Evropská Liga – Glasgow Rangers – Sparta Praha


V Evropské lize jde do tuhého. Skupina A má už svého jasného vítěze – je jím suverénní Olympique Lyon. O druhé místo je ale rvačka. I když ve 4 zápasech ještě ani jednou nevyhráli, po postupu stále touží Brøndby Kodaň. Blíže k tomuto cíli ale mají Sparta Praha a Glasgow Rangers. Ti se proti sobě utkají v klíčovém zápase 25. listopadu ve 21 hodin. Bude to vyhrocené utkání a nejzajímavější by mohl být tip, že bude udělena červená karta. Ten ale zatím sázkové kanceláře nemají vypsaný, takže bude třeba se poohlédnout po jiné sázce.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Neprohra Sparty Praha2.082.03

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Glasgow Rangers – Sparta Praha
  • Soutěž: Evropská Liga
  • Čas zápasu: 25. 11. 2021, 21:00
Evropská Liga – Glasgow Rangers – Sparta Praha

V domácí soutěži jsou Rangers na cestě k obhajobě titulu

V domácí soutěži jsou Rangers na cestě k obhajobě titulu. Se čtyřbodovým náskokem shlíží v čele tabulky na rivaly z Celticu, větší bodový odstup mají všichni ostatní konkurenti. Přesto ale nálada v klubu není ideální. Může za to situace v Evropské lize, kde Rangers prohráli s Lyonem i Spartou a k postupu potřebují nyní nutně vyhrát. Další polízanici navíc připravil Steven Gerrard.

Hvězda Liverpoolu se stala v Rangers modlou. Velké jméno na lavičce a suverénní jízda skotskou ligou v loňském ročníku, to vše dávalo fanouškům naději, že jejich klub se stane konkurenceschopný i na evropské scéně. Rangers došli v Evropské lize loni poměrně daleko, v osmifinále jim ale vystavila stopku pražská Slavia. Stalo se tak za okolností, které snad není nutné znovu připomínat.

V domácí soutěži jsou Rangers na cestě k obhajobě titulu

Jenže chlapík, který působil dojmem, že v Glasgow našel druhý domov, se nečekaně minulý měsíc pakoval. Přišla nabídka z Astonu Villy, nad kterou někdejší excelentní záložník dvakrát nepřemýšlel. Zlé jazyky tvrdí, že se z Glasgow pakoval, aniž by se rozloučil. Pro vedení klubu to zjevně byla čára přes rozpočet. Na pozici kouče se povedlo najít další velké jméno – Giovanni van Bronckhorst. Jenže trenérská kariéra tohoto muže není žádná sláva. První šanci dostal ve Feyenoordu, v klubu, který jej pro velký fotbal vychoval. V druhém roku získal s tímto týmem titul, ale pak přišly dvě neúspěšné sezóny. Ambiciózní Feyenoord bral jen třetí místa.

Muž, který v Barceloně své dlouhé jméno zkrátil na „Gio“, se pakoval do Číny. Pro klub s názvem Kuang-čou City FC byl Holanďan velkou personou. Jenže 11. místo v sezóně bylo zklamáním. Van Bronckhorst skončil v prosinci 2020 a skoro rok byl bez angažmá. Než se ozval telefonát z Glasgow. V akci se rodák z Rotterdamu zatím nepředstavil. První utkání sledoval jen z tribuny. Byl to pohárový duel s Hibernianem, který Rangers překvapivě prohráli 1:3 a v soutěži skončili. Není to zrovna ideální generálka na důležitý večer se Spartou.

V neděli Sparta schytala bolestivou porážku se Slováckem

V neděli Sparta schytala bolestivou porážku se Slováckem. 4:0 a na druhé místo v tabulce Fortuna:ligy míří klub z Uherského hradiště. Nikoli Sparta, která nepůsobila jako sehraný tým. Pokud by se měla aktuální kondice Sparty hodnotit podle jejího posledního vystoupení v lize, pak aby radši Vrbův tým ani do Glasgow nejezdil. Ale středeční zápas bude jiný. Soupeřem nebude technický, běhavý tým hrající v úžasné formě. Snaživci z malého klubu, kteří si užívají roli štiky ligy. Kteří snesou srovnání s Leicesterem.

V neděli Sparta schytala bolestivou porážku se Slováckem

Proti Spartě nastoupí hráči skotského týmu, který by chtěl být velkoklubem. Vždy ale působí poněkud rozčarovaně, když po suverénních vystoupeních v domácí lize zjistí, že soupeři v evropských soutěžích jsou někde jinde. Platí to jak pro ověřené značky, jako je Olympique Lyon, tak podceňované kluby ze střední Evropy. Slávistická lekce nezabrala, Rangers zaslouženě prohráli i první zápas se Spartou.

Sparta má opět problém se sestavou. Silně chybí zraněný stoper Čelůstka, jehož náhrada Štetina působila proti Slovácku zoufale. Po zdravotních potížích ještě nejsou dobře rozehraní ani oba Krejčí, Hložek nebo Wiesner. A ještě nedávno slibně se prezentující Minčev nebo Haraslín vypadají, jako by jim odešla forma. Ale jak bylo řečeno, teď přichází trochu jiný soupeř. Rangers nezáří po technické stránce, spíše bojují na hranici a někdy za hranicí pravidel. Zkrátka skotský standard. Který českým hráčům na klubové i reprezentační úrovni poměrně sedí.

Tip redakce

Sázkové kanceláře Spartě moc nevěří. Kurz 2.08 na neprohru Sparty se rozhodně vyplatí zkusit. Vždyť Rangers zastihuje český tým nyní v okamžiku, kdy se vzpamatovává ze zahanbujícího útěku oblíbeného trenéra. Přesto ale doporučujeme zjistit kurzy na červenou kartu. Ty budou vypsány zřejmě až v den zápasu. Nepřátelské prostředí na stadionu Ibrox, Kamara v základní sestavě, horká hlava Krejčí mladší na druhé straně, a přetrvávající pachuť ze slávistické anabáze na jaře. To je třaskavý koktejl. Zápas je označen jako rizikový. Tady by se mohlo červenat.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Neprohra Sparty Praha2.082.03

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓