Kvalifikace na MS 2022 – Itálie – Makedonie


Kvalifikační zápas na MS 2022 – Itálie – Makedonie dopadl pro všechny velmi překvapivě. Makedonci porazili Itálii 1:0 a postoupili do finále, kde ovšem podlehli Portugalsku 2:0. Na MS ve fotbale tedy Italy ani Makedonce letos neuvidíme. Celou analýzu si můžete přečíst v tomto článku nebo se podívejte na MS ve fotbale skupiny a kompletní rozpis zápasů.

Mnozí je mají za fotbalového trpaslíka. Severní Makedonci už ale za sebou mají účast na Euru 2021. A živí naději také na MS 2022. Ve skupině za sebou nechali respektované Rumunsko či Island. Dokonce také v Duisburgu zaskočili národní tým Německa. Italové by neměli podléhat dojmu, že v Palermu budou mít 24. března od 20:45 lehkou práci. Začíná baráž o účast na mistrovství světa v Kataru, v barážové cestě C půjde o to, kdo vyzve vítěze zápasu Portugalsko – Turecko.

Kvalifikace na MS 2022 – Itálie - Makedonie

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Severní Makedonie s handicapem +2.5 1.46 1.44

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Kvalifikace na MS 2022 – Itálie – Severní Makedonie tiket

  • Zápas: Itálie – Severní Makedonie
  • Soutěž: Kvalifikace na MS 2022
  • Čas zápasu: 24. 03. 2022, 20:45

Itálie s nervozitou vyhlíží baráž o MS

Itálie s nervozitou vyhlíží baráž o MS. Zatímco všichni rivalové, například Francouzi, Angličané či Španělé, mají letenky do Kataru zajištěné, Squadra azzura musí ještě podstoupit dva těžké zápasy. Přitom je to tým mistrů Evropy, který zůstal víceméně ve stejném složení. Často se stává, že úspěch na jednom turnaji znamená problémy na tom nadcházejícím. Češi by mohli vyprávět – po stříbru na Euru 1996 se nekvalifikovali na MS 1998. Tam zářili Chorvaté, kteří zase chyběli na nadcházejícím Euru. A vítězové tohoto turnaje i předcházejícího MS Francouzi se i s Henrym nebo Barthezem poroučeli na MS 2002 hned v základní skupině.

Tentokrát začaly kvalifikační boje o MS ještě před začátkem Eura. Italové odjeli na Euro s vědomím, že ve své skupině C mají vše krásně rozjeté. Ze tří zápasů ukořistili plný počet 9 bodů. Vrátili se s titulem šampionů – a přišly 4 plichty. O tom, že přímý postup do Kataru si zajistí Švýcaři na úkor Manciniho svěřenců, rozhodl 15. listopad. Helvetský kříž si doma v klidu rozstřílel Bulharsko, zatímco Italové se v Severním Irsku protrápili k remíze 0:0.

Itálie s nervozitou vyhlíží baráž o MS

Důvodem tápání může být únava. Itálie sestava je složená z hráčů, kteří měli loni extrémně dlouhou sezónu. A pak plynule přešli do další, bez potřebného volna. Kromě reprezentačních povinností si fotbalisté plní i ty klubové. Většina z klíčových opor hraje ještě stále Ligu mistrů. Mnozí účinkují v Serii A, která je vyčerpávající v tom, že na rozdíl od německé, francouzské nebo španělské ligy není ještě vůbec rozhodnutá. O titul bojují hned 4 týmy.

Makedonský fotbal loni utrpěl ztrátu

Kvalifikační skupina se jim povedla, ale od léta makedonský fotbal loni utrpěl ztrátu. Reprezentační kariéru ukončil klíčový muž, Goran Panděv. Útočník italské Parmy strávil v národním týmu přes 20 let a stal se bezpečně nejlepším střelcem krátké historie makedonské reprezentace. I jeho 122 startů je rekordem. Že byl i ve skoro 40 letech pro mužstvo důležitý, to dokazuje fakt, že právě on načal svým gólem 31. března 2021 Němce při nejslavnější makedonské výhře. Poslední repre gól si schoval na Euro 2020, srovnával na 1:1 proti Rakousku. Makedonci však nakonec prohráli a postup ze skupiny C nevybojovali.

Makedonský fotbal loni utrpěl ztrátu

Reprezentace Severní Makedonie tak začíná novou etapu. Mužstvo je složené převážně z legionářů hrajících všude po světě. Na zápas proti Itálii byli nominováni hráči z 16 různých lig. Makedonskou soutěž reprezentuje pouze náhradní brankář Naumovski, jinak hráči vydělávají na chlebíček v Saúdské Arábii, Moldávii i na Slovensku. Asi nejlepšími hráči jsou Elif Elmas, objev Neapoli, nebo Enis Bardhi z Levante.

Tip redakce

Italský fotbal je Severním Makedoncům dobře známý. Velkou stopu na Apeninském poloostrově zanechal Panděv, nyní zde slávu vydobývá Elmas. Je zde patrná podobná fotbalová filozofie – urputnost a důraz na bránění. Severní Makedonii nebude nikdy sedět nizozemský styl – s tímto soupeřem utrpěli debakl. Ale s Itálií sehráli reprezentanti balkánské země napínavý barážový dvojzápas v roce 2017. Skončilo to 1:1 a 2:3. Proto sázíme na výhru Severní Makedonie s handicapem. Soudíme totiž, že Italové budou rádi za vítězství o 2 góly. Výsledek Itálie – Makedonie 0:1.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Severní Makedonie s handicapem +2.5 1.46 1.44

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓