Fortuna liga – Slavia vs Hradec Králové


Po úvodní bídě v letošním ročníku se mašinérie zvaná Slavia Praha zase rozjíždí. Poslední ztráta bodů je datována k 29. srpnu, kdy sešívané obrala Karviná. Od reprezentační pauzy ale Trpišovského svěřenci hrají dobře. Nyní na Slavii čekají hradečtí votroci. Utkání 2. a 7. celku tabulky Fortuna ligy je na programu v neděli 26. září od 19 hodin.

Náš tipKurz TipsportKurz Synottip
Vyhraje Slavia s handicapem -1.51.521.54

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Slavia vs Hradec Králové
  • Soutěž: Fortuna Liga
  • Čas zápasu: 26. 09. 2021, 19:00
Fortuna liga – Slavia vs Hradec Králové

Slavia dala minulý týden 8 gólů a chytá starou formu

Konečně, mohli vydechnout příznivci červenobílých minulý týden. Děsivá krize se zdá být zažehnaná. Výhra 3:1 nad bundesligovým Unionem Berlín a pětigólová kanonáda nad Bohemians přinesla důkaz, že Slávisti ještě nezapomněli hrát fotbal. Fanoušci ještě asi nebudou udobřeni. Hořká pachuť z toho, jak slavný pražský klub postupně přišel o možnost hrát Ligu mistrů a pak i o Evropskou ligu, zůstává. V lize to zase tak špatné není, Slavia ztratila jen s Karvinou. V případě výhry nad Hradcem se Pražané vrátí na první místo tabulky. Ale vítězství ve Fortuna lize se v sešívaném táboře bere jako samozřejmost. Tou hlavní motivací mají být evropské poháry. Po Jindřichu Trpišovském a jeho svěřencích se bude chtít, aby v Konferenční lize došli hodně daleko.

Slavia dala minulý týden 8 gólů a chytá starou formu

Ale zpět k zápasu s Hradcem. Zdá se, že minulý týden byl skutečně odrazovým můstkem. Pět gólů na hřišti Bohemians, odkud se body jinak vozí nelehko, to zaslouží respekt. Hlavně to ale znamená, že konečně procitli spící střelci. Neplatí to pro Schranze. Ten se prosazoval i v předchozí mizérii a góly dává nadále. Na příspěvek proti Unionu Berlín ale navázal Kuchta, a tak je snad i on zpět ve staré formě. K tomu přičtěme Stanciua, Lingra a Krmenčíka.

Nedá se říct, že by to bylo dno, od kterého by se Slávisti odráželi. Ale důležité je, že jdou zase nahoru. A snaží se chytit tempo, se kterým hráli své zápasy na jaře 2021. Potíží jsou chybějící stopeři. Absentují Hovorka, Kúdela, Takács, Kačaraba a Ousoa. Brankář Ondřej Kolář má navíc zlomené žebro. Trenérovi Jindřichu Trpišovskému není právě do zpěvu.

Hradec vedený Miroslavem Koubkem zatím překvapuje

Na velkého soupeře se těší nováček ligy. Ač tento příměr hradečtí neradi uslyší, jdou pardubickou cestou. Netrpí totiž nováčkovskou nervozitou, prezentují se v dobrém světle. A aktuálně mají tři výhry za sebou. Kromě rivala z Pardubic obrali o tři body České Budějovice. Nejvíce ale votroky hřeje výhra z 29. srpna proti Plzni.

Hradec vedený Miroslavem Koubkem zatím překvapuje

Hradec Králové nemá ve svém kádru žádné hvězdy. Ovšem zkušený trenér Miroslav Koubek, který před 8 lety koučoval také Slavii, se svým hráčským materiálem odvádí dobrou práci. Snaží se o rychlý fotbal a lpí na dobré kondici svých svěřenců. V hlavní roli ale je disciplinovaná obrana. Hradec Králové 3x za sebou neobdržel gól, celkem má inkasovaných branek jen 8.

Tip redakce

Hradecká bilance vzbuzuje úctu. V městě klavírů ale asi litují, že Slavii nepotkali před reprezentační pauzou, kdy se český gigant teprve hledal. I s bilancí tří výher v řadě je totiž Hradec v tomto utkání outsiderem. Plzeň, Budějovice a Pardubice mají přece jen jiný herní projev než Slavia. Na brankáře Fendricha se bude valit jeden útok za druhým. Málo zkušené mužstvo tomu těžko dokáže dlouho čelit. Věříme, že Slavia vyhraje o více než o gól. Očekáváme výsledek 3:0 nebo 3:1.

Náš tipKurz TipsportKurz Synottip
Vyhraje Slavia s handicapem -1.51.521.54

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓