Kvalifikace Ligy mistrů – AS Monaco vs Sparta Praha


Kdo by si náhodou chtěl vsadit na to, že v dvojzápase Monaco – Sparta Praha postoupí francouzský klub, ten má smůlu. Sázkové kanceláře Tipsport a Fortuna tuto událost už ve své nabídce nemají. Zato na Spartu je vypsán kurz 22.60, respektive 25.00. Všeobecně panuje shoda, že účast Monaca v play-off Ligy mistrů je hotovou věcí. Kdo věří v zázraky, ať extrémně vysoký kurz na pražský tým vyzkouší. My ale tušíme, že v zápase hraném 10. srpna od 20:00 bude nutné hledat jiné sázkové příležitosti.

Kvalifikace Ligy mistrů – AS Monaco vs Sparta Praha

  • Zápas: AS Monaco vs Sparta Praha
  • Soutěž: Champions League
  • Čas zápasu: 10. 08. 2021, 20:00
Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Padne více než 2.5 gólů1.721.70

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Monaco bylo v prvním zápase proti Spartě lepší po všech stránkách

V jeden jediný okamžik se mohli Sparťané při prvním zápase s Monacem zasnít o Lize mistrů. Běžela 23. minuta a Wiesner centroval na zadní tyč. Zde se vynořil zničehonic Hložek. Ve vyložené šanci hlavičkoval vedle levé tyče. Jak by bývalo mohlo vše vypadat jinak, kdyby se tento míč ocitl v síti. Ještě několik dalších minut Sparťané vyvíjeli aktivitu. Pak ale přišel roh v 38, minutě na druhé straně, hlavička Tchouaméniho a Sparťané byli zpátky na zemi. Klub z bohatého knížectví ukázal, kdo je favoritem. Monaco hrálo první soutěžní zápas sezóny. V prvních minutách to působilo, že některé hvězdy jsou ještě myšlenkami na dovolené. Hložek a spol. dostávali více prostoru, než by asi sami byli čekali. Monacká obrana je nedůsledně bránila.

Monaco bylo v prvním zápase proti Spartě lepší po všech stránkách

Od půlky prvního poločasu ale hra začínala probíhat podle očekávaného scénáře. Stačilo několik dlouhých rozběhů a červenobílí dostávali více sebejistoty. Především si uvědomili, že jsou rychlejší, silnější v soubojích a kvalitnější na míči. Třetí tým francouzské ligy v druhém poločase ještě pojistil vítězství druhým gólem. V 59. minutě se trefil útočník Volland. Sparťané se i pak snažili a hráli hodně s míčem, ale hosté je nepouštěli do situací, kde by mohli být nebezpeční. Přitom nadále Monaco hrozilo rychlými kontry a přišlo několik momentů, kdy Nita mohl inkasovat potřetí. Když trenér Pavel Vrba měl analyzovat hru svých svěřeců v pozápasovém rozhovoru, pronesl: „čeká nás Evropská liga“. Asi šlo o nechtěné přeřeknutí, ale také o něčem vypovídá.

Sparta Praha - Kvalifikace Ligy mistrů

Náš tip

Těžko říci, jestli jsou Sparťané před odjezdem na Azurové pobřeží opravdu smíření s tím, že Liga mistrů je passé. Nemají ale co ztratit, a proto jim nezbyde než otevřít hru. Jak jsme psali v minulé analýze, Monaco nemá ani v rámci francouzské ligy žádnou hvězdnou obranu. Navíc ji tvoří hráči, kteří v minulé sezóně pravidelně nenastupovali v základní sestavě, a ještě nejsou sehraní.

Samozřejmě, když sázíme na kurz „více než 2.5 gólů v zápase“, tak tušíme, že branky budou padat spíše do sítě hájené gólmanem Nitou. Defenzíva, to je dlouhodobý sparťanský problém. A ti kvalitní obránci, které letenský klub má, vynikají spíše útočnými choutkami. Platí to pro Wiesnera i Hancka, ale dobře si s míčem rozumí i mladý Polidar. Ten dostává stále více příležitostí, zvláště vzhledem ke zranění Caspera Højera, jediné posily do obrany, kterou Sparta v létě přivedla. Každopádně, Pavlu Vrbovi chybí typ Jiřího Novotného nebo Tomáše Řepky – stoper schopný organizovat hru týmu směrem dozadu.

Tip redakce

Sečteno a podtrženo, v úterý 10. srpna 2021 od 20 hodin nastoupí elitní francouzský tým, jehož jedinou slabší stránkou je obrana. Střetne se s českým týmem, který má ještě horší obranu, a navíc mu nezbývá než se pokusit útočit do plných. Z toho vyplývá, že gólů by mohlo být požehnaně. Jistě více, než 2,5.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Padne více než 2.5 gólů1.721.70

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓