Kvalifikace na MS 2022 – Itálie vs Švýcarsko


Kvalifikační zápas na MS 2022 Itálie – Švýcarsko skončil remízou 1:1. Itálii bohužel remíza na postup nestačila a na MS 2022 se probojovali Švýcaři, kteří jsou zařazeni do základní skupiny G. První zápas je čeká 24.11.2022 s Kamerunem. Analýzu a jak jsme tipovali si můžete přečíst v tomto článku nebo se podívejte na MS ve fotbale program 2022 a vsaďte si na favorita.

Oba týmy už mají jisté, že skončí ve skupině C na prvních dvou příčkách. Přesto mají Itálie a Švýcarsko v 7. zápase skupinové fáze kvalifikace na MS 2022 o co hrát. Pouze první tým postoupí do Kataru přímo. Na druhý čeká nevyzpytatelná baráž. V tuto chvíli mají Italové i Švýcaři 14 bodů. Italové budou dohrávat skupinu v Severním Irsku, Švýcaři by doma měli brát 3 body proti Bulharům. Zápas, který bude na programu 12. listopadu na římském Stadio Olimpico v 20:45, zřejmě rozhodne, který z alpských států si s předstihem zajistí účast na mistrovství světa.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Počet gólů v zápasu – méně než 2.5 gólů1.721.70

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Itálie vs Švýcarsko
  • Soutěž: Kvalifikace na MS 2022
  • Čas zápasu: 12. 11. 2021, 20:45
Kvalifikace na MS 2022 – Itálie vs Švýcarsko

Italové ještě nemají jistou účast na mistrovství světa

Jsou čerství mistři Evropy, přesto Italové ještě nemají jistou účast na mistrovství světa. A to už do konce kvalifikace chybí jen 2 kola. Na Apeninském poloostrově se o tom nahlas nemluví, ale podvědomě cítí fanoušci jistou obavu. Nikdo nechce, aby se opakoval scénář z roku 2018, kdy squadra azzurra na největší fotbalové události planety chyběla. Nutno říci, že v tomto kvalifikačním cyklu málokterý favorit zcela dominuje. Nizozemsko má ve skupině G těsně za zády Nory a Turky, Angličané se musí ohlížet na Poláky a Albánce. A dokonce až na druhém místě svých tabulek jsou Portugalci, Španělé a Chorvati.

Italové jsou na tom tedy ještě dobře. Ostatně, během skupinového tažení nedošlo k nějakým extra výpadkům. Ztráty přišly jen začátkem září, zato hned 2 za sebou. Nejdříve ve Florencii loupili Bulhaři, kteří získali senzační bod za remízu 1:1. Tři dny nato si squadra azzurra přijela pro bezgólovou remízu do Basileje. Dvě plichty, které ale v pětičlenné kvalifikační skupině už nějakou tu ztrátu znamenají.

Italové ještě nemají jistou účast na mistrovství světa

Trenér Mancini po ME pokračuje v tom, co funguje. Mužstvo se opírá o důslednou obranu, kde řád určují tři klíčoví muži. Jednak je to stoperská dvojice z Juventusu Chiellini – Bonucci. Těmto prošedivělým chlapíkům je dohromady 71 let, přesto nestrpí, aby se jim za zády proháněli soupeřovi útočníci. A stále tomu dokážou úspěšně bránit. Třetí personou je Gianluigi Donnarumma, jenž po úspěšném ME vyměnil dres milánského AC za Paris Saint-Germain.

Defenzíva funguje skvěle, v kvalifikační skupině C Italům gól vstřelil pouze Bulhar Iliev. V útoku jsou Italové spíše úspornější. 12 branek za celou skupinu, to není tak moc. Nedá se to srovnat s belgickými 21, anglickými 24 nebo holandskými 29. To se ale dá omluvit. Italové nemají ve skupině žádná San Marina nebo Gibraltary, musí se potýkat s houževnatými Severními Iry a Litevci. A jak se Immobile, Locatelli nebo Chiesa přesvědčili, obtížně se hledá cesta i do bulharské brány. To dobře ví i český tým, který právě před 2 lety ze Sofie přijel se zahanbující porážkou 1:0.

Na porážku 0:3 z letošního ME už Švýcaři zapomněli

Na porážku 0:3 z letošního ME už Švýcaři zapomněli. Ve výsledku tento zápas nic neřešil, do vyřazovací části se tým vedený Vladimirem Petkovićem kvalifikoval tak jako tak. Poté přišlo senzační vyřazení Francouzů. A k postupu do semifinále chyběl jen krůček. Švýcary rozesmutnil smolný penaltový rozstřel se Španělskem. Kdyby jej helvétský kříž byl zvládl, mohla přijít semifinálová odveta se squadrou azzurrou.

Na porážku 0:3 z letošního ME už Švýcaři zapomněli

Takhle se Švýcaři setkali s Italy znovu až v září 2021. Už ale pod vedením jiného kouče. Taktovku převzal Murat Yakin, starší bratr známějšího Hakana. I Hakan je mimochodem nyní trenérem, musel ale přijmout s povděkem skromnější angažmá v Schaffhausenu. Je logické, že vedení švýcarského národního mužstva pro práci reprezentačního kouče raději najalo bývalého řízného stopera než úspěšného útočníka.

Defenzíva, to je hlavní filozofie švýcarského mužstva. Platí to už celá léta. V roce 2010 například chilské mužstvo vstřelilo na MS v Jižní Africe Švýcarům gól, čímž přerušilo jejich rekordní 559 minut trvající sérii neprůstřelnosti. Často připomínaný je husarský kousek, kdy na MS v roce 2006 Švýcarsko vypadlo v osmifinále, aniž by na celém turnaji obdrželo jediný gól. Na ME 2021 byla švýcarská obrana o poznání průchodnější. V kvalifikačním cyklu MS 2022 jsou to ale znovu Švýcaři, jak je známe. 1 obdržený gól, jinak samá čistá konta.

Tip redakce

Setkávají se 2 mužstva s vypilovanou defenzívou. Jejich poslední střetnutí skončilo 3:0 v prospěch Italů, to bychom ale jako bernou minci nebrali. Tentokrát počítáme s nervózním a opatrným fotbalem. Tušíme, že padne pouze gól nebo dva. Hraje se 12. 11. 2021 od 20:45. Výsledek -Itálie – Švýcarsko 1:1.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Počet gólů v zápasu – méně než 2.5 gólů1.721.70

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓