Evropská liga – FC Barcelona – Galatasaray


FC Barcelonu vyzve v Evropské lize v osmifinále Galatasaray Istanbul. Ačkoliv to vypadalo po remíze na domácí půdě s Neapolem s Barcelonou velmi nejistě, výsledek španělský tým dokázal zvrátit a probojovat se s výhrou 4:2 celkem (5:3) na půdě Neapole do osmifinále. Na první zápas se můžeme těšit 10.3. 2022. Hrát se bude na fotbalovém stadionu Camp Nou ve španělské Barceloně a odvetný zápas pak 17.3.2022 v Istanbulu.

Evropská liga – FC Barcelona – Galatasaray

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Počet gólů v zápase víc jak 2.5 1.43 1.45

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: FC Barcelona – Galatasaray
  • Soutěž: Europa League
  • Čas zápasu: 10. 03. 2022, 21:00

Výhra v Neapoli Barceloně zachránila postup do osmifinále Evropské ligy

Výhra v Neapoli Barceloně zachránila postup do osmifinále Evropské ligy. Pro tým Xaviho Hernándeze to byla zatěžkávací zkouška, kterou ovšem španělský tým zvládl na jedničku. Do osmifinále vstupuje Barcelonský tým jako favorit na postup do čtvrtfinále Evropské ligy. Pokud se podíváme do historie Barca se s Galatasaray utkala již v letech 1993–2003 a to celkem v osmi přechozích zápasech UEFA, v kterých Barcelona 5x zvítězila, 2x remizovala a pouze 1x se podařilo vyhrát istanbulskému týmu Galatasaray.

Ačkoliv letošní vyřazení FC Barcelony z Ligy mistrů bylo pro trenéra Xaviho Hernándeze velkým zklamáním, o to větší je motivace vyhrát Evropskou ligu. Xavi v médiích prohlásil, že Evropskou ligu jeho tým musí vyhrát, aby opět napravil reputaci svého týmu. Tedy je zřejmé, že postup do čtvrtfinále je pro tým zásadní. Barcelona sestava týmu je v dokonalé kondici a jediné kde by tým mohl být v nevýhodě je odveta na domácí půdě Galatasaray, kde atmosféra pro Katalánce nebude moc přátelská. Uvidíme, jestli to pro Španěly bude problém, nebo se s tím poperou stejně skvěle jako v předešlém zápase s Italy.

Výhra v Neapoli Barceloně zachránila postup do osmifinále Evropské ligy

Galatasaray oproti minulé sezóně není v nejlepší kondici

Istanbulský tým Galatasaray oproti minulé sezoně není v nejlepší kondici. Zatímco v loňské sezóně skončil v turecké lize na 2. místě, aktuálně se propadl až na 12. místo. Ovšem v Evropské lize se mu zatím vede velmi dobře. Ve své skupině dokázal tento tým postoupit s přehledem, a navíc v zápase proti Barce nastoupí v barvách Galatasary hostující brankář Inaki Pena, který přestoupil z týmu Barcelony.

Galatasaray oproti minulé sezóně není v nejlepší kondici

Jaké jsou tedy šance na vítězství tureckého týmu? Budeme opět vycházet z minulosti, kdy se Barcelona s Galatasaray již několikrát potkali. Již jsme zmiňovali setkání Barcelony a Galatasaray v zápasech UEFA v letech 1993–2003. Pokud bychom se podívali na to, kolikrát se Galatasaray v posledních čtyřech sezónách střetla s Barcelonou a postoupili dál, zjistíme, že se tak nestalo ani jednou. Zdá se, že španělský tým bude pro istanbulské fotbalisty tvrdým oříškem a uvidíme, jak si s ním poradí. Vzhledem k jejich letošní kondici to zatím nevypadá, že by se stali favority tohoto utkání. Galatasaray další zápas bude hrát 17.3.2022 na domácí půdě.

Tip redakce

Jednoznačným favoritem v tomto utkání je Barcelona, vzhledem k tomu, že istanbulský tým porazil od roku 1993 Barcelonu pouze jednou. Navíc Barcelona po vyloučení z Ligy mistrů si půjde tvrdě za svým, aby napravila svou reputaci. Sázíme tedy na Barcelonu, konkrétně na počet gólů v zápase více než 2,5 s kurzy Tipsport 1.43 a Fortuna 1.45.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Počet gólů v zápase víc jak 2.5 1.43 1.45

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓