Evropská konferenční liga – Feyenoord – Slavia Praha


Tohoto soka Slavia opravdu nechtěla. Feyenoord potkala v Evropské konferenční lize v základní skupině a neskončilo to dobře. Oba dva zápasy kontroloval Feyenoord. V prvním utkání o vítězství rozhodl už v první půli. Do odvety v Praze přijel už jako jistý postupující, navíc hrál 54 minut bez vyloučeného Tila. Přesto Slavia nevyhrála, v nastaveném čase Dessers srovnal na 2:2. Třetí pokus nizozemského soupeře porazit přijde 7. dubna od 18:45. Půjde o čtvrtfinále Konferenční ligy.

Evropská konferenční liga – Feyenoord – Slavia Praha

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Každý tým dá v zápase 1 a více gólů1.671.65

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Feyenoord – Slavia Praha
  • Soutěž: Europa League
  • Čas zápasu: 7. 04. 2022, 18:45
Evropská konferenční liga – Feyenoord – Slavia Praha tiket

Motivaci postoupit v Evropské konferenční lize dál má Feyenoord obrovskou

Motivaci postoupit v Evropské konferenční lize dál má Feyenoord obrovskou. V nizozemské lize se nedaří podle představ, 6 kol před koncem základní části tým ztrácí 7 bodů na PSV a dokonce 11 bodů na Ajax. V nizozemské lize postupuje jen vítěz do Champions league, druhé mužstvo postupuje v téže soutěži do 3. kvalifikačního kola. Třetí tým pak může hrát jen Konferenční ligu. Pro Feyenoord je tak jednodušší cestou do lepších evropských soutěží Konferenční liga. Pokud ji vyhraje, zúčastní se napřesrok aspoň Evropské ligy.

Feyenoordu to v Nizozemksu zkrátka nejde proti silným týmům. Co na tom, že proti Spartě Rotterdam nebo Nijmegenu si svěřenci kouče Arne Slota zastřílí. Co na tom, že Feyenoord sestava s prstem v nosu přehrála i Partizan Bělehrad, celek, který z Konferenční ligy vyřadil Spartu. Když přijede Feyenoord na stadiony Arnhemu, Twente nebo dokonce Ajaxu, odváží si porážky.

Je to pro Slavii špatná zpráva. Celky ze západních zemí mají přehlíživý postoj už k Evropské lize, o Konferenční lize to pak platí dvojnásob. Stačí se podívat, jak k této soutěži letos přistoupil Tottenham. Nizozemské kluby ale žehrají na špatné postavení země větrných mlýnů v žebříčku klubů. Do zápasů Konferenční ligy jdou s plným nasazením. Také mělo Nizozemsko v osmifinále nejvíc účastníků – 4. Čtvrtfinálové brány zůstaly uzavřeny pro AZ i Vitesse. Feyenoord a PSV ale sní dále o vítězství. Teoreticky na sebe mohou narazit ve finále. To si ale Slavia nepřeje. Feyenoord další zápas hraný v Rotterdamu chtějí sešívaní ovládnout.

Motivaci postoupit v Evropské konferenční lize dál má Feyenoord obrovskou

Slavia pro jarní část Evropské konferenční ligy udělala velký kauf

Slavia pro jarní část Evropské konferenční ligy udělala velký kauf. Je to její velké štěstí. Útočník Sor je srovnáván s kometou předminulé sezóny Simou. Mnozí odborníci ale podotýkají, že Nigerijec je o něco lepší. Každý z těchto fotbalistů udivil až supermanskými schopnostmi. U Simy to byl mimořádný výskok, Yira Sor zase má neuvěřitelnou rychlost. Každopádně, Slavia je ráda, že po odchodu Kuchty a Stancia má konečně v ofenzívě hráče s velkou formou.

Slavia pro jarní část Evropské konferenční ligy udělala velký kauf

Sor je jinak jedním z mála argumentů pro ty, kteří tvrdí, že Slavia sestava je nyní silnější než na podzim. Druhým důvodem věřit, že Feyenoord Slavia nyní může přehrát, je Lingr. Karvinský odchovanec také září a hodně fanoušků doteď vyčítá trenéru Šilhavému, že na tohoto šikulu nevsadil v klíčovém barážovém reprezentačním utkání proti Švédsku.

Jinak ale má Slavia potíže. Trápí ji rozsáhlá marodka. Kúdela se ještě nedal dohromady, Masopust a Provod budou mimo hru ještě dlouho. Zranění jsou dále Oscar, Samek, Ševčík a Bořil. A aby to nebylo málo, kouči Trpišovskému se v minulém utkání Konferenční ligy proti Linci vykartovali Ousou a Plavšić. Slavia další zápas může nasadit pořád solidní jedenáctku. Chytat může Mandous, v útoku bude běhat Sor, do zálohy je k dispozici Olayinka, Madsen, Lingr či Schranz. A když se do obrany posune univerzál Holeš, dá se se skřípěním zubů sestavit solidní defenzivní čtyřblok. Ale co když se někdo zraní? Nebo co když bude někdo unavený? Jindřich Trpišovský nemá skoro žádné náhradní varianty.

Tip redakce

Co se týče postupu, je větším favoritem Feyenoord. Hodně českých sázejících také na tuto příležitost, velmi nepříznivou pro český fotbal, sází. Ale co když znovu zafunguje pohárové kouzlo Slavie? Pořád je v týmu řada hráčů, kteří vědí, jak se klíčová utkání ve vyřazovací části vyhrávají. Vybíráme jinou událost. Duely v základní skupině skončily 2:2 a 2:1. Jde o konfrontaci českého a nizozemského týmu, a zde tradičně góly padají, ať mluvíme o klubové nebo reprezentační úrovni. Feyenoord vyznává útočný fotbal. A také Slavia umí vyrazit do ofenzívy. Neštítili bychom se sázky na to, že Sor dá gól. S kurzem 1.67 ale volíme tip, že oba týmy dají gól. Očekáváme výsledek 2:2.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Každý tým dá v zápase 1 a více gólů1.671.65

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓