Evropská liga – West Ham – Frankfurt


U příležitosti semifinále Evropské ligy se schází týmy, které ve svých domácích soutěžích nepatří ke špičce. West Ham je aktuálně 7., což by zajišťovalo jen Konferenční ligu. Frankfurt je na tom ještě hůř. Na deváté pozici ví, že evropské poháry se jej týkat nebudou. Pokud ovšem nevyhraje Evropskou ligu. Potom by dostal automaticky vstupenku do Champions league. Toto je obrovská motivace, společně ještě se ziskem trofeje jako takové. A platí to pro oba týmy. Dvojzápas West Ham vs Frankfurt živě startuje na londýnském olympijském stadionu 28. 4. od 21:00.

Evropská liga – West Ham – Frankfurt

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje West Ham1.961.95

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: West Ham – Frankfurt
  • Soutěž: Europa League
  • Čas zápasu: 28. 04. 2022, 21:00
Evropská liga – West Ham – Frankfurt tiket

Pro West Ham je Evropská liga opravdu poslední příležitostí

Pro West Ham je Evropská liga opravdu poslední příležitostí letos dosáhnout na velký úspěch. Jistě, Kladiváři nejsou velkoklubem, v Londýně jsou až ten 4. klub za velkou trojicí Arsenal – Chelsea – Tottenham. Nikdo by od nich nečekal, že budou vyhrávat trofeje. Ale přece jen… po loňském 6. místě v lize fanoušci trochu doufali ve start velké éry. A vedení doufalo, že se v brzké době bude konat Liga mistrů. Ta přináší obrovské finanční zisky, které by klubu pomohly v dalším vývoji.

Aktuálně v anglické lize West Ham ztrácí na 4. příčku zajišťující Ligu mistrů 8 bodů. A před týmem jsou už jen 4 zápasy. To znamená, že touto klasickou cestou se Moyesovi svěřenci do hvězdné soutěže nepodívají, to už je jasné. West Ham sestava na to ani nemá formu. Za poslední tři zápasy z mužstva dal gól jen Tomáš Souček. Tato branka ale znamenala jen remízu proti Burnley. Zbylé dva zápasy sehrál West Ham v Londýně proti Brentfordu a Chelsea a oba prohrál.

Pro West Ham je Evropská liga opravdu poslední příležitostí

Je proto logičtější upřít pozornost na Evropskou ligu. West Ham z ní 14. dubna slavně vyprovodil silný Lyon. Ještě předtím vyřadil Sevillu, specialistu na Evropskou ligu. Není bez zajímavosti, že za poslední léta Sevilla byla vyřazena z Evropské ligy jen dvakrát: jednou proti Slavii, podruhé znovu proti Coufalovi a Součkovi, tentokrát v dresu Kladivářů.

Nyní stačí porazit Frankfurt, který prokázal londýnskému týmu cennou službu, když mu z turnajového pavouka odstranil Barcelonu. A pak už následuje finále v Seville… A v něm buď Lipsko, nebo Rangers. Tomáš Souček a Vladimír Coufal určitě tajně sní o tom, jak se glasgowskému celku ve finále Evropské ligy pomstí za Slavii. Od skandálního zápasu na stadionu Ibrox nedávno uplynul právě rok. West Ham další zápas vyhlíží s optimismem. Na domácí půdě hraje skvěle, letos jej doma porazilo jen Dynamo Záhřeb. Evropská liga živě přinese určitě kvalitní zápas.

Eintracht se do semifinále Evropské ligy vplížil vlastně dost nenápadně

Eintracht se do semifinále Evropské ligy vplížil vlastně dost nenápadně. Skupinu D vyhrál a stačily mu k tomu jen 3 výhry ze 3 zápasů. Málokdo ale této skupině věnoval pozornost. Frankfurt, Fenerbahçe, Olympiacos a Antverpy, to není zrovna společnost, které by vzbuzovalo zájem fanoušků. V osmifinále pak svěřenci kouče Olivera Glasnera porazili Betis Sevilla. Se štěstím, stalo se tak až v prodloužení.

Eintracht se do semifinále Evropské ligy vplížil vlastně dost nenápadně

Západoněmecký klub začal plnit stránky evropských fotbalových novin až poté. Dvojzápas s Barcelonou, první utkání doma v Deutsche Bank Park skončilo 1:1. A Frankfurt další zápas vyhrál na Nou Camp 3:2. Dokonce přitom vedl 3:0, katalánští se všemožně snažili nepříznivý vývoj obrátit. Ale neuspěli.

Unikátní bylo už jen to, že v barcelonském svatostánku fandilo 30 tisíc fanoušků Frankfurtu. Německému klubu přitom bylo svěřeno jen 5 tisíc vstupenek. Kouč Xavi po zápase drtil písek mezi zuby – jak se stalo, že hosté měli na Nou Camp skoro domácí prostředí? Vina je na samotných barcelonských fanoušcích. Ti ochotně prodávali německým fandům lístky na z jejich pohledu nezajímavý zápas. Barcelona vs Frankfurt live stream vešel do dějin. Průběh zápasu způsobil, že ve Španělsku přemýšlejí o změně pravidel. Že totiž budou lístky vydávané na jméno a nikdo jiný než majitel vstupenky na zápas nebude moci přijít. Těžko říci, jak toto bude „ošéfované“ po právní stránce.

Paradoxní je, že kromě tohoto velkého zápasu, po němž strávil noc v cele Martin Fenin, se Frankfurtu jinak moc nedaří. Po návratu z Barcelony byl Eintracht přivítán Unionem Berlín porážkou 2:0. A o týden později Frankfurt doma neporazil ani Hoffenheim. Za posledních 6 týdnů hrála Frankfurt sestava 9 zápasů, a kromě Barcelony neporazila žádného jiného soupeře.

Tip redakce

Frankfurt nám trochu připadá jako „one hit wonder“. Jeho počínání v letošní sezóně není nijak hvězdné, porážka Barcelony byla ojedinělou událostí. A kdo ví, jestli by toho byl německý klub schopen bez podpory 30 tisíc fanoušků v zádech. Frankfurt jinak nemá letos dobré výsledky. A Frankfurt sestava nemá takovou kvalitu jako třeba West Ham. Londýnský klub je hodně motivovaný a letos doma neporazitelný. Když si West Ham pohlídá, aby na londýnský olympijský stadion neproniklo příliš mnoho německých fandů, měl by být schopen uhrát dobrý výsledek.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje West Ham1.961.95

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓