Evropská konferenční liga – Slavia – Fenerbahçe


Do prvního utkání v Istanbulu nastoupila Slavia bez trenérského dohledu Jindřicha Trpišovského. Slávistického mága před úvodním dějstvím osmifinále Konferenční ligy s Fenerbahçe zradilo zdraví. Teď už je ale kouč v pořádku a bude moci kontrolovat postup svého týmu do čtvrtfinále. Ten se jeví být poměrně nadějný. Slavia, i když se nezdála být v bůhvíjak dobré formě, před týdnem v Istanbulu vyhrála 3:2. Turecký celek dostává druhou šanci porazit Pražany 24. 2. od 21:00. Když se to Fenerbahçe nepodaří, Slavia bude mezi nejlepšími osmi týmy soutěže.

Evropská konferenční liga – Slavia – Fenerbahçe

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Výsledek zápasu bez remízy: vyhraje Slavia1.451.43

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Evropská konferenční liga – Slavia – Fenerbahçe tiket

  • Zápas: Slavia Praha – Fenerbahçe
  • Soutěž: Europa Conference League
  • Čas zápasu: 24. 02. 2022, 21:00

Poměrně snadná výhra Slavie nad Fenerbahçe překvapila možná i samotné příznivce

Poměrně snadná výhra Slavie nad Fenerbahçe překvapila možná i samotné příznivce sešívaných. Podle toho, co psala v minulých týdnech média, by si jeden pomyslel, že pražský klub prochází těžkou krizí. Pořád se ale jedná o první tým české Fortuna:ligy. Pořád je Slavia sestava v každém utkání disciplinovaná, hraje týmově a většinou své soupeře kvalitativně předčí.

Občas chybí góly – to je důsledek prodeje klíčových útočníků. A jistě už i vedení chápe, že na dvojici Krmenčík – Tecl se spolehnout nedá. Slavia ale i tak gólově hráče ve svém středu má. Při absenci klasických forvardů vstřelila Fenerbahçe tři góly, pod všemi se podepsali záložníci. Byli to Traoré, Oscar a Lingr. Zkrátka – nic není tak horké, jak se uvaří. A oproti svému tureckému soupeři, o němž ještě bude řeč, Slavia jako celek funguje lépe.

Poměrně snadná výhra Slavie nad Fenerbahçe překvapila možná i samotné příznivce

Potíží jsou zranění. Dlouhodobě jsou na marodce Lukáš Provod, Ondřej Kúdela nebo Jan Bořil. Hráči podepsaní pod epochálním tažením pražského klubu citelně chybí. V pohárových utkáních by mohli prodat své zkušenosti. A také by dodali týmu trochu více sebevědomí. Někdy slávističtí hráči působí, že nezvládá tlak, který je na ně kladen. Měsíc únor Slavia zahájila šokujícími porážkami s Karvinou a Spartou – obě přišly doma. Ta druhá znamenala vyřazení z Českého poháru. Pak ale přišlo vzpamatování. Tři výhry o gól sice nepřipomínají jízdu týmu, který si jde pro trofeje. Ale Slávisté si říkají – zaplaťpánbůh za to. Hráči se uklidnili, jsou na vítězné vlně a mohou se těšit na Slavia další zápas proti Fenerbahçe.

Fenerbahçe je jméno, které vzbuzuje respekt

Fenerbahçe je jméno, které vzbuzuje respekt. Každý si pamatuje na jejich pravidelná účinkování v evropských pohárech. V roce 2004 Turci dvakrát porazili Spartu v Lize mistrů, v roce 2013 v Evropské lize vyřadili Plzeň. Fenerbahçe sestava vždy obsahovala dvě tři hvězdy mezinárodního kalibru. Po éře van Hooijdonka nebo Anelky přišel Roberto Carlos či Robin van Persie. A teď je zde kvalitní ekvádorský střelec Lastra a obávaný Němec s tureckým srdcem Mesut Özil. Jenže ani tak Fenerbahçe nepřipomíná žlutomodrou armádu, před kterou se před 10, 15 lety třásla celá Evropa.

Fenerbahçe je jméno, které vzbuzuje respekt

Istanbulským celkem zmítají vnitřní spory. Přeplácené hvězdy zdaleka nepřinášejí očekávanou kvalitu. Ostatně, tyto problémy nastávají v každém týmu, do nějž vstoupí problémový faktor zvaný Mesut Özil. Kromě toho, že nespokojenost projevují fanoušci, zřejmě nepanuje idylická atmosféra ani v hráčské kabině. Turecká média spekulují o sporech mezi letitými oporami a nově přivedenými špílmachry. Klub je v turecké lize až na 5. místě. A i když dalšímu Fenerbahçe utkání se Slavií předcházela výhra nad Hataysporem, o zlepšení situace se ještě mluvit nedá. Fenerbahçe od začátku roku prohrálo 4 zápasy a další 2 remizovalo proti klubům bojujícím o záchranu v Süper Lig.

Tip redakce

První zápas Slavia vyhrála 3:2. A pro následující utkání panují ve všech ohledech příznivější podmínky pro klub z Edenu. Na lavičce znovu bude pozorovat dění na hřišti trenér Jindřich Trpišovský. Slavia bude v pozici klubu, který nemusí jít bezhlavě do útoku, protože má nahráno z prvního zápasu. A především – bude hrát doma. Slávisté se nemusí bát nenávistných pokřiků tureckých fanoušků. Nastoupí proti ní klub, který je deptaný vnitřními spory. Proto sázíme na výhru Slavie. Nedáváme čistou výhru – volíme sázku na „výsledek zápasu bez remízy“. Jestliže utkání skončí nerozhodně, vsazené peníze se vracejí.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Výsledek zápasu bez remízy: vyhraje Slavia1.451.43

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓