Redakce

Manchester City – Borussia Dortmund

V úterý 6. 4. od 21:00 se můžeme těšit na první zápas čtvrtfinále Ligy mistrů mezi domácím Manchesterem City a hostující Borussií Dortmund. Dokáže německý tým zastavit rozjetou anglickou mašinu pod velením vynikajícího španělského trenéra Guardioly? Nebo to bude vše v režii Citizens, kteří jdou neomylně za vítězstvím nejen v tomto duelu ale i v celé Lize mistrů? Sázkaři mají dle nasazených 97% ve prospěch domácího týmu asi zcela jasno. Zápas slibuje velmi zajímavou podívanou a pravděpodobně i větší počet branek.

tip na zápas Manchester City - Borussia Dortmund

  • Zápas: Manchester City – Borussia Dortmund
  • Soutěž: Champions League
  • Čas zápasu: 6.4., 21:00
Náš tipKurz Tipsport
Výsledek 1. poločasu a výsledek zápasu2.09

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Rozjetá anglická mašina se španělským strojvůdcem

K dobře promazanému a vyladěnému stroji by se kádr Manchesteru City, pod vedením neuvěřitelného Guardioly, dal opravdu přirovnat. Španělskému trenérovi se podařilo sestavit velmi dobrou a skvěle fungující obranu do které začlenil ta nejlepší hráčská esa jako jsou Ruben Dias nebo Joaem Cancel. K tomu připočtěme vynikající záložní řadu,ve které vyniká především famózní belgický špílmachr Kevin De Bruyne, který jakoby kouzlem dokázal vytvářet nespočet příležitostí ke skórování. Třešničkou na pomysleném fotbalovém dortu je útok, který reprezentují kráči jako jsou Raheem Sterling, Riyad Mahrez, Phil Foden, Gabriel Jesus a především v neuvěřitelné životní formě hrající Ilkay Gündogan. Sečteno a podtrženo, nabitá anglická pistole je připravena střílet do německé branky. A určitě nejen jednou.

Man. City Champions League

Erling Haaland, žlutočerná spása

Ať se na to podíváme z jakéhokoliv úhlu, vyhlídky pro Borusii Dortmund nevypadají příliš růžově. V anglickém soupeři naráží na protivníka, který je předčí téměř po všech stránkách. Technika, procenta držení míče, herní kvalita a navíc Dortmund v poslední době předvádí dost nevyrovnané výkony narozdíl od Manchesteru City. Taktika domácích je zcela jasná.

Jejich veškerý bodový zisk leží na jediném faktoru. Trefí se Erling Haaland nebo ne? Zatím tato taktika vychází a dvacetiletý norský “zabiják” v 30 zápasech skóroval 32x. To však nic nemění na tom, že Borussii chybí podpora i dalších hráčů. V zápase se City bude ale Haaland zcela jistě pod bedlivou kontrolu nejlepších beků anglické Premier League. A zcela jistě nedostane tolik prostoru prostoru i možností ke skórování vzhledem jak byl zvyklý nebo alespoň doufá. Ale pokud někdo rozvlní síť v brance domácího týmu, bude to on.

Dortmund Champions League

Věštecká koule netřeba

Když si shrneme veškerá fakta, vyjde nám z této rovnice, že všechno mluví pro domácí Manchester City. Aktuální forma, kvalita týmů a jednotlivých hráčů, zranění na straně Borussie, kurz stanovený bookmakery a dokonce i názor sázejících podpořený jejich sázkami. Domácí tým prostě naplní roli jednoznačného favorita, ale co s tím, když kurz na jeho vítězství je bídný.

Manchester City vs Dortmund

Vzhledem k tomu, že kvalita obou týmů je opravdu někde jinde, vyplatí se kurzově spíše sázka na jasnější vítězství svěřenců trenéra Guardioly. Krásných 2,09 na to, že Manchester City bude vítězem poločasu a poté i celého utkání si přímo říká o sázku. Manchester City půjde za výhrou od první minuty a nedá Borusii Dortmund šanci.

Tip na víťaza
Náš tipKurz Tipsport
Výsledek 1. poločasu a výsledek zápasu2.09