Evropská liga – Frankfurt – Glasgow Rangers


V Bundeslize jim patří až 11. místo, tedy dolní polovina tabulky. Jenže v Evropě došli dále než Bayern, Dortmund i Leverkusen s Patrikem Schickem. Frankfurt jede do Sevilly vybojovat titul pro vítěze Evropské ligy! Proti němu stojí tým, od nějž by také málokdo čekal zisk tak cenné trofeje. Glasgow Rangers se v domácí lize sklonili před rivaly z Celticu, ale úspěch v Seville by tuto lapálii převážil. Hraje se 18. 5. 2022 od 21 hodin. Sledujte live stream a na Tipsportu vsaďte, jak to asi dopadne.

Evropská liga – Frankfurt – Glasgow Rangers

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Frankfurt a padne více než 2.5 gólů2.02?

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Frankfurt – Glasgow Rangers
  • Soutěž: Europa League
  • Čas zápasu: 18. 05. 2022, 21:00

Evropská liga se od čtvrtfinále začala vyvíjet zcela nepředvídatelně

Evropská liga se od čtvrtfinále začala vyvíjet zcela nepředvídatelně a Frankfurt je toho jasným důkazem. Klub, který vyhrál německou fotbalovou ligu jen jednou, a to před 53 lety, je nyní před branami velkého úspěchu. Kde se to v klubu z města Evropské centrální banky a populárních párků bere?

Eintracht nemá ve svém středu žádné hráče zvučných jmen. Frankfurt sestava nabízí spíše zkušené hráče. To ale neznamená, že by byli nezajímaví pro prestižní zahraniční kluby. Agenti již krouží a méně movitý klub hrající v Německu klidný střed bude určitě v létě vyprodávat. Možná bude zájem i o kouče, i když Oliver Glasner má smlouvu až do roku 2024. Je to Rakušan se zkušenostmi ze Salzburgu, Lince a z Wolfsburgu. Se všemi těmito kluby hrál pohárovou Evropu. S Lincem se dokonce kvalifikoval do Champions league. Zkrátka kouč, který dokáže průměrný tým vyburcovat k velkým pohárovým tažením.

Týmu Glasgow Rangers fandí asi jen hrstka českých fanoušků

Glasner si přivedl do Frankfurtu šikovné hráče z Rakouska. Je zde ale také silná japonská stopa. Makoto Hasebe je 38letý zkušený hráč, který se 3x objevil na mistrovství světa. Jeho mladší kolega Kamada je s 5 góly jeden z nejlepších střelců Evropské ligy.Frankfurt hraje útočně, gólově se prosadil v každém z 12 utkání Evropské ligy. Nezalekl se ani Olympiakosu, Betisu nebo Barcelony. Také West Ham United byli pokořeni. Co přinese Frankfurt další zápas, tedy finále proti Rangers? A bude na stadionu přítomen také fanoušek Martin Fenin? Český promarněný fotbalový talent zahajoval kdysi ve Frankfurtu své zahraniční angažmá, v premiéře se uvedl hattrickem. Poté ale začal stagnovat. Stále ale má na Frankfurt skvělé vzpomínky, ovšem když jel fandit před měsícem do Španělska proti Barceloně, skončil ve vazbě. Protože je ve Španělsku i finále, možná dá někdejší teplický snajpr přednost televizi. Evropská liga finále live stream bude jasný program na čtvrtek.

Týmu Glasgow Rangers fandí asi jen hrstka českých fanoušků

Složení týmu Rangers je v oslabení a už v prvním zápase bylo jasné, že útočníci Alfredo Morelos a Kemar Roofe kvůli zranění nenastoupí. Trenér Van Bronckhorst si bude muset více pohrát se složením týmu i v dalším zápase. Nicméně výhodou pro tým Rangers bude 5.5. 2022 hra na domácí půdě. Sám trenér týmu od zápasu očekává opravdu hodně a je si jist, že domácí území, skalní fandové a atmosféra na stadionu bude maximálně dobíjející pro jeho hráče a díky tomu jejich energie neutuchající.

Evropská liga se od čtvrtfinále začala vyvíjet zcela nepředvídatelně


Před rokem se Glasgow Rangers projevovali značně nefotbalově. Proti Slavii působili jako banda hromotluků, kteří se jdou na hřiště pobít. Ale to byl styl, který týmu vetknul kouč Steven Gerrard. Po jeho odchodu a odchodu některých hráčů je projev Rangers přece jen lepší. I když kvůli tomu, co se stalo na Ibrox Stadium, si asi ještě dlouho české fandy nezískanou.

Nositelem lepších časů je Giovanni van Bronckhorst. Dobrá volba coby kouč, i z toho důvodu, že na rozdíl od svého předchůdce nemusí vazbu ke glasgowskému klubu jen předstírat. Odehrál zde 3 sezóny, než si díky výkonům v Champions league vysloužil angažmá v Arsenalu. Býval to obránce, ale vždy uměl zavelet do útoku. Měl totiž pořádně tvrdou střelu, kterou například pozdravil brankáře Uruguay na MS 2010. Tím pomohl svému týmu do finále šampionátu. Zkrátka muž se skvělou fotbalovou kariérou, který má vítěznou náturu a kterému není útočný fotbal cizí.Rangers to pod jeho vedením nedotáhli na titul v domácí lize. Probudil se totiž dlouho spící Celtic. To je pro fanoušky vždy hořké sousto, ale vše může být odpuštěno. Skotská liga je dlouho považovaná za podprůměr a aby se některý tým dostal tak daleko v Evropě, to je opravdu nevídané. Možná že budou u obrazovek fandit i příznivci konkurenčního glasgowského celku.

Náš tip: každý tým vstřelí aspoň 1 gól

Jde o finále poháru, kdy týmy mají tendenci hrát spíše opatrně. Tušíme ale, že by to nemusel být případ Frankfurtu a Rangers. Jsou to mužstva, která se už dlouho neprobojovala do finále evropských soutěží, takže nevědí, jak to zahrát rutinérsky či profesorsky. Navíc tyto týmy žádného zaďoura nevyznávají. Evropská liga finále živý přenos představí například pětigólového Kamadu z Frankfurtu nebo 7gólového Taverniera z Rangers. Mohlo by to být po delší době pro změnu atraktivní finále evropské soutěže s góly na obou stranách. Sledujte Glasgow Rangers další zápas proti Frankfurtu 18. 5. 2022 od 21 hodin.

Frankfurt vs Glasgow Rangers Tiket

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Frankfurt a padne více než 2.5 gólů2.02?

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓