Fortuna liga – Slavia Praha proti Viktoria Plzeň


Česká liga se chýlí k finiši. Favorit selhal, Slavia zahájila nadstavbu prohrou s Hradcem Králové. A tak se na první místo vrátil ten, jenž po velkou část sezóny ukazoval ostatním týmům záda. Viktorka Plzeň je sice zmítaná řadou problémů, ale po fotbalové stránce si vede znamenitě. Hlavně díky práci trenéra Bílka, disciplinované obraně a gólům Jean-Davida Beauguela může dosáhnout na titul. Nyní ale musí modročervení uspět na Edenu. Slavia – Plzeň live stream můžete 1. 5. od 19:00 sledovat také na Tipsportu.

Fortuna liga – Slavia Praha – Viktoria Plzeň

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Neprohra Plzně2.362.34

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Slavia Praha – Viktoria Plzeň
  • Soutěž: Fortuna liga
  • Čas zápasu: 01. 05. 2022, 19:00
Fortuna liga – Slavia Praha – Viktoria Plzeň tiket

Slavia nadále největším favoritem na titul

Podle sázkových kanceláří je Slavia nadále největším favoritem na titul, i když je v tabulce druhá. Na tuto pozici se dostala po prohře s Hradcem 4:3. Trenér Trpišovský si raději ani nepřipouští, že by ztráta bodů s nenápadným sokem hrající v azylu v Mladé Boleslavi mohla být pro ligu rozhodující. Každopádně, tento Slavia live stream 24. dubna se musel nestrannému fanouškovi líbit. Akce stíhala akci, padaly krásné góly. Skvělý zážitek a srdce fotbalového příznivce zaplesalo. Ovšem pořád to bylo nic v porovnání s duelem Realu Madrid a Manchesteru City o pár dní později.

Slavia proti Hradci prohrála v lize poprvé po měsíci a půl. Když přijde porážka, tak je to většinou na venkovním hřišti. Doma v Edenu Slavii vyloupila letos jen Karviná, paradoxně sestupující tým. A potom ještě Feyenoord a Sparta v rámci Českého poháru. Jinak jsou sešívání doma pány.

Slavia nadále největším favoritem na titul

Slavia sestava se poslední dobou turbulentně mění. Hlavně vzadu, na stoperské dvojici a na brankáři. Gólman Kolář si počíná nejistě dlouhodobě, hlavně jemu fanoušci dávají za vinu nepostup do kvalitnějších evropských soutěží. Problém je, že jeho špatná forma se přenesla i na kolegu Mandouse.

Trpišovský má co dělat, aby v případě nepříznivého vývoje utkání chladil horké hlavy. Traoré se pohádal se spoluhráčem Talovjerovem, Olayinka se také vzteká, když není po jeho. K tomu přičtěte vyřazení s Feyenoordem z Konferenční ligy, které také klub před Slavia další zápas nepovzbudilo.

Viktoria Plzeň po finanční stránce krvácí

Viktoria Plzeň po finanční stránce krvácí. Situace v klubu, který na veřejnost dlouhodobě nepouští skoro žádné informace, je málo čitelná. Ale novináři tuší, že Viktoria počítá každou korunu. Západočeši byli zvyklí pokrývat finančně své aktivity penězmi z evropských pohárů. Ale ty už tři roky v řadě do klubu nepřitekly – Plzni se v kvalifikacích nedařilo. Boss klubu Adolf Šádek nabídl velkou fotbalovou značku k prodeji. Není to ale dobrá doba na transakci takového druhu. I finanční magnáti musí v době covidu a války na Ukrajině šetřit. Sice i tak padají zajímavá jména – naposledy se do boje o vlastnictví klubu údajně přihlásil David Blitzer, majitel New Jersey Devils. Jenže dokud není obchod uzavřen, je třeba tyto zprávy brát s rezervou.

Viktoria Plzeň po finanční stránce krvácí

Obvykle kluby ve finančních problémech začnou strádat i výsledkově. Letos se stačí podívat na případy Evertonu nebo Jablonce. Viktorka ale jde proti očekáváním. Sezónu odehrála skvěle, i když šťavnatých fotbalových výsledků bylo pomálu. Trenér Bílek odhadl možnosti svého týmu tak, že každý Viktoria Plzeň další zápas jde především o to zodpovědně bránit a čekat na to, a Beauguel vepředu něco vymyslí. Obvykle zápasy končí nejtěsnějším rozdílem. Viktorka se naposledy rozparádila v únoru proti Pardubicím, Viktoria Plzeň živý přenos je jinak většinou o urputné defenzívě. Viktoria Plzeň další zápas proti Slavii asi nebude o nic lepší.

Tip redakce

Fanoušci sešívaných nás za tento tip nebudou mít rádi. Ale připadá nám, že Plzeň má před tímto utkáním psychologickou výhodu. Nikdo od ní nic nečeká, dokonce ani nemusí nutně vyhrát, pro další vývoj v lize jí stačí remíza. Viktorka se může spolehnout na kvalitního brankáře Staňka a organizovanou obranu. Když je třeba dát gól, nejlepší střelec letošního ročníku Beauguel jej dá. Minule proti Slovácku byl u všech třech, které Plzeň vstřelila. To Slavia teď rozhodně není v pohodě. Nejhorší je situace s brankáři – Mandous a Kolář, to je pro Trpišovského Sophiina volba. Každý z nich zaznamenal za poslední týdny několik kiksů. Live stream Slavia vs Plzeň bude zajímavý, očekáváme spíše nervózní průběh zápasu. Vyplatit se může také sázka na červenou kartu. Po dlouhé úvaze ale volíme tip na neprohru hostí. Ten vysoký kurz za to stojí.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Neprohra Plzně2.362.34

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓