Kvalifikace na MS 2022 – Wales vs Bělorusko


Kvalifikační zápas na MS 2022 – Wales – Bělorusko se odehrál v Cardiffu 13. listopadu ve 20:45. Wales nezklamal a vyhrál s náskokem 4 bodů nad Běloruskem 5:1. Wales bude hrát v základní skupině B a první zápas je čeká 21.11.2022 s USA. Tip naší redakce byl správný a celou analýzu si můžete přečíst v tomto článku. Podívejte se také na MS ve fotbale program a vsaďte si na favorita.

Pokračuje kvalifikace na MS 2022. Wales, největšího soupeře českého týmu v boji o 2. místo ve skupině E, čeká zápas s Běloruskem. Jsou to povinné 3 body pro Draky. Bělorusko se tímto zápasem loučí se zpackanou kvalifikací, kdy ve skupině získalo jen jednu výhru. Jedinou motivací Bělorusů je pokusit se skončit ve skupině předposlední. A předběhnout tak regionálního konkurenta z Estonska, které zatím získalo o bodík více. Jenže jak by se to mohlo povést proti Baleovi a spol.? Úvodní výkop se uskuteční v Cardiffu 13. listopadu ve 20:45.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Wales vyhraje oba poločasy1.891.85

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Wales vs Bělorusko
  • Soutěž: Kvalifikace na MS 2022
  • Čas zápasu: 13. 11. 2021, 20:45
Kvalifikace na MS 2022 – Wales vs Bělorusko

Wales zvládl všechny klíčové zápasy

V západní části ostrova Velká Británie mohou být s kvalifikací na MS 2022 zatím spokojení, Wales zvládl všechny klíčové zápasy. Ze 6 zápasů zatím uhrál 11 bodů. Pokud teď podle očekávání získá 3 další proti Bělorusům, bude mít jistotu 2. místa ve skupině. Velšany přitom nemrzí prohra s Belgičany, na které má v jejich aktuální formě málokdo. Fanoušci mohou mávnout rukou i nad klopýtnutím doma proti Estoncům. Toto utkání skončilo remízou 0:0.

Hlavní význam měly bitvy proti českému národnímu týmu. 1:0 v Cardiffu a 2:2 v Praze, to jsou ty body, o které šlo v této kvalifikační skupině především. Díky nim živí velšští fotbalisté šanci na to odcestovat na mistrovství světa. Tohoto turnaje se malá země účastnila jen jednou. A pamatují to jen kmeti – stalo se v roce 1958 ve Švédsku.

Wales zvládl všechny klíčové zápasy

Poslední utkání v kvalifikaci Wales odehrál v Tallinnu 11. října. A opět se ukázalo, že malá baltská země není pro ostrovany příjemným soupeřem. Zuby nehty vyválčili výhru 1:0. Přitom se jim vykartoval jeden z nejlepších hráčů na hřišti, autor jediného gólu Moore. Útočník hrající za Cardiff City bude proti Bělorusům chybět.

To je ale z absencí vše. Ofenzivní síla, která trápila českou obranu v pražském duelu před měsícem, bude připravena deptat běloruské stopery. Nastoupí určitě Ramsey, chybět by neměl ani Daniel James. A samozřejmě, taktovku nad hrou celého mužstva bude držet Gareth Bale. Ten si v prvním utkáním připsal proti Bělorusům hattrick. Pravdou ale je, že dva gólové zápisy byly z pokutových kopů.

Běloruský fotbal není žádná sláva

Ač je Bělorusko velmocí v atletice, v ledním hokeji nebo v gymnastice, běloruský fotbal není žádná sláva. Vlastně je to spíše hrůza. Země s populací srovnatelnou s Belgií nebo Českou republikou se po 30 let samostatnosti ani nepřiblížila naději na postup na velký turnaj. A letos je to větší bída než kdykoli předtím. Vždyť i Estonsko, malá zemička, kde žije 7x méně lidí, se v tabulce skupiny E vyhřívá nad Běloruskem. Velmi opovržlivě se o reprezentačních fotbalistech vyjádřil v září 2021 i Alexander Lukašenko. Prezidenta postsovětské republiky přitom jinak více zajímá dění na hokejových kluzištích. Teď je ale fotbalová situace zjevně tristní. Je zřejmé, že v zemi, kde se již více než rok konají protirežimní protesty, mizérie reprezentačního týmu zajímá málokoho.

Běloruský fotbal není žádná sláva

Bělorusko nemělo nikdy velkou fotbalovou generaci. Přesto se občas našli hráči, kteří drželi reprezentaci alespoň ve vodách evropského průměru. Patřil mezi ně Alexander Hleb, který udělal velkou kariéru ve Stuttgartu. Pak se stal oporou Arsenalu a kamarádem Tomáše Rosického. Do zvučných klubů se dostali také Romašenko nebo Gurenko. Teď je ale vše jinak. Skoro celá reprezentace hraje běloruskou ligu. Ta přitom ztratila v poslední dekádě na lesku, když už ani ten BATE Borisov nehraje evropské poháry.

V kvalifikaci se Bělorusům vydařil jen úvodní duel proti Estonsku. Od této výhry 4:2 ale přišly už jen samé porážky. Belgičané dokonce svěřencům trenéra Kondratieva nasázeli osm branek. Paradoxně, defenzíva je tím lepším, co může běloruský celek nabídnout. O útoku darmo mluvit. A to ještě bude chybět proti Walesu Pavel Sedko, jeden z těch talentovanějších fotbalistů.

Tip redakce

Na vítězství Walesu je kurz něco přes 1.20, to není nic mimořádného. Zkusíme tedy vsadit raději na to, že Wales vyhraje oba poločasy. Výsledek: Wales – Bělorusko 5:1.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Wales vyhraje oba poločasy1.891.85

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓