Kvalifikace na MS 2022 – Česko vs Wales


Kvalifikační zápas na MS 2022 – Česko – Wales skončil remízou 2:2. Češi si bohužel moc nepomohli a vzestup na druhou příčku žebříčku v základní kvalifikační skupině se nekonal. Češi neobstáli ani v kvalifikačním zápase Česko – Švédsko a na MS ve fotbale 2022 je tedy neuvidíme. Wales postoupil a je zařazen do základní skupiny B. Celou analýzu kvalifikačního zápasu a tip naší redakce si můžete přečíst v tomto článku. Podívejte se na kompletní přehled a MS ve fotbale program 2022 a zjistěte, jaké jsou vypsané kurzy a kdo je favoritem sázkových kanceláří.

Spíše exhibiční charakter budou mít zbývající utkání české fotbalové reprezentace v kvalifikační skupině E na MS 2022. Není už moc co získat. První příčku a s ní přímý postup do Kataru hájí a už nepustí Belgičané. Rudí ďáblové definitivně odmítli komplikace 8. září výhrou v Bělorusku a především o 3 dny dříve porážkou českého týmu. Ten nyní bude soupeřit s Walesem o 2. místo ve skupině. Jenže složitý kvalifikační systém rozhodl, že se oba týmy zúčastní závěrečné baráže zřejmě tak jako tak. 8. 10. 2021 v zápase Česko – Wales půjde spíše o prestiž.

Náš tipKurz TipsportKurz Synottip
Padne více než 1.5 gólů1.471.43

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Kvalifikace na MS 2022 – Česko vs Wales

  • Zápas: Česko vs Wales
  • Soutěž: Kvalifikace na MS 2022
  • Čas zápasu: 08. 10. 2021, 20:45

Složitý systém kvalifikace vychází Čechům vstříc

Za normálních okolností by takový zápas byl událostí. Česko a Wales mají shodný počet bodů, a právě mezi nimi by se rozhodovalo o druhém postupujícím. Navíc Češi 30. března v Cardiffu prohráli, a tak je na místě vrátit ostrovnímu soupeři porážku. Tento náboj ale bude páteční zápas postrádat. Platí totiž, že baráže o Katar se účastní nejen 2. týmy ve skupinách, ale také dva nejlépe postavení vítězové ze skupin Ligy národů, které kvalifikace odsoudila na třetí nebo horší místo ve skupině.

Je to složité, ale pro Česko z toho plynou jen pozitiva. V žebříčku Ligy národů se totiž představují na 7. místě. Před Lvy jsou jen evropští fotbaloví giganti – Francie, Itálie a Španělsko. Ti rozhodně postoupí. Dále je zde Belgie a Wales – obě mužstva má výběr Jaroslava Šilhavého ve své kvalifikační skupině. A konečně, Rakousko. Pouze u něj je jistota, že tuto zvláštní systémovou obezličku bude skutečně potřebovat.

Na rozdíl od minulé, předminulé a předpředminulé kvalifikace na MS tak Češi pravděpodobně postoupí alespoň do baráže. Do konce tohoto cyklu je tedy hlavním cílem neztratit zbytečně klíčové hráče. Pokud fotbalisté cítí lehké zdravotní problémy, není nutné, aby do těžkých zápasů vstupovali. Proto také dostali před Walesem omluvenku Bořil, Masopust, Ševčík i Coufal. Stoprocentní nebude ale ani soupeř. Chybí mu jeho největší opora, hvězdný Gareth Bale, jenž má poraněný stehenní sval. Tím se bohužel vytrácí další zajímavý příběh, který mohlo kvalifikační utkání 8. října mít. Bale v cardiffském duelu surově udeřil stopera Kúdelu. Nelze přitom pochybovat, že jej k tomu motivovala tolikrát propíraná aféra Kamara.

Složitý systém kvalifikace vychází Čechům vstříc

Není důvod upínat se k defenzívě

Co tedy očekávat od zápasu s osmifinalistou letošního EURA? Představení, které nebude tak svázané taktickými pokyny obou trenérů. Wales útočnými aktivitami asi stejně moc hýřit nebude. Je to typické ostrovní mužstvo, navíc mu chybí hlavní kreativní prvek v osobě Balea. Ale Češi by něco vymyslet mohli.

K těmto úvahám vede hlavně návrat suspendovaného Patrika Schicka. Pětigólový střelec z EURA 2021 je stále ve výborné formě, což předvádí v Leverkusenu. V posledním ligovém utkání vstřelil 2 branky. V dobrém světle se v Burnley poslední dobou představuje také Matěj Vydra. Ten coby specialista na ostrovní fotbal asi dostane přednost v základní sestavě před Hložkem. Sparťanský zázrak neprožívá moc dobré období, navíc v reprezentaci ještě nikdy neskóroval. Možná se na jeho úkor na trávník dostane coby střídající hráč Kuchta. Slávistický útočník by měl v premiérovém reprezentačním startu o motivaci postaráno.

Není důvod upínat se k defenzívě

Vepředu poměrně produktivní útočníci, v záloze Souček, Barák nebo možná Pešek. Před výkopem se na hřišti objeví respektovaný šéf Darida, pro nějž je toto utkání oficiální rozlučkou s reprezentací. A v zádech budou mít fotbalisté skvělé publikum – hraje se v Praze. To vše jsou dobré důvody, proč by zápas proti Drakům mohl být koukatelný. A proč by nakonec mohlo padnout i více gólů.

Tip redakce

O Walesu je známo, že jeho zápasy nejčastěji končí výsledky 0:0, 1:1 nebo 1:0. Proto se sázka na vyšší počet gólů zdá být poměrně riskantní. Tipsport na příležitost „padne více než 1.5 gólů“ vypisuje kurz 1.47. A u události „padne 2.5 gólů a více“ kurz stoupá na vysokých 2.39. Přesto ale věříme, že zde má smysl zkusit štěstěnu. Několik motivovaných nováčků v českém týmu, zabiják Schick při svém návratu a úleva z toho, že není nutné za každou cenu vyhrát – to jsou faktory, které by měly dát Čechům více lehkosti do noh. Výsledek: Česko – Wales 2:2.

Náš tipKurz TipsportKurz Synottip
Padne více než 1.5 gólů1.471.43

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓