Redakce

Euro 2021 – Anglie vs Dánsko

Kolébka fotbalu se už vidí ve finále Eura. Angličtí fanoušci sní o tom, jak v neděli jejich národní tým konečně zlomí letité prokletí a zvedne trofej nad hlavu. V cestě ale stojí turnajové překvapení. Dánsko píše velký příběh, od šokujícího incidentu Christiana Eriksena v úvodním zápase šampionátu kráčí směrem kupředu. Dánskou jízdu nezastavil ve čtvrtfinále ani český výběr. Teď je řada na hrdém Albionu. Úvodní výkop zápasu Anglie – Dánsko je 7. 7. v 21:00.

tip na sázení Anglie vs Dánsko

  • Zápas: Anglie vs Dánsko
  • Soutěž: Euro 2021
  • Čas zápasu: 07. 7. 2021, 21:00
Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Anglie1.751.75

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Angličané se konečně odvázali až proti Ukrajincům

Jediným mužstvem, které na turnaji neinkasovalo jediný gól, je Anglie. Ten fotbal je maximálně účelný. Ani ti nejhrdější fanoušci z ostrovů si asi nebudou nalhávat, že by se jim při pohledu na hru Southgateova výběru dostavovaly euforické pocity. Důležitý je koncentrovaný výkon a zodpovědná práce v obraně. Soupeři marně hledají skuliny v bílé zdi, neutrální divák se znuděně dívá na hodinky, ale Anglie je v semifinále. Země, která ve stoleté historii dosáhla na jediný titul z velké mezinárodní akce, zažívá krásné dny. Jestli tohle vyjde, poteče v neděli Guiness proudem. A dost možná celý následující týden.

Asi neméně záživné byly zápasy skupinové části. Tam totiž poddaní královny Alžbety II. servírovali krystalickou nudu. Více než Kaneovy hlavičky, Sterlingovy kličky nebo Rashfordovy sprinty ohromila fotbalový svět z glasgowsko-londýnské skupiny parádní Schickova trefa proti Skotsku. Anglie základní část i tak vyhrála. Získala 7 bodů, celkové skóre bylo 2:0.

Angličané se konečně odvázali až proti Ukrajincům

V tomto duchu Angličané pokračovali i v osmifinále proti rivalům z Německa. Nutno říci, že ani soupeř se k útočení moc neměl. Celkem diváci viděli 7 střeleckých pokusů, z toho 4 anglické. A z nich se ujala hlavička probuzeného kanonýra Harryho Kanea a pak střela Raheema Sterlinga. Tento rychlonohý hráč už se na turnaji prosadil potřetí. Angličané byli nadšení, protože porážka Němců, kteří už tolikrát utnuli anglické turnajové ambice, potěší dvojnásob. Kdyby ale Thomas Müller v 81. minutě byl proměnil svůj samostatný nájezd na Pickforda, možná by se psal jiný příběh.

Proti Ukrajině ve čtvrtfinále to byla jiná káva. Angličany už ve 4. minutě uklidnil Kane a rázem se mužům v bílých dresech chtělo útočit více. Snad měli menší respekt k soupeři, snad byli méně nervózní, když mohli poprvé a naposledy na turnaji kombinovat nikoli v posvátném Wembley, ale na neutrální půdě v Římě. Výhra 4:0 ale přišla po kvalitním, taktikou tolik nesvázaném výkonu. Trenér Southgate si může mnout ruce. Má dobře sehrané mužstvo, všechny klíčové opory má zdravé. Na semifinále se vrací národní výběr zpět do Wembley. A soupeřem není žádný evropský fotbalový gigant. To by neměl být problém. Nebo ano?

Červenobílý dynamit roztrhal i českou defenzívu

O kolapsu Christiana Eriksena toho bylo napsáno až až. Stejně jako o obrovské vnitřní síle týmu, který se semkl a po těžkém momentu začal předvádět úžasný fotbal. Bylo by ale laciné omezit dánské vystoupení na turnaji toliko na příběh o odhodlání zlomit nepřízeň osudu. A ani by to nebylo přesné. Za úspěchem Dánska stojí mnohem více faktorů. Tím prvním je výborné využití podivného systému turnaje. I přes dvě prohry v základní skupině stačila ta jediná závěrečná proti Rusku k postupu do play-off. A navíc přinesla dánskému dynamitu schůdné soupeře. Nejdříve nemastný neslaný Wales, poté Českou republiku. Při vší úctě k práci Jaroslava Šilhavého a jeho svěřencům je čtvrtfinále maximem, na které mohli dosáhnout.

Červenobílý dynamit roztrhal i českou defenzívu

Co při pohledu na dánskou jízdu asi říkají Belgičané, kteří coby suverénní vítězové kodaňsko-petrohradské skupiny šli nejdříve na Portugalce a pak na Italy? Squadra azzurra se ukázala být pro Martínezův výběr konečná. Klíčovým dílkem červenobílé skládačky je osobnost Kaspera Hjulmanda. Dánský kouč perfektně využívá tradičně silnou křídelní hru národního celku. Našel ideální roli pro Joakima Mæhleho, jednoho z největších objevů turnaje. Může se spolehnout na kvalitní útočníky. Gól může padnout od kohokoli – formu mají Dolberg, Braithwaite i Poulsen.

A pak už tolik nevadí, že obranná hra nemá tak vysokou úroveň. Při zápase s Českem byla patrná ne okýnka, ale obrovská okna v defenzívě. Čeští hráči neměli kvalitu na to, aby je využili. Teď jsou ale na řadě elitní hráči z Premier league.

Tip redakce

Velké turnaje vítězí hlavně kvalitní obrana. Čtveřice Shaw – Maguire – Stones a Walker odvádí skvělou práci. Projev dánského týmu je sympatický, ale nutno zdůraznit – Hjulmandovi svěřenci zatím porazili jen Rusko, Wales a Česko. Zatím měli štěstí na schůdné soupeře, Angličané ale budou těžké sousto.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Anglie1.751.75

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓