Fortuna liga – Sparta Praha vs. České Budějovice


Jedním z duelů 6. kola české ligy bude souboj mezi Spartou a Českými Budějovicemi. Půjde o střet druhého s osmým celkem tabulky. Jasným favoritem je Sparta. Letenští se pokusí navázat na povedený start sezóny. Outsider z jihu Čech bude opět chtít překvapit, tak jako se mu to povedlo v předchozích vzájemných zápasech. Zápas Sparta Praha – České Budějovice se uskuteční 28. srpna v 19.00.

Fortuna liga - Sparta Praha vs. České Budějovice

  • Zápas: Sparta Praha vs. České Budějovice
  • Soutěž: Fortuna Liga
  • Čas zápasu: 28. 08. 2021, 19:00
Náš tipKurz TipsportKurz Synottip
Vyhraje Slavia1.591.42

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Sparta je ve hře o titul

Pražský klub měl pro tuto sezónu jasný cíl. Být v souboji se Slavií konkurenceschopní a pokusit se o zisk titulu, na který Sparta čeká už 7 let. Zatím tato očekávání naplňují Letenští na výbornou. Z 5 zápasů získali 13 bodů, body ztratili jen po remíze 1:1 na půdě pražského Bohemians. S 15 góly mají nejlepší útok ligy. Ofenzívu táhne produktivní duo Hložek, Pešek (oba 3 góly). Mezi opory mužstva patří gólman Nita, stoper Hancko, zkušený Pavelka či ofenzivní špílmachr Karlsson. Po zranění vykazuje výbornou výkonnost i obránce Panák. Kádr Sparty není jen o jednom rozdílovém hráči a to je její nesmírná výhoda. Zápasy dokáže rozhodnout prakticky kdokoliv.

Sparta je ve hře o titul

Z pohledu Sparty jde o jeden z nejlepších startů do sezóny za poslední léta. V minulých sezónách jím vždy chvíli trvalo než se dostali do ideální výkonnosti. Čelo jim tak často rychle uteklo a titulové naděje byly rázem fuč. V letošním ročníku je situace odlišná. Pražský hegemon je na 2. místě. Na vedoucí Plzeň ztrácí pouhé 2 body a je v přímém souboji o titul. Oproti konkurenční Slavií jsou na tom dokonce o bod lépe, obhájce titulu má však o zápas méně.

Do Sparty v létě přišly tři posily. Tým posílil Höjer, Hancko a Pešek. Právě široký kádr měl napomoci tomu, aby Letenští vykazovali co nejlepší výkonnost po celý rok. Už v této fázi se jim tato rozmanitost sestavy může dost hodit. Sparta má totiž v současnosti velmi obsáhlou marodku. K dispozici není Dočkal, Höjer, Juliš, Ladislav Krejčí mladší, Ladislav Krejčí mladší či Vindheim. To pro kouče Vrbu není příliš dobrá zpráva. Zatím se s těmito nepříjemnostmi však vypořádává na výbornou.

Tým České Budějovice se opět pokusí o zaskočení favorita

Sobotním soupeřem domácích budou České Budějovice. Hosté na Letnou pojedou s tím, že nemají co ztratit, jedině získat. Nezažívají úplně snadný začátek aktuální sezóny. Po 4 zápasech měli jen 4 body a nacházeli se ve spodní části tabulky. Poté však přišla cenná domácí výhra s Libercem, která je zase o několik pozic vyšvihla. Současné osmé místo není tak špatné. Na podobných místech by se chtěl tento tým udržet po celou sezónu. Ale pozor, bodové rozdíly jsou minimální. Stačí pár ztrát v řadě a ocitnou se opět mezi těmi nejhoršími.

Tým České Budějovice se opět pokusí o zaskočení favorita

Zatímco Spartu trápí množství zraněných, situace hostů je daleko pozitivnější. Na marodce mají jen obránce Skovajsu, jinak můžou nastoupit v tom nejsilnějším možném složení. Hlavní zbraní Českých Budějovic je spolehlivá obrana. V současném ročníku obdrželi pouze 7 branek, jen pět týmů kapitulovalo v méně případech. Z toho šest gólů dostali hosté proti Ostravě a Olomouci, kde jim to defenzivně opravdu nevyšlo. Můžou také sázet na historickou minulost.

V nedávné době se jim totiž proti Spartě daří. Z posledních 5 vzájemných zápasů prohráli jen jednou, ve dvou případech dokonce zvítězili. Jejich triumfy se navíc udály na půdě soupeře. Tehdy však hráli proti týmu, který na tom z hlediska výkonnosti nebyl úplně nejlépe. Současná Sparta je jiná a nachází se v daleko větší pohodě. Aby hosté měli šanci na bodový zisk musí předvést bezchybný výkon a zároveň doufat, že favorit nebude mít zrovna svůj den.

Tip redakce

Pokud to Sparta myslí s útokem na titul vážně, tak se musí vyvarovat zbytečných ztrát proti slabším soupeřům. Proti Bohemians to nevyšlo, uvidíme jak to bude tentokrát. Sparta však hraje doma, její aktuální forma je velmi dobrá, nemusí ani šetřit hráče kvůli evropským pohárům. Letenští by měli splnit úlohu favorita. Věříme ve vítězství Sparty a větší počet branek.

Náš tipKurz TipsportKurz Synottip
Vyhraje Slavia1.591.56

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓