Evropská konferenční liga – Partizan Bělehrad – Sparta Praha


První zápas Sparty v play-off Evropské konferenční ligy moc krásy nepobral. Nejen předvedená hra, ale i výsledek utkání je pro fanoušky Sparty zklamáním. 0:1 po gólu útočníka Meniga. A pražský klub má nyní před sebou těžkou šichtu. Pro postup do čtvrtfinále by měla na bouřlivém bělehradském stadionu vstřelit alespoň 2 góly. Hraje se 24. 2. 2022 v 18:45.

Evropská konferenční liga – Partizan Bělehrad – Sparta Praha

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Postoupí Sparta Praha6.596.00

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Partizan Bělehrad – Sparta Praha
  • Soutěž: Europa Conference League
  • Čas zápasu: 24. 02. 2022, 18:45

Partizan nebyl v prvním utkání nijak nebezpečným týmem

Přitom Partizan nebyl v prvním utkání nijak nebezpečným týmem. Když nepočítáme úvodní desetiminutovku, kdy na gólmana Holce šly prudké střely kapitána Markoviće a Nizozemce Meniga. Jinak Srbové, stejně jako Sparťané, předváděli nezáživnou hru s bezpočtem faulů. Jedinou pořádnou šanci si Partizan vypracoval v 78. minutě. A 26letý odchovanec slavné akademie Ajaxu Amsterdam Queensy Menig ji proměnil.

Partizan Bělehrad má v evropských pohárech podobnou historii jako Sparta. Kdysi obávaný klub, který porážel evropské giganty, upadl do průměru. Ligu mistrů naposledy hrál před 11 lety. Sparta na účast mezi fotbalovou smetánkou čeká o 5 roků déle. V posledních letech se Partizan, stejně jako Sparta, zabydlel v Evropské lize. Zřídkakdy ale postupoval ze základní skupiny. Povedlo se například v sezóně 2017-18, ale to hned v prvním kole srbský klub vypadl s Viktorií Plzeň. Letos už byl Partizan nasazen do Evropské konferenční ligy. A že je k poražení, to ukázala portugalská Santa Clara i estonská Flora. Gent dokonce uštědřil Partizanu porážku přímo na bělehradském stadionu. Jinak je to pro srbský tým úspěšná sezóna. V lize jasně dominuje – a tak se fanoušci těší na titul a na postup do kvalitnější evropské soutěže v příští sezóně. V roce 2022 Partizan ještě nedostal v soutěžním zápase gól. Přitom Hancko nebo Pavelka byli tak blízko.

Partizan nebyl v prvním utkání nijak nebezpečným týmem

Defenzíva Sparty neodehrála proti Partizanu vůbec špatný zápas

Defenzíva Sparty neodehrála proti Partizanu vůbec špatný zápas. 19letý mladík Suchomel se představil v dobrém světle, jeho stejně starý kolega Vitík společně s Čelůstkou kvalitně odvedli stoperskou práci. A Dávid Hancko tradičně k obranné činnosti přidal několik dobrých momentů ve hře dopředu. Ale tentokrát Spartu zradila záloha. Sáček a Pavelka nepředvedli za celých 90 minut žádný nápad. Tolik by si fanoušci Sparty přáli, aby někomu z těchto hráčů v ještě dobrém fotbalovém věku a se hbitýma nohama byl voperován mozek Bořka Dočkala. Myšlení tohoto hráče, jeho přesné přihrávky, to vše je zkrátka poklad. Ale k čemu to Spartě je, když Dočkal sám se za celý zápas jen dvakrát váhavě rozeběhne za balonem… Trenér Vrba sparťanského kapitána postavil na posledních 25 minut tohoto pohárového utkání. Ale kromě zdařilého rohového kopu Dočkal ničím sparťanské publikum nepotěšil.

Defenzíva Sparty neodehrála proti Partizanu vůbec špatný zápas

18letý Adam Karabec přitom potenciál nahradit Bořka Dočkala má. A ani proti Partizanu neodehrál špatnou partii. Pro příznivce Sparty ale celkem nepochopitelně byl tento záložník krátce po půli střídán. Kromě nepatrných náznaků o závěrečný tlak tak Sparta sestava v ofenzivě nepředvedla nijak úchvatný výkon. Sparta další zápas byl kvůli nezpůsobilému trávníku v Jablonci nad Nisou odložen. Sparťané tak měli přes víkend možnost si trochu odpočinout. Jestli to bude pro odvetu s Partizanem výhoda, to se ukáže ve čtvrtek 24. února.

Tip redakce

Vzhledem ke všemu, co bylo popsáno výše, se náš tip může jevit jako překvapující. Ostatně, nevede nás k němu víra ve schopnosti sparťanských hráčů. Čistě racionálně připouštíme, že šance Sparty jsou velmi nízké. Ale kurz 6.59 pro postup pražského klubu se nám zdá absurdně vysoký. Nakonec – Partizan nepředvedl v prvním zápase bůhvíjakou fotbalovou kvalitu. A k postupu není třeba zase tak moc. Stačí výhra o jeden gól a pak například štěstí v penaltovém rozstřelu. Anebo ještě lépe, výhra o dva a více gólů. Trenér Pavel Vrba v minulosti prokázal, že vypjatá pohárová utkání umí. A v sestavě stále má několik kvalitních hráčů, kteří to mohou v pravý čas vzít na sebe – Hložek, Hancko nebo Pešek. Sázka na postup Sparty je sice riskantní, ale možná se vyplatí zkusit. Sami bychom stanovili kurz na postup letenského klubu na 4.50, možná 5.00.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Postoupí Sparta Praha6.596.00

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓