Kvalifikace Ligy mistrů – Slavia Praha vs Ferencváros


Zcela proti očekáváním fanoušků pražského klubu i naší analýzy skončil minulý týden zápas Ferencváros – Slavia Praha. Maďarský mistr vyhrál 2:0 a klepe na dveře předkola Champions league. Naopak Slavia je v panice. Prohra v této fázi kvůli zvláštnímu systému znamená vyřazení nejen z hlavní evropské soutěže, ale i z Evropské ligy, kterou si sešívaní v poslední době tak oblíbili. Konferenční liga se zdá být chabou útěchou. Ještě je ale šance vše změnit. 10. srpna od 19:00 se hraje odveta.

Kvalifikace Ligy mistrů – Slavia Praha vs Ferencváros

  • Zápas: Slavia Praha vs Ferencváros
  • Soutěž: Champions League
  • Čas zápasu: 10. 08. 2021, 19:00
Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Slavia1.471.48

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Ferencvárosi pomohly dva přešťastné góly

Čeští fanoušci mají tendenci posuzovat výsledky týmů z Fortuna:ligy v evropských soutěžích kriticky. A dlužno říci, že za to, čeho jsme byli svědky v měsících červenci a srpnu, není důvod skládat komplimenty. Zatím jediným dílčím úspěchem byl postup Plzně přes podprůměrný Brest. Slovácko z bojů o Konferenční ligu vypadlo, Slavia a Sparta jsou po prvních zápasech 3. předkola Ligy mistrů v kritickém stavu. A zmíněné Plzni radost z překonání běloruského celku nevydržela dlouho. Následoval kolaps s The New Saints.

Ferencvárosi pomohly dva přešťastné góly

Ale v případě Slavie musí fanoušek objektivně uznat, že proti Ferencváros zaúřadoval faktor smůly. Český mistr měl v zápase jasně navrch. 18 střel, z toho 6 na bránu, to je jasná sešívaná dominance. Maďaři, či spíše hráči nastupující v dresu maďarského celku, nepředvedli skoro nic. A co jejich 2 góly? To jsou dva dárky, které jim Slávisté darovali úhledně zabalené a převázané červenobílou stuhou. Nejdřív vlastenec Kačaraby, který ale jde na bedra brankáře Koláře. Takto nezvládnout jednoduchou malou domů, to se jen tak nevidí. Zvláště když slávistický kapitán stejnou chybu udělal v předchozím zápase domácí ligy proti Teplicím. A gól číslo 2, to byla penalta. Poměrně přísná, protože Uzuni se po Kačarabově doteku skácel až moc ochotně.

2:0 je v evropských pohárových zápasech velké manko. Jenže Ferencváros v odvetě už nebude podporovat narvaný budapešťský stadion. Slávisté si u vedení české nejvyšší soutěže vymodlili víkendové volno, takže snad budou odpočatí a koncentrovaní. Budapešťskou anabázi je třeba hodit za hlavu a soupeř není tak kvalitní, že by se mu nedaly dát dva góly.

Brankář Kolář se musí oklepat, útočníci se musí probudit

Ferencváros rád nechává hrát soupeře. Jeho styl je založený na pečlivé defenzívě. Góly v domácí lize i v Evropě nejčastěji střílí z protiútoků. Když si soupeř počíná nejistě při rozehrání rohového kopu, přichází odplata. Rychlonozí hráči v zelenobílém prásknou do koní a za chvíli jsou v přečíslení u brány na druhém konci hřišti.

Slavia tak musí i v odvetě pamatovat na zadní vrátka. Stopeři musí plnit svoji práci. To ostatně v prvním zápase nebyl až takový problém, Zima i nešťastný Kačaraba byli po většinu času bezchybní.

Brankář Kolář se musí oklepat, útočníci se musí probudit

Otázka je spíše na pozici brankáře. Ondřej Kolář dlouho platil za nedotknutelnou jedničku. Jenže chyby, kterých se dopouští, se vrší. A bohužel přichází i v důležitých zápasech. Asi se nedá čekat, že by Jindřich Trpišovský šel do rizika a na odvetu nasadil náhradníka Mandouse. To by pak byl signál, že Ondřej Kolář nemá důvěru, kterou v této době rozhodně potřebuje cítit. Je to spíše na něm samotném. Kritika, která se valí všemi informačními kanály, se k němu určitě donesla. Musí se zkoncentrovat a zachytat dobře. Třeba tak, jako zvládl dvojzápas s Arsenalem. Ten následoval po vítězství v Rangers, kdy si rodák z Liberce také prožil těžké okamžiky. Ukázal ale, že se umí rychle oklepat. Samozřejmě to ale nebude jen na něm. Povinností útočníků je vstřelit alespoň 2 góly. Zatím to Slávistům v nové sezóně moc nepadá. Možná dostane šanci Schranz, který vykouzlil hattrick proti Teplicím. Sima, Stanciu, Olayinka nebo Kuchta totiž zůstávají zatím za očekáváním.

Tip redakce

Slavia má kvalitu na to, aby zápas vyhrála. Nyní může být výběr Trpišovského vděčný za zrušení pravidla gólu na venkovním hřišti. Když vstřelí Ferencváros gól, už nebudou potřeba čtyři na otočení výsledku, ale „jen“ tři. Buď jak buď, bude to chtít červenobílý tanec v maďarských obranných řadách. Kurz na slávistický postup je v tuto chvíli 2.46 a kdo je velký optimista, ať jej vyzkouší. My zůstaneme při zemi a vsadíme kurz 1.47 „pouze“ na slávistickou výhru.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Slavia1.471.48

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓