Kdo vyhraje MS v hokeji 2022


Se začátkem jara fanoušci vždy horečně diskutují, kdo vyhraje MS v hokeji. A ani letos tomu nebude jinak. Oproti loňským rokům ovšem na MS v hokeji 2022 nenastoupí tým Ruska a Běloruska, a to kvůli invazi Ruska na Ukrajinu. Nahradí je Rakousko a Francie. Jaké jsou tipy sázkových kanceláří na vítěze šampionátu? Favorité mistrovství jsou jasní –⁠ Kanada, Finsko a Švédsko.

Kdo vyhraje MS v hokeji 2022

MS v ledním hokeji favoriti nebudou velkým překvapením oproti loňskému roku. Samozřejmě kromě absence Ruska, díky které se zvedají šance nejen českému týmu na postup do čtvrtfinále, ale i na celkové umístění. Vybrané zápasy budou letos živě vysílat i sázkové kanceláře. Tipsport nabízí k registraci nově 500 Kč bonus zdarma na první sázky. Díky tomu můžete sledovat MS v hokeji 2022 živě a sázet na své favority v přímém přenosu. Podmínkou pro získání bonusu je plná registrace u Tipsportu a pro sledování živých utkání je potřeba mít kladný zůstatek na účtu. A jaké vypisují kurzy sázkové kanceláře Tipsport a Fortuna a kdo je hlavním kandidátem na vítěze?

Kdo vyhraje MS v hokeji podle sázkových kanceláří

Týmkurz Tipsportkurz Fortuna
Kanada3.803.70
Finsko4.004.00
Švédsko5.005.50
Česko7.207.50
USA9.008.50
Švýcarsko12.0013.00

Rusko ani Bělorusko v seznamu hokejových týmů letos nenajdete. Důvod je zřejmý. Oba státy byly vyloučeny z důvodu Ruské invaze na Ukrajinu.Nicméně výpadek ruského týmu můžeme brát jako výhodu, a to nejen pro český tým, který se v loňském roce umístil na 7. místě. Ve skupinových utkáních Češi prohráli s Ruskem 4:3, se Švýcarskem jim také štěstí nepřálo a utkání skončilo prohrou 2:5. Následné souboje s Běloruskem, Švédskem a Velkou Británií otočili ve svůj prospěch. Osudný pro ně byl zápas s Finskem ve čtvrtfinále, kde vypadli po prohře 0:1. Celkově skončili na 7. místě. Rusko se v loňském roce umístilo na 5. příčce. Šance na postup do semifinále jsou tedy pro českou reprezentaci na dosah a s novým trenérem a pečlivě vybraným týmovým obsazením se můžeme těšit na parádní hokejová utkání, plná adrenalinu a nadějí na české zlato.

Kdo vyhraje MS v hokeji podle sázkových kanceláří

MS v ledním hokeji favoriti

Jednou z mála konstant zůstává systém turnaje založený na dvou osmičlenných skupinách, kde se všechna družstva utkají každé s každým. Čtyři nejlepší potom postoupí do vyřazovací části. Novinkou v české reprezentaci je zahraniční kouč českého týmu Kari Jalonen, který vystřídal Filipa Pešána. Jaké bude složení českého hokejového týmu a jaké jsou letošní šance na postup do semifinále, si povíme v následujících odstavcích. Česká republika se v základní skupině B utká se silnými týmy jako je Švédsko, USA a Finsko. Ve skupině A jsou zařazeni favoriti, jako je Kanada, která bude obhajovat titul z loňského roku, ale i Švýcarsko, které loni skončilo na 6. místě. Na to, kdo vyhraje MS v hokeji 2022 si budeme muset ještě chvilku počkat. Mezi nejslabší týmy se řadí Velká Británie, Itálie a Rakousko. VB skončila v loňském roce na poslední 14. příčce, Itálie jako poslední a Rakousko nahradí tým Běloruska. Hlavními favority tedy zůstávají Kanada, Finsko a Švédsko. Česká republika je aktuálně na 4. pozici a USA, které si loni odvezlo bronz je až na páté pozici. Pojďme se podívat na jednotlivé týmy detailněji.

Hlavní favorit –⁠ Kanada

Hlavním favoritem zůstává Kanada, která přijede na šampionát obhajovat zlato. Kanada je jasný favorit z mnoha důvodů. Jedním z nich je historie. Kanada si historicky odvezla již 27 zlatých, 15 stříbrných a 9 bronzových medailí. Celkem tedy 51 medailí od počátku MS v hokeji a nejvíce ze všech zemí vůbec. Jedná se o hokejového krále, a navíc o 9násobné olympijské vítěze. V čem se skrývá tajemství úspěchu tohoto týmu? V každé jednotlivé generaci měli vždy Kanaďané ty nejlepší světové hráče a je tomu tak i nyní.

Hlavní favorit Kanada

Šance kanadské reprezentace na vítězství
3.70

Úspěch Kanady vždy hodně záleží na tom, jestli mohou přicestovat hráči NHL a letos to bude výčet opravdu zajímavých jmen a špičkových hokejistů. Kanada bude letos obhajovat zlato z Rigy a hokejisty na MS povede trenér Claude Julien, který už nyní přislíbil silné složení týmu.

Aktuálně sice nejsou známá ještě všechna jména kanadské reprezentace, ale už nyní víme, že nastoupí top hráči jako je Matthew Barzal s Thomasem Chabotem, kteří účast potvrdili. Podle zveřejněných informací pozvánku dostali i další přední hráči NHL, jako je Travis Sanheim, Damon Severson, Drake Batherson, Dylan Cozens, nebo Cole Sillinger a do branky by mohl nastoupit Chris Driedger. Hvězdné složení hráčů z NHL zatím není oficiálně potvrzeno, ale už nyní je zřejmé, že Kanada si jede pro zlato a pro jeho získání udělá vše. Kanadu čeká ve skupinových utkáních v Helsinkách zápas s Německem, Švýcarskem, Slovenskem, Dánskem, Kazachstánem, Francií a Itálií.

Další favorit –⁠ Finsko

Druhou příčku přebírá Finsko, které si v loňském roce odvezlo stříbrnou medaili. Finsko si historicky odvezlo celkem 15 medailí. 3 zlaté, 9 stříbrných a 3 bronzové. Finové ovšem slavili v tomto roce už jednou, a to pod olympijskými kruhy v Pekingu, kde vybojovali zlatou medaili a porazili Rusko 2:1. Bude tedy těžké Peking překonat. Ovšem pokud by vyhráli, stanou se jediným státem, který v jednom roce získá nejen zlatou olympijskou medaili, ale také zlato na MS v hokeji 2022. Motivace Finů je tedy obrovská. Na led nastoupí finský tým pod vedením trenéra Jukka Pertti Juhaniho Jalonena.

Šance finské reprezentace na vítězství
4.00

Finský tým to ovšem nebude mít jednoduché, vzhledem ke špičkovým nastupujícím NHL hráčům Kanady i USA. Zatímco v Pekingu NHL hráči nastoupit na led nemohli, na mistrovství se situace mění a Finsko se utká v základní skupině s týmem USA, které sice není v seznamu favoritů, ale karty se mohou ještě zamíchat. Zápas s Kanadou v základní skupině Finsko nečeká, zde si bude muset poradit především s USA, Švédskem a Českou republikou, kterou sice loni ze čtvrtfinále vyřadilo, ovšem letos pod vedením finského trenéra, který už oznámil nominace českých hráčů to Fini rozhodně nebudou mít jednoduché. Finsko čeká v základní skupině zápas s Norskem, Lotyšskem, USA, Švédskem, Velkou Británií, Rakouskem a ČR.

Další favorit –⁠ Švédsko

Dvakrát v řadě získali zlato, ale sen stát se tím, kdo vyhraje třikrát za sebou, nevyšel. V Bratislavě roku 2019 Švédům vyhlídky na další triumf překazili rivalové z Finska. Posledními držiteli zlatého hattricku tak nadále zůstávají čeští hokejisté. Celkem si Švédi přivezli 47 medailí z toho 11 zlatých, 19 stříbrných a 17 bronzových. V roce 2021 se na mistrovství umístili až na 9. místě za Slovenskem i Českou republikou. Do čtvrtfinálových bojů se nedostali, když prohráli s Ruskem 2:3. Letos se Ruska bát sice nemusí, ale i přesto bude po loňském debaklu muset trenér Garpenlöv více zapracovat na složení týmu. Loňská prohra byla dle jeho slov způsobena především složením týmu evropskými hráči. V loňském roce si tedy Švédsko úplně pozici favorita nezasloužilo, ovšem i letos je podle sázkových kanceláří top. 3.

Další favorit Švédsko

Šance švédské reprezentace na vítězství
5.50

Vzhledem k absenci ruského týmu se Švédsko zbaví silného soupeře, kterému v loňském roce podlehlo, a i díky české reprezentaci se nedostalo do čtvrtfinále. Ovšem i letošní MS v hokeji bude nabito zvučnými jmény hráčů z NHL ať už se jedná o USA či Kanadu a Švédi, aby obhájili svou pozici favorita budou muset nominovat silné hráče. O kom se mluví, že za Švédsko nastoupí? V tuto chvíli zatím víme, že do týmu byl nominován obránce Vancouveru Canucks Oliver Ekman-Larsson, který jen v letošní sezóně dokázal nastřílet za Canucks 5 gólů v 79 zápasech a získat 29 bodů. Ekman byl úspěšným střelcem už během svých 6 předchozích účastí na MS světa, kde odehrál celkem 50 zápasů, v kterých nastřílel 11 gólů a získal 39 bodů. V roce 2015 byl jmenován do turnajového all-star týmu. Ekman je jeden z nejzkušenějších švédských hráčů, zda to bude stačit k tomu porazit Kanadu, finsko ale i Českou republiku nebo Slovensko, si budeme muset ještě chvilku počkat. Švédsko se v základní skupině utká s Rakouskem, Českou republikou, Velkou Británií, Finskem, USA, Norskem a Lotyšskem.

Favoriti dle sázkových kanceláří

A jací jsou tedy favoriti sázkových kanceláří pro rok 2022? Vzhledem k tomu, že ruský tým letos nenastoupí, pořadí favoritů se trochu zamíchalo. První příčku si klasicky už drží Kanada s kurzy u Tipsportu 3.70 a u Fortuny 3.80. Druhou příčku má Finsko se shodnými kurzy u Tipsportu i Fortuny 4.00 a na třetí příčce je Švédsko s vypsanými kurzy Tipsport – 5.00 a Fortuna 5.50.

Kdo může na MS 2022 v hokeji překvapit

Na letošním šampionátu rozhodně může překvapit český i slovenský tým. Český tým a jeho přípravu rozebereme v následujícím odstavci. Slovensko se v loňském roce probojovalo až do čtvrtfinále, kde ovšem nestačilo na tým USA a skončilo v celkovém pořadí na 8. místě. Nicméně své kvality ukázali Slováci v Pekingu na ZOH 2022 kdy skončili třetí a odvezli si krásnou bronzovou medaili, a úžasný úspěch, který nikdo nečekal. Uvidíme, zda nás i letos ve Finsku překvapí a dovezou medaili. Pokud se chystáte podávat sázky na favority v MS hokeji 2022, doporučujeme se podívat také na kurzy zahraničních sázkových kanceláří, porovnávat a před sázkou provést detailní analýzu. Rozhodně nedoporučujeme sázet na outsidery s vysokými kurzy, které lákají vysokými výhrami. Aby vyhrála Velká Británie, nebo Itálie, skutečně by se musel stát zázrak.

Česká republika –⁠ jaké máme šance

České fanoušky samozřejmě nejvíce zajímají šance našeho výběru. Premiéru si tentokrát odvede švédský kouč Kari Jalonen, který už oznámil jména českých hokejistů, kteří na MS v hokeji 2022 nastoupí. Za český tým bylo nominováno 6 hráčů z NHL jako je obránce Filip Hronek a Radim Šimek nebo útočníci Tomáš Hertl, Dominik Simon a Jakub Vrána.

Česká republika –⁠ jaké máme šance

Koho letos neuvidíme je Filip Chlapík, který se již do výběru nevešel. Složení českého týmu letos bude ve skvělé kondici a rozhodně jsou zde šance na to přivézt si bronz, stříbro nebo zlato vysoké, a to i přestože ČR obsazuje až 4. pozici u sázkových kanceláří a mezi top 3 favority se nedostala. Šance na vítězství jsou vysoké, ovšem zásadní bude dostat se do čtvrtfinále a následně do semifinále. Češi loni podlehli Finsku ve čtvrtfinále přes které se do semifinále již nedostali. V základní skupině je čeká nejtěžší zápasy se Švédskem a Finskem. Zda je finský trenér příslibem lepších zítřků v českém hokeji, již brzy poznáme.

Šance české reprezentace na vítězství
7.20

Často kladené otázky

Kdo má největší šanci vyhrát na MS v hokeji 2022?

Mezi největší favority MS v hokeji 2022 patří Kanada, Finsko a Švédsko. Česká republika je na 4. místě s kurzem 7.20 u Tipsportu. Vítězem MS v hokeji 2022 bude tedy Kanada dle bookmakerů.

Kde najdu kompletní rozpis zápasů MS v hokeji 2022?

V našem hlavním článku MS v hokeji 2022 najdete kompletní rozpis jednotlivých zápasů, společně s kurzy.

Jaké jsou MS 2022 v hokeji skupiny?

MS v hokeji 2022 se skládá ze dvou základních skupin A a B. Česká republika se nachází ve skupině B. Kompletní rozpis skupin naleznete v článku MS v hokeji 2022 skupiny.