Kvalifikace na MS 2022 – Portugalsko – Turecko


Kvalifikace na MS 2022 zápas Portugalsko – Turecko se odehrál v Portu ve 20:45 hod. a skončil výhrou pro Portugalsko 3:1. Portugalsko je zařazeno do skupiny H na MS ve fotbale 2022 a první skupinový zápas odehrají 24.11.2022 v 17:00 s Ghanou. Tip naší redakce byl úspěšný. Celou analýzu si můžete přečíst v tomto článku nebo se podívejte na MS ve fotbale skupiny a kompletní rozpis zápasů.

Los baráže o mistrovství světa byl zákeřný. Svedl dohromady dva poslední mistry Evropy, jen jeden ze dvojice Portugalsko – Itálie se dostane do Kataru. Tak to alespoň vidí většina fotbalových expertů. Ve hře je totiž také varianta, že na prosincový turnaj nepojede ani jeden tým. Před případným vzájemným duelem totiž musí každý z Goliášů světového fotbalu přemoci jednoho Davida. Na Italy čeká 24. března Severní Makedonie. A Portugalci, kteří se ocitli pod drobnohledem naší analýzy, jdou na Turky. Hraje se ve 20:45 v Portu.

Kvalifikace na MS 2022 – Portugalsko - Turecko

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Portugalsko 1.38 1.38

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Kvalifikace na MS 2022 – Portugalsko - Turecko tiket

  • Zápas: Portugalsko – Turecko
  • Soutěž: Kvalifikace na MS 2022
  • Čas zápasu: 24. 03. 2022, 20:45

Portugalcům přímý postup na MS těsně utekl

Portugalcům přímý postup na MS těsně utekl. Mnozí fanoušci to doteď nechápou. Dvě kola před koncem vedl tým skupinu A o 2 body. Nikdo nepochyboval, že to už si zkušený tým pohlídá. Ale přišly dvě ztráty. Nejdřív si Ronaldo a spol. přivezl bezbrankovou remízu z Dublinu. A o 3 dny později v Lisabonu červenozeleným zasadili úder Srbové. Ti právě na úkor Portugalska postoupili na mistrovství přímo. Radost autora vítězného gólu Mitroviće byla nelíčená – baráž je letos mnohem složitější než kdykoli předtím, je velká úleva se jí vyhnout.

PřitomPortugalci kvalifikací procházeli bez velkých problémů. Tradičně silná zbraň fungovala – Portugalci opět měli disciplinovanou obranu. Nestárnoucí Ronaldo dával gól za gólem, dobře se rozestřílel také liverpoolský Diogo Jota. Srbové ale svou houževnatostí svěřence Fernanda Santose zcela zdeptali. V prvním zápase Srbsko srovnalo utkání z 0:2 na 2:2. V druhém by díky skóre Portugalcům stačila i remíza a po 2 minutách už vedli zásluhou Sanchese. Ale Tadić vyrovnal a až na 90. minutu si svou zlatou hlavičku schoval chladnokrevný Mitrović.

Portugalcům přímý postup na MS těsně utekl

Portugalci jdou do baráže se svěšenou hlavou. Pořád se jim ale dávají velké šance. Toto mužstvo má velkou kvalitu, Portugalsko sestava nabízí Felixe z Atlética Madrid, Mendese z PSG, Guerreira z Borussie a půltucet hráčů z letos úspěšných Wolves. Obranu diriguje megazkušený Pepe, stovku reprezentačních startů překonal již i brankář Rui Patricio. Budoucnost v útoku patří Diogu Jotovi. Králem ofenzívy ale nadále je Cristiano Ronaldo. Jeho velké srdce a nakažlivá bojovnost a odhodlání vítězit dovedla Portugalce k titulu šampionů ME 2016.

Turci za posledních 5 let vystřídali 4 trenéry reprezentace

Turci za posledních 5 let vystřídali 4 trenéry reprezentace. Ta poslední výměna ale byla šťastná. Trenér Stefan Kuntz přinesl trochu německého řádu do tradičního tureckého chaosu. Pod jeho vedením tým, který dostal 6:1 v Nizozemsku, získal v posledních 4 utkáních 10 bodů z 12 možných. Nakonec Turecko v tabulce přeskočilo Černou Horu i Norsko a na poslední chvíli proklouzlo do baráže.

Turci za posledních 5 let vystřídali 4 trenéry reprezentace

Turci mají poměrně chudou historii na mistrovstvích světa. Pro mnoho fanoušků bude překvapující zjištění, že se kvalifikovali jen 2x. Stát s více než 80 miliony obyvatel vždy disponoval respekt budícím národním týmem. Mezi světovou smetánku se ale podíval jen v letech 1954 a 2002. Ve druhém případě z toho byl bronz. Tehdy Turci zaujali celý svět gestem fair play, když do svých pozápasových oslav připojili i svého soupeře ze zápasu o 3. místo, Korejce.

Bylo to výjimečné, protože jinak Turci na taková gesta moc nejsou. O 4 roky později po vyřazení z baráže o MS hráči fyzicky napadali své švýcarské soupeře. Na Euru 2008 se dostali do semifinále, ovšem pomohlo jim k tomu řada sporných momentů a velmi ostrá hra. V poslední dekádě byl turecký fotbal v agónii. Éra Hakana Süküra, Semiha Sentürka či Emreho definitivně skončila. Turecko sestava se dostala na výsluní až na posledním Euru, kdy dokonce mohla těžit ze skoro domácího prostředí. Turci hráli své zápasy ve spřáteleném Ázerbajdžánu. Jenže jejich výkony je pasovaly do pozice nejhoršího mužstva šampionátu. Většina hráčů Turecka hraje domácí soutěž, která už dávno nepatří mezi evropskou špičku. Galatasaray nebo Besiktas nepatří mezi hrozbu pro TOP týmy Ligy mistrů. Největší hvězdou je kapitán Burak Yilmaz z Lille. Je mu ale už 36 let.

Tip redakce

Tady si to nebudeme komplikovat. Turecká reprezentace zažívá jakousi generační obměnu, ale kvalitních hráčů se nedostává. Portugalci naopak mají extra silný tým – a navrch je zde faktor Ronaldo. Výhra možná nebude vysoká, Portugalcům obvykle v důležitých utkáních stačí výsledky 1:0. Ale na každý pád domácím věříme. Výsledek: Portugalsko – Turecko 3:1.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Portugalsko 1.38 1.38

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓