FA Cup – Manchester City – Liverpool


6 dní po spektakulární bitvě na Etihad Stadium se potkávají znovu. Manchester City a Liverpool bojují nejen o titul v anglické Premier league, také jsou hlavní adepti na zisk FA Cupu. 16. dubna od 16:30 se rozhodne, kdo z nich si zahraje finále proti vítězi duelu Chelsea – Crystal Palace. Tentokrát zápas hostí slavné Wembley. Mimochodem, za pár týdnů se mohou tyto 2 celky potkat potřetí. Když všechno půjde hladce, narazí na sebe ve finále Ligy mistrů. To už by asi pro Kloppa a Guardiolu bylo na palici.

FA Cup – Manchester City – Liverpool

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Přesný výsledek 1:16.196.60

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

FA Cup – Manchester City – Liverpool tiket

  • Zápas: Manchester City – Liverpool
  • Soutěž: FA Cup
  • Čas zápasu: 16. 04. 2022, 16:30

Manchester City je v tomto utkání veden coby domácí tým

Začneme nejdříve Sky Blues, protože Manchester City je v tomto utkání veden coby domácí tým. Guardiola a jeho svěřenci nemají jednoduchý duben. Vše odstartovala tradičně bolestivá anabáze v Burnley. Tým Matěje Vydry má pověst houževnatých psů obranářů, kteří raději hru boří, než tvoří. Manchester City vyhrál 2:0 a říkal si, že šlo o skvělou přípravu na Atlético Madrid. Čtvrtfinále Ligy mistrů ale předčilo všechna negativní očekávání. V internetových diskuzích se fanoušci City omlouvali Burnley, že byli k němu kritičtí – v porovnání s Atléticem byli fotbalisté lancashirského klubu ještě tvořiví hračičkové.

No a pak přišel Liverpool. Ten je oproti výše uvedeným fotbalově na mnohem vyšší úrovni. To ale neznamená, že si Manchester City zápas užil. Teď pro změnu šlo o to hlídat zadní vrátka. Liverpool celkem vyslal 6 střel a vstřelil 2 góly. Hodně blízko byli ještě Jota a Salah. Remízu 2:2 asi Manchester City bral všemi deseti. Abychom si přihřáli polívčičku – plichtu z tohoto zápasu jsme v naší analýze tipovali.

Manchester City je v tomto utkání veden coby domácí tým

A náročný duben pokračuje. Po uzávěrce našeho článku se konala odveta čtvrtfinále Ligy mistrů s Atléticem Madrid. Tentokrát na Wanda Metropolitano – další setkání s neoblíbeným soupeřem a to ještě před 60 000 jeho natěšenými fanoušky. A 16. dubna Manchester City další zápas absolvuje s Liverpoolem. Aby tohle všechno zvládl tým bez ztráty kytičky, to už musí předvádět nadlidské výkony. Soupeř Manchesteru City v semifinále FA Cupu Liverpool má sice podobně nahuštěný program. Ale má jednu zásadní výhodu. Čtvrtfinále s Benficou si v podstatě rozhodl už v prvním zápase v Portugalsku. Neznamená to, že v odvetě si může vydechnout. Ale zatímco Manchester City sestava bude ve středu 13. dubna dřít ve Španělsku jako stádo koní a pak musí ještě absolvovat náročný návrat zpět na Ostrovy, Liverpool bude asi před FA Cupem více v klidu.

Liverpool 10. dubna oloupil Manchester City na jeho vlastním stadionu

Liverpool 10. dubna oloupil Manchester City na jeho vlastním stadionu. Až tak velkou radost z toho ale neměl. Šance stát se prvním týmem, který obávané Citizens vystřídá na čele tabulky Premier league, zůstala nevyužita. Do budoucích týdnů musí věřit, že City v ligovém zápasu klopýtne. Samozřejmě za předpokladu, že Liverpool zůstane suverénní. Ale City mají podstatně jednodušší los. Do konce ročníku se s Mahrízem a spol. utkají Brighton, Watford, Leeds nebo Newcastle. Největší výzvou může být West Ham, jenže ti jsou teď z formy. Na Liverpool čeká Manchester United, Tottenham, Wolves a další. Tato mužstva se budou prát o pozice zaručující postup do evropských pohárů.

Liverpool 10. dubna oloupil Manchester City na jeho vlastním stadionu

I když je rozdíl mezi Manchesterem City a Liverpoolem v tabulce pouhý bod, kurzy hovoří jasně. Že vyhraje ligový titul City, tomu Tipsport přiřadil kurz 1.35. Liverpoolu věří sázková kancelář s kurzem 2.95. Motivace vyhrát FA Cup je proto velká. Titul v Premier league je nyní poměrně vzdálený – a přece Salah a spol. neodevzdají do Manchesteru i všechny zbylé trofeje.

Utkání z 10. dubna ukázalo, jak variabilní hra City je. Tentokrát hráli Guardiolovi svěřenci tak trochu po liverpoolsku. Osvědčil se důraz na hru krajních obránců. Kyle Walker a Joao Cancelo se hnali dopředu a servírovali přesné přihrávky po vzoru Alexandera-Arnolda, de Bruyne výborně operoval ve středu pole, jako by byl Hendersonem. Maném a Salahem v tomto systému měli být Foden a Mahríz, ale hlavně druhý jmenovaný neměl dobře seřízená mířidla. Klopp teď vidí, že když hraje svým zaběhnutým systémem, Guardiola je schopen to zkopírovat. Do dalšího setkání to chce vymyslet něco nového.

Tip redakce

Semifinále FA Cupu bude zcela jiným zápasem než utkání 32. kola Premier league. Zřejmě se nebude tak moc útočit. Klopp pod dojmem toho, co viděl 10. dubna, zesílí důraz na obranu. Zdá se nám, že i toto utkání by mohlo dospět do prodloužení, i když se do něj nikomu z týmů moc chtít nebude. Očekáváme nervóznější průběh, góly ale padnou. Tentokrát si troufneme vsadit na přesný výsledek po 90 minutách – 1:1. Kurz je tentokrát příznivější na Fortuně.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Přesný výsledek 1:16.196.60

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓