Evropská konferenční liga – Slavia Praha – LASK Linz


Slavia se díky vítězství v play-off nad Fenerbahçe probojovala mezi osm nejlepších týmů Evropské konferenční ligy. Další zápas Slavii čeká s vítězem základní skupiny rakouským týmem Lask Linz 10.3.2022 v 18:45. První zápas se odehraje ve výhodě pro Slavii na domácí půdě v Edenu, odveta je pak čeká na půdě protihráče 17.3.2022. Vzhledem k tomu, že hráči v posledních zápasech ukázali své kvality, šance na výhru jsou velmi vysoké.

Evropská konferenční liga – Slavia Praha – LASK Linz

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Kto postoupí: Slavia Praha 1.60 1.58

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Slavia Praha – LASK Linz
  • Soutěž: Europa League
  • Čas zápasu: 10. 03. 2022, 18:45

Slavie by si s rakouským Linzem měla umět poradit

Slavie by si s rakouským Linzem měla umět poradit. Ačkoliv start v Evropské konferenční lize nebyl pro Slavii úplně nejlepší, o to více tým překvapil výhrami ve dvojzápase s Fenerbahce. Poslední zápas vyhrála Slavia 3-2. Skalní fandové sešívaných ovšem vědí, že výsledek na domácí půdě mohl být mnohem lepší, pokud by proměnila všechny své šance. Slavia sestava týmu byla oslabena, vzhledem ke zranění stopera Ondřeje Kúdely, který se více jak 7 týdnů léčí se zraněným kotníkem. Pokud se Kúdela dokáže rychle zapojit zpět v plné síle, tým bude silnější než v předešlých zápasech a šance na vítězství jsou nadosah.

V týmu ovšem stále chybí další silní hráči jako je Lukáš Provod nebo Jan Bořil. Zvládne to Slavie bez nich? Od jara ukazuje, že potenciál týmu je velmi vysoký a po dvou vítězstvích nad Fenerbahce a vítězstvím nad Hradcem ve 23. kole Fortuna ligy, kde Slávisté ukázali, co v nich je a rozdrtili protihráče hned v začátcích zápasu. První gól dokonce dali po 100 vteřinách hry a další 3 góly následovaly do 30 min. Celková výhra nad Hradcem byla drtivá 5:1 pro Slavii a je vidět, že tým na hřišti skvěle spolupracuje a pokud si tuto kondičku udrží, pak výsledek zápasu s Lask Linz na domácí půdě by neměl být velkým překvapením. Slavia další zápas odehraje na domácí půdě Lask Linzu 17. 3. 2022. Tým trenéra Trpišovského zůstává posledním českým zástupcem v letošní evropské pohárové sezóně, o to větší bude motivace vyhrát.

Slavie by si s rakouským Linzem měla umět poradit

Rakouský Lask Linz vrásky trenérovi Trpišovskému nedělá

Rakouský Lask Linz vrásky trenérovi Trpišovskému nedělá, naopak podle dostupných informací je s vylosovaným soupeřem velmi spokojen. Lask si zajistil postup do osmifinále na podzim, když vyhrál skupinu s Maccabi, Alashkertem a HJK Helsinky. Nicméně je důležité zmínit, že Slavie je oproti soupeřům, které jsme jmenovali mnohem silnější a sehranější tým. A i další indicie napovídají tomu, že Lask Linz není soupeř, kterého bychom se měli nějak více obávat.

Rakouský Lask Linz vrásky trenérovi Trpišovskému nedělá

V konferenční lize zatím výsledky neukazují velkou slávu. Ačkoliv jeho suverénní postup do osmifinále by mohl nejednoho z nás znervóznit, vezeme-li v potaz celkové výsledky, pak v domácí soutěži je Linz až na 8. místě a ztrácí 27 bodů na Salzburk. První zápas se navíc bude odehrávat v Edenu, což může být pro rakouský Lask Linz nevýhodou. Lask Linz další zápas bude hrát na domácí půdě 17.3. 2022 jako odvetný zápas.

Tip redakce

Vzhledem k tomu, že Slavia předešlá dvě utkání vyhrála, rozhodně nastupuje do zápasu s Lask Linzem ve skvělé formě. Do karet také hraje utkání na domácí půdě. Podpora skalních fanoušků bude obrovská a Slavie rozhodně nebude chtít své fandy zklamat. A pokud nastoupí do týmu i Ondřej Kúdela, tým ještě zesílí. My sázíme na postup Slavie – kurzy 1.60 Tipsport a 1.58 Fortuna.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Kto postoupí: Slavia Praha 1.60 1.58

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓