Australian Open – Keys – Krejčíková


Oběma je 26 let, obě jsou 178 centimetrů vysoké, obě jako své oblíbené místo uvádí Paříž. Tím ale podobnost končí. Madison Keys je americká ranařka, která má nejraději tvrdý povrch. Barbora Krejčíková více vyznává technický tenis, největších úspěchů dosáhla na pomalé antuce. Nyní se obě hráčky střetnou na horké australské půdě. Čtvrtfinále ženské dvouhry začne 25. ledna ve 2:30.

Australian Open – Keys – Krejčíková tiket

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Keys vyhraje více než 9,5 gamů1.371.39

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Keys – Krejčíková
  • Soutěž: Australian Open
  • Čas zápasu: 25. 1. 2022, 02:30
Australian Open – Keys – Krejčíková

Madison Keys je typický produkt americké tenisové školy

Madison Keys je typický produkt americké tenisové školy. Rodačka z floridského Orlanda vyznává agresivní hru a hodně ostrý forehand. Je to pro Američanky typické – u žen s nejrychlejším servisem najdeme v TOP 10 jména jako sestry Williamsovy či Alycia Parks. A Keys za nimi o moc nezaostává. Vše je podřízeno servisu. Keys na okruhu zaznamenala 52 es. Když podává, má 87.2% šanci, že získá gem. Pro srovnání, Krejčíková má jen 76% úspěšnost. A to je rodačka z Ivančic na žebříčku WTA o 46 míst výše. Zatímco Češka je světovou pětkou, Keys je těsně mimo TOP 50.

Padesáté první místo ale není Američanky důstojné. Dlouho byla stabilní součástí světové desítky, ale v posledních sezónách ji brzdila zranění. Loni na Australian Open chyběla, protože onemocněla koronavirem. Po celý rok se pak nedokázala dostat do formy. Už to vypadalo, že obdivovatelka Sereny Williams nikdy nenaváže na své někdejší výkony. Letos je to ale zase stará dobrá Madison Keys. Před začátkem Australian Open nečekaně vyhrává svůj 6. titul. A to na prestižím turnaji v Adelaide, kde poráží samá známá jména: Gauff, Svitolinou, Martincovou, Samsonovou a Riske.

Madison Keys je typický produkt americké tenisové školy

A na tyto výkony úspěšně navazuje i na Australian Open. Po výhrách nad Kenina Cristian přišla poněkud složitější bitva s Číňankou Wang Qiang. Poté ale nečekaně snadné osmifinále s respektovanou Španělkou Badosa. Keys prochází turnajem jako nůž máslem. Jak si poradí s českou soupeřkou, kterou zatím moc dobře nezná?

Česká kometa bývá vyzdvihována pro svou pestrou hru

Barbora Krejčíková, česká kometa, bývá vyzdvihována pro svou pestrou hru. Na rozdíl od Keys se nemůže tolik spolehnout na úderný servis. Body si pečlivě vypracuje, má dobrý pohyb po kurtu a širokou škálu úderů. Pro tento styl hry je lepší pomalejší povrch. Proto je Krejčíková tak dobrá na antuce. Bum bum tenis typický pro tvrdé kurty jí tolik nesedí. Dobře to bylo vidět v zápase proti Jeleně Ostapenko, která je také vyznavačkou agresivní hry. Krejčíková utekla hrobníkovi z lopaty, když prohrávala 2:6 a 1:3. Nakonec ale našla pevnou půdu pod nohama. Přetěžký, dlouhý zápas zvládla úspěšně a v dalším kole si smlsla na Bělorusce Azarenkové.

Česká kometa bývá vyzdvihována pro svou pestrou hru

Tenisový laik by si pomyslel, že pro českou tenisovou hvězdu nemůže být 51. hráčka světa Madison Keys žádný problém. Jenže spojení tvrdý povrch a ostrý servis americké hráčky, která hraje ve výborné formě a která bývá v zápasech koncentrovanější a důslednější než zmíněná Ostapenko, to může být problém.

Tip redakce

I když fandíme české tenistce, podotýkáme, že výhra v tomto zápase nebude nic jednoduchého. Sebrat Američance Madison Keys bude zřejmě spíše ojedinělá záležitost. Možná půjde některý set do tiebreaku. Barbora si hlavně musí pohlídat svůj vlastní servis. Pokud zápas vyhraje 7:6, 6:4, bude určitě spokojená. A my také, protože brněnskou sympaťačku rádi uvidíme v semifinále. Zároveň ale rádi uvidíme svůj tiket zelený. Čtvrtfinále Krejčíková versus Keys začne 25. ledna ve 2:30.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Keys vyhraje více než 9,5 gamů1.371.39

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓