Evropská konferenční liga – Lask Linz – Slavia Praha


Sešívaní v prvním zápase osmifinále evropské konferenční ligy s Lask Linz rozhodně ukázali, co v nich je. Porazili rakouský tým v Edenu 4:1. Další zápas se odehraje 17.3.2022, dokáže Slavie i na rakouské půdě otočit výsledek ve vlastní prospěch i s oslabeným týmem? Poslední zápas Slavie s Linzem ukázal, že fotbalisté Slávie se toho rozhodně nebojí a už při prvním utkání dali rakouskému týmu jasně najevo, kdo je hlavním favoritem.

Evropská konferenční liga – Lask Linz - Slavia Praha

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Oba týmy dají gól/1 a více gólů 1.65 1.56

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Lask Linz – Slavia Praha
  • Soutěž: Evropská konferenční liga
  • Čas zápasu: 17. 03. 2022, 21:00

Hvězda zápasu Yira Sor se s Linzem nemazlil

Hvězda zápasu Yira Sor se s Linzem nemazlil a hned v první půlhodině dokázal do branky umístit dva góly. Eden byl na nohou a není se čemu divit. Yira Sor ukázal už při zápase s Fenerbahce, že s ním protihráči nebudou mít lehkou práci a potvrdil to v utkání s Linzem. Sestava Slavie je v silném postavení a zkušenosti týmu jsou oproti rakouskému týmu mnohem větší. Navíc do čtvrtfinále nyní Slavii stačí i prohra a to o 2 góly. Ovšem nepředpokládáme, že by se s takovým výsledkem Slavia smířila. Aktuálně tým sešívaných trápí viróza, která zasáhla Ivana Schranze a Ondřeje Lingra.

Předpokládá se, že Schranz by měl nastoupit proti Lasku. Uvidíme, zda sestava týmu bude natolik silná, aby dokázala to, co v Edenu. Tým trenéra Trpišovského má velmi dobře našlápnuto a vrací se mu kondice. Potvrzuje to i fakt, že 4 góly v jednom zápase naposledy Slávisté dali před 3 lety, kdy v prodloužení v osmifinále Evropské ligy porazili Sevillu. Rozhodně se jedná o favority zápasu, kteří nebudou chtít zklamat své skalní fandy a do zápasu vloží vše. Navíc Slavii jde nyní také o postup v tabulce ligového koeficientu UEFA, kde je na cestě za vysněným patnáctým místem. Věříme, že do zápasu vloží maximum.

Hvězda zápasu Yira Sor se s Linzem nemazlil

V rakouské lize je Lask Linz až na osmé příčce

V rakouské lize je Lask Linz až na osmé příčce, a to samo o sobě poukazuje na fakt, že se nejedná o silného soupeře. Ačkoliv Lask prošel do osmifinále Evropské ligy s přehledem, pokud bychom se více zajímali o týmy, s kterými se utkal v konferenční lize, rozhodně se kvalitami nevyrovnají Slavii, a to se v prvním zápase v Edenu potvrdilo. Výhodou pro rakušáky bude odveta na jejich půdě a podpora skalních rakouských fandů. Ovšem bude to opravdu stačit? Je zřejmé, že Slavie Lask Linzu nedá nic zadarmo.

V rakouské lize je Lask Linz až na osmé příčce

Trenér Lasku Andreas Wieland před prvním zápasem měl velká očekávání a doufal, že jeho tým bude pokračovat v cestě do čtvrtfinále. Po prvním zápase se ovšem karty lehce zamíchali a Slavia ukázala Linzu, jaké jsou její kvality. Další zápas osmifinále Evropské Konferenční ligy s LASK Linz se hraje 17. března od 21:00 na stadionu v Sankt Pöltenu. Dokáží skalní fandové vyhecovat Lask Linz natolik, aby dokázal Slavii pokořit?

Tip redakce

Ačkoliv je Slavie pro nás jasným favoritem, po utkání s Libercem, kde prohrála 0:1 a díky oslabení týmu virózou sázíme, že každý tým dá v zápase gól. Slavie ukazuje jasné zlepšení, co se týče formy i výkonu hráčů a jejich ambice dostat se nejen do čtvrtfinále EKL, ale i povýšit na 15. místo v tabulce ligového koeficientu UEFA bude obrovská. Lask Linz ovšem bude hrát na domácí půdě a očekáváme, že jeho výkon díky fanouškům na stadionu půjde nahoru. Proto tipujeme, že každý tým v zápase dá gól.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Oba týmy dají gól/1 a více gólů 1.65 1.56

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓