Fortuna Liga – Slavia Praha vs Sparta Praha


Nejstarší, nejsledovanější, nejprestižnější. Derby pražských S vždy budí emoce i mezi fanoušky mimo hlavní město. 300. vydání je na programu 3. října od 19 hodin. Když vyhraje Sparta, dostane se v tabulce před svého rivala na 2. místo. Vyhraje-li Slavia, vystřídá na čele tabulky Plzeň. Derby následuje po těžkých zápasech evropských pohárů – Sparta hostí ve čtvrtek Glasgow Rangers, Slavia se představí v Rotterdamu.

Náš tipKurz TipsportKurz Synottip
Padnou 2 nebo 3 góly2.081.98

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Slavia Praha vs Sparta Praha
  • Soutěž: Fortuna Liga
  • Čas zápasu: 03. 10. 2021, 19:00
Fortuna Liga – Slavia Praha vs Sparta Praha

Slavia poslední dobou září hlavně v ofenzivě

Do utkání vstupují coby favorit sešívaní. Z klubu, který se ještě před 7 lety potýkal s existenčními problémy, se stal hegemon ligy. Vyhrál trofej pro mistra třikrát za sebou, letos by chtěl uspět počtvrté. Úspěšně reprezentuje českou ligu také na mezinárodní scéně. Slavia se několikrát dostala velmi daleko v Evropské lize, letos zkouší štěstí v nově založené lize Konferenční.

Slavia poslední dobou září hlavně v ofenzivě

S dlouhodobě dobrou fazonou souvisí také výborná bilance v derby. Poslední porážka se datuje do března 2016, kdy se Slavia po těžkém období teprve stavěla na nohy. Od té doby se Slávisté se Spartou utkala 14x a vytěžila z toho 8 výher a 6 remíz.

Nic nenasvědčuje tomu, že by měli Slávisté selhat v patnáctém zápase. V měsíci září červenobílí vyhráli všechna utkání. Obzvláště cenný je skalp Unionu Berlin v Konferenční lize a také vítězství nad nevyzpytatelným Slováckem. Naposledy si z Edenu odvezl 4 góly Hradec Králové. Fanoušci Slavie mohou mít radost hlavně z probuzené ofenzívy. Střelecká nejistota byla tím, co Slávisty sráželo na konci tohoto léta. Nyní je vše v pořádku. Gólově produktivní jsou aktuálně hlavně Kuchta, Schranz a objev sezóny Samek. Nebezpečný je ale také Stanciu nebo Lingr. A díky penaltě proti Bohemce má zápis také nová posila, reprezentační útočník Michael Krmenčík.

Sparťané zase ztrácejí na čelo tabulky

Gólově bohaté bývají také zápasy Sparty. Aby také ne, když ji vede kouč Pavel Vrba. O něm je známo, že vyznává ofenzivní ladění. Nejvíce se to u Sparty projevovalo na konci loňské sezóny. Teď se rudý stroj zase pomalu rozjíždí. Poznal to v posledním kole Zlín, který na svém stadionu dostal od Pražanů pět gólových dárečků. Jinak se ale o stoprocentní spokojenosti v letenském táboře mluvit nedá. Sparta opět v ligové tabulce lavíruje mezi 2. a 3. místem. A její hrdí fanoušci musí skousnout, že asi ani letos z toho nebude boj o titul. Naposledy Sparta ligu vyhrála v sezóně 2013/14.

Sparťané zase ztrácejí na čelo tabulky

Dlouhodobým problémem Sparty je složení obranné řady. Před brankářem Nitou se to střídá jako na pražském orloji, ale nedá se nic dělat. Od dob Jiřího Novotného nebo Tomáše Řepky chybí spolehlivý bek, který by režíroval defenzivní počínání. Tuto roli mohl zaujmout Dávid Hancko, jenže ten se po zranění stále nemůže vrátit do staré formy. Také reprezentační obránce Čelůstka má výkyvy formy. A ani s prací Štetiny nebo Wiesnera nemůže být Vrba úplně spokojen. Staví je přesto poměrně často, protože ve Spartě není v obranných řadách velká konkurence.

V útoku momentálně trpí menší krizí sparťanská modla Adam Hložek. Hračička Karlsson stále nemá takovou důvěru trenéra Vrby, aby nastupoval v každém zápase. A tak zodpovědnost za góly převzali nečekaní hrdinové. Mladíci Drchal a hlavně Pešek ohromují, právě jejich zásluhou Sparta v posledních zápasech sbírala po třech bodech.

Tip redakce

Většina tiketů sázkových kanceláří věří Slavii. My se ale sázce na vítězství sešívaných vyhneme. Přece jen, derby je ošemetné. Kolikrát se už stalo, že zdánlivý outsider v prestižním utkání svého soka zaskočil. V případě Slavie se navíc může dostavit únava z cestování do Nizozemska. Zkusíme tedy něco jiného. Tipsport nabízí sázku na příležitost „padnou 2 nebo 3 góly“. Stalo se tak v posledních 10 utkáních 8x. A kurz je poměrně zajímavý. Zápas startuje na Letné 3. října od 19 hodin.

Náš tipKurz TipsportKurz Synottip
Padnou 2 nebo 3 góly2.081.98

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓