalitu, jak se zdá, mají hráči Ajaxu, kteří ostatně také vyhráli svoji skupinu. Portugalský fotbal dobře znají, protože ve skupinové fázi se střetnuli se Sportingem Lisabon, který porazili 4:2 a 5:1. V odvetě proti Benfice mají výhodu domácího prostředí. Na sázku, že Ajax vyhraje a padnou aspoň 3 góly, je sympatický kurz 1.76.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Ajax a padne více než 2.5 gólů1.761.78

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓