Konferenční liga – Partizan Bělehrad vs Slovácko preview


Srbský klub Partizan Bělehrad nemůže v posledním kole proti Slovácku nic podcenit. Sice se drží na postupovém druhém místě, o to ale může snadno přijít, když prohraje. Slovácko v prvním zápase ukázalo, že před slavným celkem respekt nemá. Svěřenci Martina Svědíka už mají jistotu, že do jarní fáze Konferenční ligy nenahlédnou. O důstojnou rozlučku se soutěží se pokusí ve čtvrtek 3. 11. od 21:00. Utkání vysílá stanice Sport1.

Konferenční liga – Slavia Praha vs Sivasspor preview

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Padne více než 2.5 gólů 1.85 1.83

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Partizan Bělehrad vs Slovácko
  • Soutěž: Konferenční liga
  • Čas zápasu: 3. 11. od 21:00

Partizan má k dispozici kádr, který by se neztratil ani v EL

Partizan má k dispozici kádr, který by se neztratil ani v EL. Ta kvalita je na hřišti znát. 27letý útočník Fousseni Diabaté hrál za Leicester, záložníka Danila Pantiće testovala Chelsea. Bibras Natcho je kapitánem izraelské reprezentace, Queensy Menig vyšel ze slavné líhně Ajaxu a Vanja Vlahović je bratrem slavného Dušana, který aktuálně válí za Juventus. Této síle Slovácko, které v ofenzivě spoléhá na 41letého Petrželu, opravdu nemůže čelit. Aspoň na papíře.

Partizan má k dispozici kádr, který by se neztratil ani v EL

Partizan i tak není ve Srbsku první

Partizan i tak není ve Srbsku první. Dlouhodobě jej výsledkově předčí Crvena Zvezda, odvěký rival. Od sezóny 2016–17 čeká klub přezdívaný Parni valjak na titul. A zřejmě se to nepovede ani letos. V podstatě nic nedělá Partizan špatně, ze 16 ligových zápasů prohrál jen jeden. Ale konkurenční Crvena Zvezda neprohrála žádný a nyní si drží 7bodový náskok. Partizan to může nenáviděným sousedům z Bělehradu natřít alespoň na evropské scéně, což je velká motivace. Zvezda totiž hraje Evropskou ligu a s největší pravděpodobností do jarní fáze nepostoupí. Partizan má podstatně lepší pozici. Proti Kolínu 2x uspěl 2:0 a 1:0, poté si situaci zkomplikoval prohrou v Nice. Ale před posledním kolem má nadále postup ve svých rukou.

Hráči Slovácka budou mít na EKL jistě krásné vzpomínky

S odstupem času hráči Slovácka budou mít na EKL jistě krásné vzpomínky. Regionální klub do této soutěže vstoupil v pozici naprostého outsidera. Přesto svým fanouškům přichystal řadu skvělých zážitků. Ve skupinové části nastříleli hráči Slovácka více branek než hráči Slavie a Plzně. Byli dokonce střelecky úspěšnější než Kluž nebo Nice, které zřejmě postoupí do jarní části soutěže. Právě teď ale Slovácko cítí křivdu. Ve dvojzápase s Kolínem dostalo nařezáno nikoli od soupeře, ale od sudích. Na bránu hájenou Filipa Nguyena se kopaly tři penalty. Ani jedna nebyla jednoznačná. Zvláště tu poslední v 82. minutě odvetného zápasu v Kolíně nad Rýnem si gruzínští rozhodčí doslova vycucali z prstu. Oproti tomu soupeři bylo odpuštěno mnoho hraničních zákroků.

Hráči Slovácka budou mít na EKL jistě krásné vzpomínky

Proti Partizanu už hraje jen o čest

Slovácko o šanci na postup přišlo, a proti Partizanu už hraje jen o čest. Na hráčích moravského klubu je ale vidět, že „hrát o čest“ pro ně není jen prázdný pojem. Pěkný výsledek by byl vzpruhou pro zbytek sezóny, který se už bude odvíjet výhradně na ligových trávnících. Hráči Slovácka zjistili, že se s evropskou špičkou mohou měřit, což je příjemné zjištění. Je třeba trochu napravit postavení ve Fortuna:Lize, které vlivem náročného podzimního programu není právě lichotivé. Mimo Konferenční ligu budou ale hráči Slovácka odpočatější a zřejmě budou putovat ligovou tabulkou směrem nahoru.

Tip redakce: Padne více než 2.5 gólů

Mohlo by se zrodit hodně gólů. Partizan musí vyhrát a tak zvolí zřejmě ofenzivnější taktiku. Slovácko nemá co ztratit, postup už získat nemůže, a určitě má motivaci naposledy ukázat Evropě, co umí nejlépe. Více útočně laděná hra znamená, že obránci budou pod větším tlakem a snadno se mohou stát nějaké ty chyby. První zápas Slovácka s Partizanem skončil 3:3. Vsadíme si proto na to, že v odvetném duelu také nejméně 2 branky padnou.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Padne méně než 2.5 gólů 1.85 1.83

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓