Kvalifikace Ligy mistrů – Sparta Praha vs Rapid Vídeň


16 000 fanoušků hnalo vídeňský klub Rapid v prvním zápase bojů o Ligu mistrů k vítězství. A povedlo se. 20. července Rapid Vídeň porazil Spartu 2:1 a před odvetou v Praze je ve velké výhodě. Sázkové kanceláře šly s kursem na postup letenského klubu hodně vysoko. Dobrá příležitost si na Spartu vsadit. Odveta se hraje ve středu 28. července o 20:30.

Kvalifikace Ligy mistrů – Sparta Praha vs Rapid Vídeň

  • Zápas: Sparta Praha vs Rapid Vídeň
  • Soutěž: Champions League
  • Čas zápasu: 28. 07. 2021, 20:30
Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Postoupí Sparta2.452.50

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Úvodní duel se nezdařil zvláště sparťanské záloze

Sparta to za svůj výkon ve Vídni pořádně schytala. Utkání se vyloženě nepovedlo celé řadě hráčů a ani samotnému trenérovi Pavlu Vrbovi. Nedokázal nic udělat s bídnou hrou zálohy. Střed hřiště se vyloženě ploužil a jedinou aktivitu představovaly nákopy na osamoceného Hložka. Těžko lze pochopit, že Dočkal a Pavelka strávili na hřišti skoro celý zápas a hráči, kteří by měli perspektivu vnést do kombinace Sparty tolik žádaný pohyb, jako Karabec nebo Karlsson, dostali šanci jen na závěrečných 10 minut.

Úvodní duel se nezdařil zvláště sparťanské záloze

Přitom ale úvodní polovina boje s Vídní není zase tak špatně rozehraná, jak by se mohlo zdát. Sparta byla v prvních minutách jasně lepší a od 3. minuty po hlavičce Ladislava Krejčího mladšího dokonce vedla. Poté byla pasáž, kdy měl přijít další gól pro uklidnění. Hložek a Ladislav Krejčí starší ale Strebingera nepřekonali. Rapid Vídeň poté začal více a více vystrkovat růžky. Nakonec se počet střel přehoupl na stranu zelenobílých. A domácí útočník Knasmüllner využil své dvě šance a určil konečný stav 2:1. Pravidlo o gólech z venkovního hřiště už neplatí. To je teď pro Spartu spíše dobře. Bylo by naivní hrát na 1:0 a Sparta by na to při aktuální úrovni své defenzívy ani neměla. Pražané musí vyhrát, v případě jen jednogólového vítězství přijde na řadu prodloužení.

Rapid Vídeň – klub se slavnou minulostí, který nyní tápe

Soupeřem Sparty je klub, kterému v průměrné rakouské lize patří až 12. příčka. V sobotu ostudně prohrál doma 0:2 s Hartbergem, jenž určitě nepatří ke kandidátům na titul. Sparta naopak v české lize pomýšlí na mety nejvyšší. A aktuálně má všechny své opory zdravé. To už tady dlouho nebylo.

Ač je Rapid klubem se slavným jménem, už dávno není zdrojem opor pro reprezentaci. Kdo v Rakousku umí kopat do míče, ten jde hrát do Německa. Případně má alespoň angažmá v Red Bull Salzburg nebo LASK, v týmech, které zaznamenávají menší úspěchy v evropských soutěžích. Na Euru 2021 ale nestartoval žádný fotbalista z Rapidu, klubu, za který nastupoval v letech 1981-1985 Antonín Panenka.

Rapid Vídeň – klub se slavnou minulostí, který nyní tápe

To Sparťané několik reprezentantů ve svých řadách mají. Což je pozitivní nejen z hlediska kvality výkonu, ale také zkušeností. Prohru 2:1 by měli svěřenci Vrby rychle oklepat. Je v jejich silách podat v odvetě zcela jiný výkon. To budou očekávat i jejich fanoušci, jichž se na Letnou sejde určitě velké množství.

Tip redakce

Kurz takřka 2.50 je podle nás nadsazený. Rapid Vídeň je podprůměrný celek, přes který Sparta musí postoupit. Jiná věc je ta, že na vítěze dvojzápasu čeká v třetím předkole Monaco. Jestli to Pražané proti Rakušanům zvládnou, Monaco bude asi už nad jejich síly. Připomeňme ale, že postup do třetího předkola znamená jistotu základní skupiny Evropské ligy. Zápas Sparta Praha vs Rapid Vídeň je na programu ve středu 28. července od 20:30.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Postoupí Sparta2.452.50

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓