Fortuna liga – Zlín vs Sparta


Sparťané se 25. září od 19 hodin představí v rámci utkání 9. kola Fortuna ligy na Letné. Nebude to ale ta pražská. Na Adama Hložka a spol. čeká výjezd do Zlína. Ševci se zdají být přijatelným soupeřem, zvláště poté, co Sparta absolvovala těžké zápasy s Plzní, Jabloncem a Bröndby Kodaň. Zlín se aktuálně nachází na 10. místě tabulky. Případná výhra by jej ale posunula výš. A jak je to vždy při utkáních s pražskými kluby, výhra by byla důležitý motivační faktor do dalších kol.

Náš tipKurz TipsportKurz Synottip
Sparta vyhraje a padne více než 1,5 gólů1.841.80

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Zlín vs Sparta
  • Soutěž: Fortuna Liga
  • Čas zápasu: 25. 09. 2021, 19:00
Fortuna liga –  Zlín vs Sparta

Zlín dává málo gólů, letos jich navíc i dost dostává

Možná, že budou mít Sparťané v zápase se Zlínem pocit déjà vu. Poté, co 16. září absolvovali letenští těžký duel se zuřivě bránícím Brøndby Kodaň, bude utkání se Ševci vypadat jako repríza. Kodaňský tým připomíná Fastav nejen designem dresů, ale také herním projevem. Při vší úctě, zápasy Zlína nejsou právě atraktivní podívanou pro fotbalového fanouška. Mužstvo tradičně uzavírá ročníky fotbalové ligy s gólovým průměrem 1 branka na zápas nebo horší. Loni například vstřelily méně gólů než Fastav pouze sestupující Příbram a Opava. Tým, který se dodnes pyšní svou slavnou účastí v Evropské lize v ročníku UEFA 2017/18, však málokdy bývá v přímém ohrožení sestupu do nižší soutěže. Hraje v lize klidný střed.

Zlín dává málo gólů, letos jich navíc i dost dostává

Tak to zdánlivě vypadá i letos, po 8 odehraných zápasech. Ale trenér Jan Jelínek, klubová legenda, který s mnoha svými svěřenci ještě hrál aktivně fotbal, nemá moc důvodů ke spokojenosti. Zlínu letos nefunguje to, na co spoléhá nejvíc – na zabezpečenou obranu. 18 obdržených gólů v 8 zápasech, to je tristní bilance. Zlín má nejhorší defenzívu. Proti Spartě může být zle, zvlášť když chybí klíčový stoper Procházka, který se vykartoval. Zlín letos posbíral 9 bodů za výhry proti aktuálně nejslabším celkům soutěže – Liberci, Teplicím a Karviné. Sparta ale bude trochu jiný soupeř.

Spartě se rychle vracejí zranění hráči

Měsíc září zatím byl pro Spartu ve znamení těžkých zápasů. A moc se zatím nevede. 11. září trenér Vrba nevyzrál na svůj osudový klub. Plzeňská Viktoria porazila Spartu 3:2 a dostala se do překvapivého vedení v lize. Následovaly 2 remízy, proti Jablonci a Brøndby. Zlín je sokem, proti kterému už letenští musí naplno bodovat.

Spartě se rychle vracejí zranění hráč

Zlínu vstřelila tři góly Bohemka i regionální rival Slovácko. Jaký je důvod pochybovat, že by Sparta měla vyjít naprázdno? Tradiční problém Sparty, totiž příliš mnoho hráčů na marodce, totiž tentokrát není tak akutní. Jistě, chybí dlouhodobě zraněný útočník Juliš nebo obránce Højer. Zato ale už proti Jablonci hrál Krejčí mladší, Krejčí starší, Dočkal a Čelůstka. U některých z nich si možná sparťanští fanoušci mysleli, že je na podzim neuvidí. Proti Jablonci a Brondby to Sparťanům moc nepadalo. Útočný potenciál mužstva ale nadále zůstává velký. A Zlín by mohl být tím soupeřem, kde se střelecká smůla protrhne. Hložek, Drchal nebo Moberg Karlsson budou oslabené zlínské obraně dělat velké starosti.

Tip redakce

Věříme ve dvě věci – že Sparta Ševce přetlačí a že se nespokojí pouze s vítězstvím 1:0. Ve výhru Zlína mohou doufat asi jen skalní příznivci hráčů ve žlutomodrém. Tento klub nemá v ofenzívě moc co nabídnout. Defenzívu jakž takž držel zkušený Procházka, ten ale dostal ve 23. minutě utkání se Slováckem červenou kartu a další vývoj pak ukázal, jak moc si zlínská obrana bez něj ví rady. Kdo rád riskuje více, ten může zkusit tip, že Sparta vyhraje a padne více než 2,5 gólů. Tipsport na tuto sázkovou příležitost vypsal kurz 2,36.

Náš tipKurz TipsportKurz Synottip
Sparta vyhraje a padne více než 1,5 gólů1.841.80

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓