Evropská konferenční liga – Fenerbahçe – Slavia Praha


V osmifinále Evropské konferenční ligy UEFA se setkávají dva týmy zvučných jmen, které momentálně svým fanouškům nerozdávají moc radosti. O problémech Slavie se toho napsalo již hodně. Sešívaní jsou sice v tabulce Fortuna:ligy první, ale její příznivci jistě doufali v mnohem větší náskok. A také v účast v lepší soutěži než právě Konferenční lize. Co ale mají říkat fandové Fenerbahçe, které se v Süper Lize krčí na 6. místě. Zápas začíná 17. 2. v 18:45.

Evropská konferenční liga – Fenerbahçe – Slavia Praha

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Neprohra Slavie Praha1.801.80

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Evropská konferenční liga – Fenerbahçe – Slavia Praha tiket

  • Zápas: Fenerbahçe – Slavia Praha
  • Soutěž: Evropská konferenční liga
  • Čas zápasu: 17. 02. 2022, 18:45

Fenerbahçe je velký fotbalový pojem

Fenerbahçe je velký fotbalový pojem, každý si jej spojí nejen se stadionem s elektrizující atmosférou, ale také s velkými hvězdami, které zde působily. Žlutočerný dres oblékali páni fotbalisté, jako Pierre van Hooijdonk, Ariel Ortega, Nicolas Anelka, Roberto Carlos nebo Robin van Persie. Byly to vesměs hvězdy za zenitem, které si jely do Turecka na stará kolena přivydělat. Co by ale za takové playery daly týmy v české lize. Ostatně, ve Fenerbahçe stále tito hráči ukazovali svoji kvalitu, a i díky nim klub byl pravidelným účastníkem Ligy mistrů, respektive Evropské ligy.

V tomto trendu vedení klubu nadále pokračuje. Talentované hráče z Turecka doplňuje o ověřená jména z fotbalového světa, vesměs starších ročníků. Góly například dává Enner Remberto Valencia Lastra, historicky nejlepší střelec ekvádorské reprezentace. Post defenzivního záložníka hájí Luiz Gustavo Dias, 34letý borec se zkušenostmi z Bayernu Mnichov nebo Marseille. A nechybí ani česká stopa – na levém obránci hraje reprezentant Filip Novák.

Fenerbahçe je velký fotbalový pojem

Nejzářivější hvězdou současnosti ale je Mesut Özil. Přišel coby volný hráč z Arsenalu. Předseda Ali Koç konečně ulovil posilu, o kterou podle svých slov dlouho stál. V tureckém klubu má Özil příležitost konečně naplno projevovat svoji genialitu, protože v Arsenalu v posledních letech většinou jen leštil lavičku. Za rok vstřelil 9 gólů, ale fanoušci možná čekali trochu více.

Fenerbahçe sestava se ale v této sezóně trápí. S hvězdným kádrem hraje trochu moc profesorský fotbal. Překvapivě ztrácí body i na svém domácím stadionu. Jen letos, tedy v roce 2022, si z Istanbulu odvezly výhru Demirspor, Basksehir a Kayserispor. A pěkně vypráskaná byla i účast v Evropské lize. Fenerbahçe doma nevyhrálo jediný zápas skupinové části. Stejně jako Sparta obsadilo až třetí příčku, takže opustilo tuto soutěž a zamířilo do Konferenční ligy.

Slávisté měli po rozlosování osmifinále Konferenční ligy velká očekávání

Slávisté měli po rozlosování osmifinále Konferenční ligy velká očekávání. V konkurenci Marseille, Leicesteru nebo Celticu je Fenerbahçe určitě příjemnějším soupeřem. Také se kolem Vánoc na Tipsportu ve velkém sázelo na sešívané. Nyní optimismus trochu opadl.

Začátek jara je v podání Trpišovského výběru jedna velká bída. Prohru s Karvinou neočeával asi vůbec nikdo, pak se navíc nepovedl ani reparát proti Spartě v rámci Českého poháru. Slávisté vyhráli první soutěžní utkání roku 2022 až 13. února, a to na Slovácku. Byly to ale pořádně vydřené body.

Slávisté měli po rozlosování osmifinále Konferenční ligy velká očekávání

Obrana Slavie ještě jakžtakž funguje. Dobře se chytil nový stoper Ousou, brankář Aleš Mandous spolehlivě hájí post jedničky. Ale kde jsou góly? Slavia sestava je po odchodu Kuchty a Stancia ve hře dopředu neškodná. Není zde hráč, který by přišel s překvapivou myšlenkou. A ani klasický zakončovatel. Tedy, pardon, jsou tady Krmenčík a Tecl, ale měli jsme na mysli spíše zakončovatele, který umí dát gól. Slavia další zápas proti Fenerbahçe hodně napoví, jestli je v klubu stále přítomen vítězný duch. Ono zvláštní kouzlo, které nabíjelo hráče v minulých dvou letech, díky čemuž došla v Evropě vždy hodně daleko.

Tip redakce

Kdybychom se měli ohlížet jen na formu Slavie, nekompromisně sázíme „jedničku“. Také sázkové kanceláře mírně favorizují turecký klub. Potíž ale je, že i Fenerbahçe hraje letos pořádnou tužku. Jestli jsou Slávisté nespokojení s působením klubu v domácí soutěži, co mají říkat istanbulští příznivci, když je Fenerbahçe v turecké lize až šesté? Naději vzbuzuje i fakt, že obávaný stadion Fenerbahçe už letos vyloupilo mnoho týmů. Olympiacos zde například vyhrál 3:0. Proti Slavii tedy nastupuje tým s podlomeným sebevědomím. Věříme, že trenér Trpišovský najde vhodnou strategii.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Neprohra Slavie Praha1.801.80

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓