Fortuna Liga – Viktoria Plzeň – FC Fastav Zlín


Letošnímu ročníku Fortuna:ligy nekraluje ani Sparta, ani Slavia, ale Viktoria Plzeň. Alespoň zatím. Kdo by to čekal u klubu, o němž se v nedávné době psalo více v souvislosti s jejím chystaným prodejem. Navíc Viktorka vypadla také v Evropské konferenční lize, kde nestačila na CSKA Sofii. V lize ale míří od vítězství k vítězství. Nyní ji prověří Zlín. To je pikantní zvláště pro plzeňského trenéra Michala Bílka, jenž u Fastavu působil. Úvodní výkop je 2. října v 19 hodin.

Náš tipKurz TipsportKurz Synottip
Viktoria Plzeň -1.5 s handicapem -1.52.162.03

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Viktoria Plzeň – FC Fastav Zlín
  • Soutěž: Fortuna Liga
  • Čas zápasu: 02. 10. 2021, 19:00
 Fortuna Liga – Viktoria Plzeň – FC Fastav Zlín

Plzeň – jisté výkony v nejistých časech

Před sezónou by málokdo tipoval, že Viktoria bude útočit na titul. Mnozí experti naopak predikovali ústup ze slávy. Od března má plzeňský klub jediného majitele, Adolfa Šádka. Ten dopředu avizoval, že to sám dlouho táhnout nebude. Klub, jehož ekonomická síla byla dlouho založena na pravidelných postupech do fotbalové Evropy, poslední dobou vypadával v předkolech. A to se zákonitě projevilo na financích. Viktoria Plzeň je v červených číslech a hledá se nový štědrý investor. Údajně by měl být znám do konce roku.

Plzeň – jisté výkony v nejistých časech

Většinou platí, že se nejistá hospodářská situace klubu zle projevuje na výsledcích. Dobrým příkladem je aktuálně v Anglii slavné Derby County. The Rams nedávno vypadli z Premier league a jejich finanční krize došla tak daleko, že jim bylo v Championship odečteno 12 bodů. I s nimi by ale byl klub trénovaný Waynem Rooneym daleko od postupových pozic.

V Plzni ale je vše jinak. Svěřenci Michala Bílka zatím nasbírali v lize 27 bodů ze 30 možných. Porazili mimo jiné i Spartu. Viktorka sice nehraje atraktivní útočný fotbal jako za zlatých časů Pavla Vrby, ale účel světí prostředky. Červenomodří momentálně drží šňůru 4 zápasů, které vyhráli o gól. Dobře funguje sehraná defenzíva ve složení Řezník, Hejda, Pernica a Havel. Za nimi vyniká objev letošní sezóny. Brankář Jindřich Staněk dává zapomenout na tolik kritizovaného Hrušku. V útoku pak Bílek spoléhá nejvíce na Jean-Davida Beauguela.

Zlín znovu bez Václava Procházky

Plzeňský trenér Michal Bílek vzpomíná na Zlín zřejmě v dobrém. Bývalý vynikající záložník sází spíše na defenzivní pojetí hry. A to Zlínu sedlo. V sezóně 2017-18 pod Bílkovým vedení skončili v lize desátí. Co by za to v následujících ročnících dali.

Ševci, kteří po nečekaném vítězství v MOL cupu v roce 2017 hráli dokonce Evropskou ligu, upadli do ligového podprůměru. Tým strádá hlavně v ofenzívě, přestože se vrátil respektovaný útočník Poznar. A jestliže to dříve doháněli žlutomodří alespoň v obraně, v poslední době to nějak neplatí. Bohemka dala Zlínu tři góly, Slovácko také a Sparťané rozvlnili síť dokonce 5x. S touto šňůrou Zlín přivítá rozjetou Plzeň.

Zlín znovu bez Václava Procházky

Znovu v sestavě bude chybět klíčový defenzivní pilíř Václav Procházka. Muž, který prožil nejlepší fotbalová léta v Plzni, dostal od disciplinárky za červenou kartu proti Slovácku trest na 2 zápasy. Zlínu to vyšlo zrovna na duely proti Spartě a Plzni…

Tip redakce

Zdá se být riskantní sázet na výrazné vítězství týmu, který vyhrává jen o gól. Tentokrát ale tušíme, že Plzeň bude dominovat. Obrana Zlínu je zranitelná, a bez Procházky to platí dvojnásob. A Bílkovi svěřenci nemají důvod nic podcenit, protože Slavia a Sparta na čele ligové tabulky drží s Viktorkou krok.

Náš tipKurz TipsportKurz Synottip
Viktoria Plzeň -1.5 s handicapem -1.52.162.03

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓