Chelsea vs Real Madrid


Velká semifinálová odveta Chelsea vs. Real Madrid se bude konat 5. 5. od 21:00 na Stamford Bridge. První zápas ukázal to, co se dalo očekávat. Chelsea pod Tuchelem hraje velmi dobře, díky mladým má opravdu veliký drive. Oproti tomu Real Madrid má sice starší ale také v celé Evropě nejzkušenější pohárový tým. Jak tento zápas dopadne? Přečtěte si naši sázkařskou analýzu.

tip na sázení Chelsea vs Real Madrid

  • Zápas: Chelsea vs Real Madrid
  • Soutěž: Champions League
  • Čas zápasu: 5. 5. 2021, 21:00
Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Real Madrid3.173.20

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Obrana a lavička Chelsea

Chelsea bude na začátku odvety ve výhodě. Díky vstřelenému gólu na hřišti soupeře jí bude stačit k postupu udržet vzadu nulu. A to tedy pod Tuchelem rozhodně umí, góly příliš často nedostává. Lze tedy od ní očekávat silně defenzivní taktiku, která bude spoléhat na rychlé brejky. A k nim má typologicky velmi dobré hráče, jak jsme viděli v prvním zápase, rychlost je určitě na straně Londýňanů.

Velkou výhodou Chelsea je také to, že nemá prakticky žádnou marodku. To je na konci sezony prakticky zázrak, ze kterého však teď může těžit. V Premier League totiž stále bojuje o top 4, přesto bude moci několik změn udělat, aniž by tím kvalita kádru utrpěla. Právě lavička Blues je jedna z nejsilnějších, i po 5 střídáních zůstane kvalita týmu stejná, není-li dokonce vyšší. Právě možnost dát odpočinout několika hráčům, případně brzy kvalitně prostřídat, bude velká výhoda londýnského klubu.

Obrana a lavička Chelsea

Superligový Real

To Real Madrid je na tom s marodkou přesně naopak. Má ji opravdu zaplněnou, obzvlášť do útoku nemá skoro koho prostřídat. A hlavně jim chybí kapitán Sergio Ramos, který diriguje celou obranu a je velkým nebezpečím při útočných standardních situacích. Udržet nulu vzadu se Realu daří často i bez něj, jeho góly mu však rozhodně chybějí. Štěstím je, že už se vrátil aspoň stoper Varane. A také dlouho zraněný Eden Hazard, který přišel za velké peníze právě z Chelsea, ten se však bude nejspíše ještě chvíli po zranění hledat.

Jak už jsme vyzdvihovali, hlavní devízou bílého baletu jsou zkušenosti. A ty v současné době nejlépe prodává Karim Benzema. Útočník, který byl mnoho let ve stínu Cristiana Ronalda, po jeho odchodu Real i dál táhne. A když v prvním zápase byli Madridští drceni a nedostávali se k bráně, napřed z ničeho trefil do tyče a pak dal ekvilibristicky velmi náročný a pohotový gól. Dovolíme si tvrdit, že tohle by zvládlo opravdu jen minimum útočníků.

Superligový Real

Jak tedy dopadne Chelsea vs. Real Madrid

Ještě nezmíněnou zajímavostí je fakt, že se tyto dva týmy nikdy nepotkaly ve vyřazovací fázi Ligy mistrů. Ano, zní to neuvěřitelně, že se nejúspěšnější klub v historii celé Ligy mistrů nikdy nepotkal s vítězem z roku 2012. Jak tedy dopadne toto druhý setkání.

Tip na vítěze

Pokud můžeme usuzovat z prvního zápasu, více na koni byla Chelsea, čemuž odpovídá i výsledek. Remíza je však vždy ošidná, jeden gól Realu zápas úplně otočí. Kdyby jich pak přidal ještě více, byla by to takřka neřešitelná situace. Chelsea tak bude bránit zuby nehty. V prvním zápase se jim to velmi dařilo, Real za celý druhý poločas do ničeho nepustili. I bez šancí však dokázal skórovat, s defenzivou si tedy Blues asi jenom nevystačí. My si myslíme, že Real prodá své zkušenosti a dokáže postoupit. Bude to ovšem určitě obtížnější, než by se mohlo před dvojutkáním zdát.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Real Madrid3.173.20

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓