Evropská konferenční liga – Slavia Praha – Feyenoord


25. listopadu od 18:45 bude v Edenu k vidění souboj Feyenoordu Rotterdam se Slavií Praha. Hosté už jsou jistými postupujícími ze skupiny E Evropské konferenční ligy. Neznamená to ale, že zbylé zápasy mohou vypustit. Pořád totiž nemají jisté první místo. A to má vzhledem k systému soutěže mnohonásobně vyšší cenu než druhé místo. Také Slavia má velkou motivaci. Kromě naděje na vítězství ve skupině musí udržet od těla tým Maccabi Haifa. Body v tomhle utkání mají velkou hodnotu.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Remíza3.643.60

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Slavia Praha – Feyenoord Rotterdam
  • Soutěž: Evropská konferenční liga
  • Čas zápasu: 25. 11. 2021, 18:45
Evropská konferenční liga – Slavia Praha – Feyenoord Rotterdam

Slavia má zase dobrou fazónu

Slavia má zase dobrou fazónu. Už měsíc si připisuje samá vítězství, ať už jde o českou nebo Evropskou konferenční ligu. Měsíc dokonce neinkasovala jediný gól. To je ta Slavia, kterou chtějí její fanoušci vidět. Klub, který na jaře válcoval ligu a triumfálně táhnul Evropou. Kvůli poklesu formy klíčových hráčů a některým zraněním se vítězná aura sešívaných na nějaký čas vytratila. Klub kvůli tomu celý podzim hleděl na čelo tabulky Fortuna:ligy s uctivým odstupem. Na první příčce se usadil teprve ve 14. kole, poté, co nejdříve porazil plzeňskou Viktorku. A poté, co svěřenci Michala Bílka ztratili další body s Olomoucí a Baníkem. Ještě hůř než plzeňské kralování lize snášeli slávističtí fanoušci utrpení svého klubu v Evropě. Trpišovského chlapci nejdříve zazdili možnost hrát Ligu mistrů. Poté selhali i v reparátu s Legií Varšavou, takže přišli i o Evropskou ligu. A nezbylo jim než uhájit čest ve třetí soutěži, jíž je nově založená Evropská konferenční liga.

Slavia má zase dobrou fazónu

Ani zde to není žádná sláva. Slávisté schytali porážky v Rotterdamu i v Haifě, přesto ještě mohou postoupit, a to dokonce z prvního místa. Důležité je připravit o všechny body slavný Feyenoord. Tradičně platí, že českým týmům holandský fotbal vyhovuje. Jenže ofenzivní uragán rotterdamského týmu v prvním poločase prvního utkání byl nad slávistické síly. 30. září si z Nizozemska sešívaní přivezli prohru 1:2. Teď ale má tým vyšší sebevědomí. Začátkem listopadu si připsal důležitou výhru proti Haifě, pak přišly dvě pětibrankové kanonády proti Pardubicím i Jablonci. Obrana hraje skvěle, v brance klidem a sebevědomím hýří Mandous. A dobrou střeleckou formu má Ondřej Lingr. Góly ale často dává i Kuchta, Schranz nebo Olayinka.

Feyenoord příští rok do Konferenční ligy rozhodně nechce

Feyenoord Rotterdam je ve fotbalovém prostředí značka, která budí respekt. V holandské lize se tradičně pere o titul s rivaly z PSV a z Ajaxu. Nutno ale říci, že Ajax má přece jen o něco navrch. Platilo to v minulých sezónách a platí to i v té současné. Fanoušci Feyenoordu ale cítí, že letos se klubu daří přece jen o něco více než loni. Zatímco v minulé sezóně skončili červenobílí ostudně až pátí s 29bodovou ztrátou na první Ajax, letos hegemonovi šlapou na paty. Na obhájce titulu ztrácí jen dva body. A hrají skvělý fotbal.

Feyenoord příští rok do Konferenční ligy rozhodně nechce

Příznivci byli u vytržení, když 19. září Feyenoord deklasoval konkurenční PSV 4:0. Od té doby klub sídlící v městě s největším evropským přístavem prohrál jen jednou, s Arnhemem. Jinak sbírá samé cenné skalpy. 30. září sílu holandského celku poznala i Slavia, která na stadionu De Kuip prohrála 2:1. U Feyenoordu je vidět, že mimo prostředí svého domácího stánku není až tak silný. Z Rotterdamu si Nijmegen odvezl 5 gólů, Union Berlín 3 a minulý týden Zwolle 4. Venku ale Feyenoord vítězí nejvýše o jeden gól.

Svěřenci kouče Arneho Slota se prezentují moderním dynamickým fotbalem. Dávají si přihrávky na krátko, napadají soupeřovu rozehrávku, rádi útočí středem. Dostávají minimálně karet, hra Feyenoordu stejně jako většiny holandských celků je čistá, neagresivní.

Tip redakce

Pojďme zkusit riskantnější sázku. Oba celky jsou vyrovnané, hrají podobný styl fotbalu. Oba mají skvělou aktuální formu. Oba určitě touží po 3 bodech z tohoto utkání. Ale remíza nikoho nezarmoutí. Feyenoord si s ní upevní první místo ve skupině. Pro Slavii bude mít bodík také svoji cenu. Aby uhájila druhé místo ve skupině, potřebuje především zvládnout poslední zápas v Berlíně. Feyenoord je moc těžké sousto a za hypotetického stavu 1:1 se sešívaní asi nebudou bezhlavě vrhat do útoku. Bod bude stačit. Hlavní je porazit 9. prosince Union.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Remíza3.643.60

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓